Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudtok ajánlani valami jó...

Tudtok ajánlani valami jó nyaralási helyet? Európán kívül is

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy legyenek jó látnivalók, ne csak annyi, hogy a parton lehet feküdni. :) Bulgária, Olaszország, Görögország felejtős.

Személyes tapasztalatokat is szívesen várok. Lehet Európán kívül is.


2016. aug. 12. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Jó nyaralóhely amúgy is csak Európán kívül van, Ázsiában. Indonézia, Fülöp szigetek, Thaiföld és így tovább.
2016. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát attól függ mi érdekel, egyébként Görögbe is nagyon sok látnivaló van (Görögország Európa bölcsője). Olaszba is rengeteg látnivaló van.

Döntsd el, hogy mi érdekel: történelem, művészet, vallás, hegymászás, vagy egyéb extrém sportok vagy hegyek, völgyek sivatagok....stb és arra már magadtól is rá tudsz keresni, vagy újabb pontosabb kérdést tudsz kitenni.

2016. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, hogy tengerpart és onnan kirándulni? Vagy csak nézelődni? Németországban nagyon sok és szép látnivaló van, bár nem tudom idén mennétek e arra ..... ami mêg jöhet szerintem Spanyolország. Unokatesóm pedig Thaiföldöm volt, Phuket városban. Gyönyörű a hely (képekről láttam) és amit mesélt is naaagyon szupi :D
2016. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, az lemaradt, hogy épp ott robbantottak. Hát. Nem tudom. Jó messze menjetek :D valami nyugis helyre
2016. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha szereted az aktiv vakaciozast, olyan helyen ahol viszonylag keves turista van, kb Hawaii jellegu (lagunak, vulkan ami mukodik, esoerdo, stb), bar foldrajzilag Afrika, de megis EU, akkor Réunion szigetet tudom ajanlani.


Kerdes hogy mit szeretsz csinalni. Itt nagyvarosok nincsenek (a fovaros 150 ezres) viszont vannak tamil templomok, buddhista szentelyek, mecsetek, gyonyoru turistautak ahol lehet kirandulni, hegyet maszni, sikloernyozni, helikopterrel repulni, kanyoningolni, raftingolni, accrobranche-olni.


Emellett fel lehet maszni a vulkanra, ha szerencsetek van akkor epp kitor, kirandulni a lavaalagutban, stb.


Vannak a sziget belsejeben olyan falvak, amik a mai napig csak gyalog, lohaton vagy helikopterrel kozelithetok meg.


Ha lovagolni szeretsz akkor remek lovasturakra is van lehetoseg, pl fejvesztett vagta a vulkan alatt egy olyan fennsikon ami kb a marsra emlekeztet.


Emellett lehet delutanonkent a partmenti barokban koktelozni, esetleg DJ szettekre lazitani, a lagunaban sznorizni, kiljebb delfinekkel uszni (junius-szeptember kozott balnakkal is), jetskizni, szorfozni, stand-up paddle-ezni, vitorlazni, kite-ozni...


Emellett nincs tropusi betegseg riziko, terrorveszely, es europai infrastruktura van.

2016. aug. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon-nagyon jol hangozna, csak az a francos capa meg ne enne ott.. :/
2017. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont a réunioni cápahelyzettel foglalkozom a munkámban.

1. A lagúnában nincs cápa, én minden héten fürdök, a gyerek is, megvan még minden testrészünk. Sőt úsztam már bálnákkal és delfinekkel is a korallzátonyon kívűl, mégsem evett meg senki.

2. Az eddigi támadások 99%-a emberi hibàból következett be. Tiltott helyen fürdés, alkonyatkor vagy zavaros vízben úszás.

2017. jún. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, csak meg is...rizikos...itt nem csak annyirol van szo, h rossz helyre mentem nyaralni,igy bebukok sok penzt. Hanem mondjuk vmelyik vegtagom nelkul haza jonni, nem volna tul jo...

Pedig nagyon tetszene a sziget, szemezek mar vele egy ideje, csak ez meg is olyan elriaszto.

Te amugy ott elsz, dolgozol? Szuper lehet..

2017. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne rizikós? Azért mert az újságok azt írják? Vagyis leginkább néhány újság? (Blikk és társai)

Igen, itt élek és dolgozom. Amúgy gondolhatod, hogy ha a gyerekemet is beviszem, aki a legféltettebb kincsem, akkor mennyire rizikós.

A lagúnában egészen egyszerűen nem is lehet cápa, mert fizikailag lehetetlen. Egyrészt mert a korallzátonyon nem tud átúszni, másrészt meg ha át is dobja a hullám (ami csak a fiatalabb, inoffenziv példányokkal fordul elő néhanapján, mert azok még gyengék) akkor is 1-2 napon belül elpusztul, mert sem táplálkozni, sem úszni nem tud. De a hatóságok nem várják meg az egy-két napot sem, ha észlelnek egyet, annak azonnal annyi.

A cápahálóval védett strandokra szintén nem tud beúszni a cápa.

Aki meg nem a kijelölt helyeken fürdik, mint azok akiket megtámadott, az magára vessen.

Akik áldozatok voltak, azok egytől egyig nem kijelölt, fürdésre alkalmatlan helyen mentek a vízbe.

Amúgy Florida, Ausztrália vagy éppen Dél-Afrika cápák szempontjából sokkal veszélyesebb, mert ott még zátony sincs, max cápaháló. Mégsem hallani sok támadásról, és nem azért mert veszélytelen, hanem mert ott az emberek nem mennek a vízbe olyan helyen, ahol tilos...

2017. jún. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!