Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt valaki mostanában Montene...

Volt valaki mostanában Montenegróban? Írnátok róla?

Figyelt kérdés
Jövő hét végén megyünk Bar-ba 2 kisgyerekkel. Mire érdemes figyelni, mit érdemes megnézni ?
2016. aug. 4. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:
96%

Bar-ban van egy ezeréves olajfa, ha jól emlékszem, azt érdemes megnézni. Javaslom, hogy minél előbb induljatok el, hajnalban, amikor még alig van forgalom. Ez az oda- és visszaútra is érvényes. Ilyenkor legalább lehet haladni, később nem kell majd aggódni a sebességhatárok betartása miatt, akkora dugók lesznek. Rengeteg autó van, az üdülőközpontok környékén alig lehet parkolni. A hegyi szerpentinek is néha elég szűkösek, van, hogy le kell húzódni. Ha Bosznia-Hercegovinán keresztül mentek (tanácsosabb, mint Szerbián keresztül), akkor ajánlom a Foča közelében lévő benzinkutat. Olcsó is, és európai színvonalú WC-je van. Minden helyiségben külön mosdókagyló van, szinte egy kisebb lakosztály (az étterem alatt van). A GPS-koordinátái: É 43.48646°, K 18.74345°.

Egyébként is érdemes a bosnyákoknál tankolni, Montenegróban és a horvátoknál is drágább a benzin. Montenegróban jellemzően 1,08 euró. Boszniában 1,65-1,69 korona között van, de 1,81-1,85 között is van délebbre. Én egyszer fizettem euróval, egyébként bankkártyával. Az egy kútnál pedig 1 euróért akart adni egy litert a kutas, mondtam, hogy annyiért nem kell.

Bar-ról infók:

[link]

Ez pedig Montenegróról általában:

[link]


Mi júl. 23-án indultunk, 5 éjszakát voltunk. Szállást előre nem foglaltam, a helyszínen kerestünk. Az első szálláson (ahol 2 éjszakát töltöttünk) be kellett fűteni, 19 fok volt a szobában. Az igaz, hogy ez a hegyekben volt, kb. 1450 méteren. Žabljak a település neve. A maradék 3 éjjel Budvában aludtunk, na itt már nem volt olyan jó a szállás, mert 50 eurót sajnáltam egy klímás apartmanért, ami 35-ért jutott, ott pedig elég meleg volt, és nagy volt a zaj is. Innen egyébként be lehet fizetni egész napos hajókirándulásokra akár 20 euróért is. Átvisznek Tivatba vagy Kotorba busszal, onnan Žanjice a cél, ahonnan külön 3 euróért meg lehet nézni a Kék Barlangot, aztán Herceg Novi, a Kotori-öböl kis szigetein (Perast) templomlátogatás a program, mindegyik kb. másfél órás megálló. De el lehet menni a Shkodrai-tóhoz is.

A strandon érdemes napernyős nyugágyat bérelni, 8 euróért tök jó árnyékos helyünk volt egész napra.

2016. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!