Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kell útdíjat fizetni Ausztriáb...

Kell útdíjat fizetni Ausztriába, ha nem autópályán közlekedem?

Figyelt kérdés
El tudok menni Bécsig autóval,úgy,hogy nem kell útdíjat fizetnem? Személyautóval természetesen.
2016. szept. 20. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarsz, el tudsz menni természetesen, de tervezd meg az utat alaposan, mert könnyű fizetős útra tévedni akaratlanul (pl a főút atválthat gyorsforgalmivá).
2016. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha a navin kiválasztom a nem fizetős utak opciót,akkor is félremehet a dolog?
2016. szept. 20. 14:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha megbízható, friss, kifogástalanul tervez, s figyelsz is rá, akkor kicsi az esély. De tényleg vannak olyan utak, amelyek minden átmenet nélkül válnak fizetőssé.
2016. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint célszerű az osztrák matrica megvásárlása?
2016. szept. 20. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele, hogy inkább azt fizetem ki esetleg feleslegesen, mint a büntit.
2016. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ha valóban ennyire könnyen rá lehet fizetős szakaszokra is térni,akkor valóban jobban megéri. Köszönöm.
2016. szept. 20. 14:49
 7/10 anonim ***** válasza:

El tudsz menni Bécsig ingyenes utakon. Naviban, ha kiválasztod, nem fog felvinni a fizetős útra. Ha Sopron felől mégy, akkor a 16-os utat kell követni. Ott két "veszélyes" hely van: az egyik nem sokkal a határ után, az út jobbra kanyarodik, de balra le kell térni Wulkaprodersdorf felé, mert különben az autópályára mégy. Utána Leopoldsdorf előtt kell vigyázni, mert a 16-os utat egy körforgalomnál jobbra mutatja, de az megint a pályára vezet, neked pedig egyenesen kell menned, be Leopoldsdorf-ba.

De a Navi ezeket kivédi, különösen ha Google navit használsz és megadod, hogy autópályák és fizetős utak elkerülése. Roaming ma már fillérekért van, megéri.

2016. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tata felől mennék,vagyis ugye Hegyeshalom kishatár és úgy Bécs. De ha tényleg ennyire könnyen el lehet rontani,akkor nem érdemes kockáztatni. Egyszer benézi az ember,aztán ha a pályán van,akkor már késő.
2016. szept. 21. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod elrontani, ha pl. a biztonság kedvéért beírod a gps-edbe a két fentebb említett települést KÖZTESNEK.
2016. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na majd még meglátom. Mondjuk ha jól tudom 3000 Ft körül van az osztrák 10 napos,szóval nem annyira vészes :)
2016. szept. 21. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!