Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba milyen pénzt...

Horvátországba milyen pénzt érdemes vinni? (lent)

Figyelt kérdés
Jövő héten megyünk a családommal Horvátországba és arra lennék kíváncsi hogy milyen pénznemet kellene vinnünk. Olvastam hogy eurót nem érdemes hanem inkább forintot kellene kunára váltani és olyanokat is láttam hogy jobban megéri kártyával fizetni de gondolom ez banktól is függ azért. Szóval euró vagy forint? És hol kellene váltani, a határ előtt? És ha kártyával akarok fizetni akkor osztrák, Raiffersen bankos kártyával érdemes vagy inkább ne mert rosszul váltanák?

2016. júl. 31. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kp-hez ragaszkodsz, akkor a legegyszerűbb a kúna, itthon jó helyen váltva (interneten rá lehet keresni, hol mennyiért váltanak és a + költségre is). De kint váltanak eurót, forintot is. Én úgy szoktam csinálni, hogy veszek valamennyi kúnát + viszek eurót (ezt nem váltom, hanem van itthon).

A Raiffeisen bankot nem ismerem, kérdezd meg a bankodat, hogy pontosan hogyan számolnák el a kinti vásárlást én más banknál vagyok és középárfolyamon váltják (vagy kicsivel jobban is), úgyhogy ha tehetem kártyával szoktam fizetni.

2016. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy adott országba az adott ország pénznemét kell vinni elsősorban. Horvátországba kúna a hivatalos fizetőeszköz tehát azt vigyél. Ahol tudsz kártyával fizetni pl autópálya, benzinkút, étterem ott fizess azzal. Eurót akkor vigyél ha pl a szállásodat abban kell fizetnet vagy ha van otthon amúgy is, akkor plusznak viheted, de csak úgy nem vinnék ha nem kellene.
2016. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kunát érdemes.

Amúgy meg picivel jobban váltják a Forintot kint, mint itt Mo-n.

2016. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!