Kezdőoldal » Utazás » Európa » Amsterdamra és Rotterdamra...

Amsterdamra és Rotterdamra van fél-fél napom. Mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk, így még vacillálunk autóbérlés és tömegközlekedés között.

Gyorsaságban mennyivel jobb az autó? (nagyon jól tájékozódom idegen helyeken, szóval nem számít sokat, hogy ismeretlen a hely)

Parkolás milyen?


2016. okt. 4. 14:04
 1/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár Rotterdamban még nem voltunk, de Amszterdamban egy szűk napot eltöltöttünk.

Mi béreltünk kocsit, mert kicsi gyerekekkel, csomagokkal egyszerűbb volt, főleg hogy tömegközlekedéssel (vonat, busz) macerás lett volna a reptérről a szállásunkat (Eindhovenbe mentünk, és nem messze onnan volt a szállás) elérni.

Amszterdamban a főbb látnivalók közel vannak egymáshoz, és közel a központi állomáshoz.

Mi P+R-t csináltunk, ami megérte. Ha délelőtt 10h után érkezel, akkor 24h-ra 1 Euró a parkolás, + a tömegközlekedési jegy (oda-vissza a központba 4 főre kb 7 Euro). (metróval bő 10 perc alatt a Központi Pályaudvarnál voltunk)

Amúgy a központban 5 eurót simán elkérnek a parkolóházban óránként, utcán nagyon nincs hely.

Jó lenne tudni mi érdekel, mi a hajókáztunk, fotózkodtunk (híres holland festmény figuráinak öltöztünk be), sétáltunk és a Heinekent néztük meg.

A csapat másik fele a Rijksbe és a Mme Tussaud'sba ment.

Még vissza kell majd menni, mert érdekel a Rijks, a Tengerészeti Múzeum, Van Gogh, stb.


Inkább döntsetek egy város mellett, mert 2-3 óra semmi.

2016. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aHermann ***** válasza:

Mit értesz gyorsaságon?

Ha közel van egy pályaudvar, buszállomás akkor jó opció lehet a tömegközlekedés.

Nálunk a reptér és a szállás között a táv kocsival 30 perc volt, tömegközlekedéssel bő 2h lett volna. Így autóbérlés lett, és megnéztük Hágát és Amszterdamot.

A kocsihoz legyen egy gyors GPS v egy jó navigátor, mert rengeteg a leágazás, és van, hogy fel se mész az autópályára már le is jössz (500m-en belül). Náluk nincs 3 előjelző tábla 2km-en belül, hanem 700 m-re jön az első, majd a következőnél már le is kell kanyarodni.


Esetleg nézd meg a Holland Passt, mert az ingyenes belépőkön/utazáson kívül lehet mellé venni egy egynapos vasúti bérletet 19 euróért.

2016. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Márciuska ***** válasza:
Ha még érdekel, Rotterdam nem igazán látványos, mivel vadiúj város, tehát nincs semmi műemlék. Van pár vicces, furcsa modern épület a belvárosban, ezen kívül van egy kilátótorony, oda érdemes felmenni, de más nem nagyon. Szóval szerintem Amszterdamra hagyjatok több időt.
2016. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

fhúúú, és azt néztem, hogy Amsterdam belvárosa is elég pici, 1 nap, és mindent láttunk ami érdekel :D

Szerintem akkor a tengerhez mennénk ki. Hága felé vagy máshol?

2016. okt. 10. 19:24
 5/7 Márciuska ***** válasza:
Viszont Amszterdamban ott a Rijksmuseum, az ő nemzetijük. Ha érdekel benneteket, érdemes benézni. Nem lehet bejárni egy nap alatt, mert hatalmas, de azért egy-két Van Gogh képet, meg az Éjjeli őrjáratot látni élőben nagy élmény. Illetve érdemes üvegtetejű hajóval kirándulást tenni a csatornákon. Ja, és mi amikor voltunk (igaz, csoporttal) meglátogattunk egy gyémántcsiszoló műhelyt, belépővel rendesen látogatható, szerintem egyéni látogatók is bemehetnek. Az is különleges. A belváros is érdekes volt, de iszonyú zsúfolt, legalábbis amikor mi ott jártunk.
2016. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Amszterdamot választanám egy egész napra, még az is kevés volt. Rotterdam nekem annyira nem tetszett, oda nem mennék már még egyszer, egyszer jó volt és ennyi. Hát ha ilyen kevés időm lenne, nem mennék oda. De te tudod. Nagy látványosságok nincsenek ott, felhőkarcolókkal van tele, nem olyan látványos szerintem.
2016. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Közben látom Hága is közbejött, Rotterdam helyett inkább oda menj
2016. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!