Kezdőoldal » Utazás » Európa » Prágáról tapasztalatok?...

Prágáról tapasztalatok? Vonattal vagy busszal érdemesebb menni? Illetve megéri a Prága Kártya 3 napos út esetén?

Figyelt kérdés

A student agency buszjáratait nézegettem, de elég rossz weblapjuk van, nem derült ki tisztán, mennyibe kerülnek a jegyek jelenleg. Valamint egy 5 napja lejárt menetrend van csak közzétéve. De az alapján a retúr 14 ezer forint lenni diákoknak, plusz akkor ugye mgég 4ezerért tudnánk venni 72 órás prágai helyi bérletet, ez így 18 ezer, ha jól néztem a dolgokat...


Vonattal van 59 euróért kirándulójegy, ami magban foglalja a vonatjegyet oda-vissza + 4 napi prágai helyi közelekedést is.


A Prága kártya, ha jól néztem (olyan rossz oldalak vannak, hogy többféle árakat találni...), kb 15 ezer forint diákoknak, és az 50 legnépszerűbb látványosság ingyenes vele valamint a tömegközlekedés is.

Viszont nem tudom, hogy tényleg ilyen drágák lennek-e külön a belépők (50 nevezetességre úgyse lesz időnk, 3 napra tervezzük), hogy megérné megvenni et a kártyát.


Aki utazott már Prágába, örülnék, ha megosztaná velem a tapasztalatait.

Előre is köszönöm szépen! :)



2016. aug. 7. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Általánosságban tudom elmondani a véleményem, mely szerint a vonat drágább, de sokkal kényelmesebb. Ezek a kártyák többnyire nem érik, meg mert csak akkor térül meg, ha sok mindent megnézel, ami miatt egy rohanás lesz az egész, ráadásul olyan dolgokat is megnézel, ami egyébként nem is érdekel, amúgy eszedbe sem jutna.
2016. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se éri meg 3 napra 20 ezerért városkártyát venni. A Várba 1500 Ft körül van a diákjegy, a többi belépő is ekörül van, vagy még olcsóbb, 5-6-nál több nem nagyon fér bele az időbe. A távolságok meg gyalog simán leküzdhetők a belvárosban, nincs értelme közlekedési bérletet venni (persze attól is függ, hol a szállásotok.) Prágában már az is élmény, ha az utcán sétáltok, mert gyönyörű, a városkártya árát inkább tegyétek félre egy jazzklub-belépőre, az kihagyhatatlan, ha ott jártok.

Belvárosi szállásként ezt tudom ajánlani:

[link]


Nagyon jó áron van, a Károly-híd tövében, kedves és korrekt a tulaj. Jó utazást!

2016. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Online elérhető a menetrend (Budapestről cca. kétóránként van vonat Prágába), jegyárakról viszont érdeklődj a nemzetközi jegypénztárban. Szerintem kényelmesebb vonattal utazni, ha a blogban írt 19 eurós jegyár igaz, akkor még olcsó is.

2016. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha busszal vagy vonattal mentek akkor választhattok belvárosi szállást, és akkor tényleg felesleges a 72 órás jegy. Ha máshol szálltok meg, akkor kelleni fog.


Szerintem megérné a kártya, mert négy napba elég sok minden belefér. Egy nap a vár, ott csak 16 éves korig van kedvezményes jegy, ha csak a nagyját megnézitek (A útvonal + torony) az 500 korona. Második nap zsidó negyed, Klementinum, főtér az 340. A négynapi közlekedés 420 korona. Az eddig 1260 és még van két napjuk megnézni bármi mást (látnivaló akad bőven).

2016. aug. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


175 korona diákigazolvánnyal, ami a kérdezőnek van. A Klementinum 220 korona, koncertjegy az más, az viszont független a városkártyától. Valamelyik kilátóba érdemes felmenni, a legdrágább a Petrín-hegyi, 100 korona körül. Ez összesen nincs 5000 forint.

2016. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a vár az A körrel eleve elvisz egy napot, érdemes megnézni az őrségváltást az elnöki rezidencia előtt, a Szent Vitusba bejutni pedig 1,5-2 óra, akkora a sor. Az Arany utcácskában is el lehet nézelődni, az egyik házikóban pl. remek fegyverkiállítás van, nem érdemes rohanni, ha már bemegy az ember.
2016. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)


Ti egyébként 3 napba hogy oszlatnátok el a látnivalókat?

Gondolom mind eltérő időt vesz igénybe, hogy ne csak átrohanjunk rajtuk, szóval hogy érdemesebb a legfőbb látnivalókat elosztani 3 napra a legpraktikusabban?

2016. aug. 7. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:

1. nap: sör, knédli, Károly-híd.

2. nap: sör, knédli, Vencel-tér.

3. nap: sör, knédli és szabad program...

:)

2016. aug. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:D:D:D

Köszönöm! Én kiegészíteném még egy kis Kofolával is. :)

2016. aug. 9. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!