Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsba 1 hétre mennyi pénzt...

Párizsba 1 hétre mennyi pénzt vigyek?

Figyelt kérdés

Repjegyen, szálláson kívül. Reggeli még nem tudom lesz-e az árban.


Transzfer kb. mennyi?

Heti tömegközlekési bérletet vennék. Souvenir-t ilyeneket nemigazán. Vagy max. 1-2-t.


Szóval a hangsúly a kikapcsolódáson, városnézésen lenne. Lehetőleg minél gazdaságosabban. :)



2016. júl. 24. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

A transzfer attol fugg, melyik repterre erkezel.

Bva repterrol transzferbusz van, ugyanis az majd 100 km Parizstol. Ez ha jol emlekszem (ezt a repteret nem szoktam hasznalni) 18 euro korul van egy fore egy iranyba. CDG-rol a legegyszerubb az RER, olyan 10 euro korul van a bejutas de abban mar benne van a parizsi atszallas is. Orlyrol tobb lehetoseg van, az Orlyval sztem eleg draga, erdemesebb az Orlybust valasztani, Denfert-Rochereau-ig kb 6 euro. Villamos is jar mar Villejuif Louis Aragon megallotol, ez is kb ebben az arban jon ki ha zonazol a jeggyel.


A pontos dijszabast itt tudod megnezni : www.ratp.fr


Ezen felul persze attol fugg nagyban,mikor mesz, mit csinalnal.


Vannak olyan muzeumok amik Europai Unios polgaroknak ingyenesek.


Illetve a honap (azt hiszem elso de javitsatok ki ha tevedek) vasarnapjan minden muzeum ingyenes. Ezen is eleg szepen lehet sporolni.


Emellett rengeteg ingyenes programlehetoseg is van, nezz szet a Mairie de Paris weboldalan.


Ami a kajalast illeti : ez is nagyban fugg attol, mit szeretnel enni.


A nagyon turista helyeket (rue de la Huchette a latin negyedben, Ile de la Cite, Champs Elysees) jobb, ha elkerulod, itt jot es autentikusat nem fogsz enni, csak rossz kajat, cserebe baromi dragan.


Reggeli : ha nincs benne a szallodai arban, szerintem ne kerj. 8 euroert rad fognak sozni valami nagyon alap gyorsfagyasztottbol kiengedett baguette szendvicset az Aldis narancslevel.


Helyette sokkal jobban jarsz ha bemesz akarmelyik peksegbe, es 2-5 euroert megveszed a kavet, gyumolcslevet es a friss ropogos baguette szendvicset vagy croissant-t. A peksegek egy reszeben le is lehet ulni enni. Kavehazban is nyithatod a napot, kave+croissant komboval, nem lesz dragabb mint a szallodai reggeli, minosegben viszont sokkal jobb lesz.


Ebed/ vacsora tekinteteben nagyon sokfele arkategoria letezik, hatar a csillagos eg.

Monoprix (DailyMonop'), Pomme de Pain, Mezzo di Pasta stb uzletekben mar ehetsz egy salatat/tesztat/ szendvicset+uditot+desszertet 6-10 euro korul.

MacDo, Quick is ekorul van.

Az azsiai ettermek is olcsobbak viszonylag, szuper vietnami leveseket lehet pl enni a 13. Keruletben (Avenue de Tolbiac kornyeke). Nalam az abszolut kedvenc a Pho 14, de idoben kell menni mert egy ido utan mar lehetetlen beferni. A nagy adag leves 7.50-8 euro korul mozog. De sok ilyen gyorsetterem talalhato varosszerte. A kinaiak is olcsobbak. A szusisok altalaban magasabb arfekves de ott is ki lehet hozni egy normal kajat 15 euro korul.


Ettermekben, bisztrokban viszont sajnos also hangon 20 eurorol indulsz fejenkent es etkezesenkent.


Szerintem ha naponta 50 euro korul szansz kajara, az boven eleg, ha elvagy gyorskajan meg szendvicsen akkor kevesebb is eleg.


Ezen felul kozlekedes, belepok (interneten tajekozodhatsz hogy mennyi, attol fugg, hova mennel, mit neznel meg) szerintem egy 150 euro (ugy szamoltam hogy Versailles-ba is kimennel talan, plusz a repteri transzfer.)

2016. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

Bankkártyát vagy hitelkártyát vigyél!

Kényelmesebb és nem kell a sok készpénzt tárolni, számolgatni, abból sincs gond, hogy sok vagy kevés van nálad, ami a problémád.


Persze ne egy kártyával indulj el!

Illetve mellé valamennyi tartalék készpénzt is. Ha bármi gond lenne.

2016. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!