Kezdőoldal » Utazás » Európa » Prágába készpénz vagy kártya?

Prágába készpénz vagy kártya?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy Prágában a legtöbb helyen lehet kártyával fizetni, kb. olyan szinten vannak mint Magyarország? Nem szeretek készpénzzel fizetni, de pl. multkor németországban voltam és azt tapasztaltam, hogy nagyon sok helyen ki van írva, hogy kártyával csak 5 euró felett lehet fizetni.
2016. júl. 24. 17:17
 1/4 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Mi tavaly októberben voltunk, és mindenhol tudtunk kártyával fizetni (étterem, benzinkút, szállás, Staropramen sörmúzeum, Prága kártya vásárlás, Minimodell kiállítás, Lednicén a kastély). Nem volt limit. Mondjuk nem árt, ha van kp-d is mert ha útközben beugranál egy wc-re (pl. Óvárosi városháza) az kp-s. Vagy ha egy utcai árusnál lerajzoltatod magad.

2016. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

használjátok mindkettőt

az első válaszolóval egyetértek

2016. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Én mindenhova mindkettőt viszek, és általában inkább kártyával fizetek. (Mindenhol lehet amúgy.)
2016. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tömegközlekedés jegyautomatái többségében KP-sak, kevesebb ami kártyát is elfogad, de van olyan is csak keresni kell. Sok helyen tényleg fizetős (bedobós) a mosdó, minimális KP nem árt. A legtöbb helyen elfogadnak eurót is, pl a bedobós mosdók is.
2016. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!