Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha sarki fényt szeretnék...

Ha sarki fényt szeretnék élőben látni, akkor hova kellene utaznom? Van olyan utazási iroda, ahol foglalkoznak ilyen utakkal?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy egy nagy adag szerencséra is szükség van, hogy minden klappoljon, de elsősorban olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki utazott már ilyen céllal.

2016. okt. 10. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nos, én Rovaniemi-be szeretnék menni, Mikulásfalvára. A lényeg, hogy emiatt nézegettem az utakat, és ott pl. írja, hogy jól lehet látni a sarki fényt (az év bizonyos időszakaiban persze).
2016. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem Izlandon volt hozzá szerencsém (áprilisban és szeptemberben van ott rá a legnagyobb esély). Utazási irodát nem írok, mert kizárólag saját szervezésben utazom, de Reykjavikba repül Wizzair, ez jó kiindulási alap.
2016. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Finnországban többször is láttam.


Lappföldön nagy esélyed van rá, illetve más északi területeken is.

2016. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aki még nem látta:

[link]

2016. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alaszkában láttam egyszer. De nem utazási irodával mentünk. .
2016. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Északra :)

Én Finnországban is láttam, nem kell elmenni feltétlenül Lappföldig, mi egész délen voltunk és nagyon szép volt. (Bár Lappföld már önmagában is megér egy utat...)

Jelenleg Izlandon vagyunk, itt láttam eddig a legerősebb északi fényt! Fantasztikusan szép! Most van a szezonja egyébként, szeptembertől márciusig van rá nagyobb esély, csak az a baj hogy sokszor hiába van, a felhők miatt nem látszik :(

2016. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NicoleNoir válasza:
2016. okt. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Izland jó választás, volt Rejkjavíkból északi fény vadászó túra ami lehetővé tette hogy ha egyszer fizettél akkor visszagyere amíg sikerült.
2016. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia. En Norvegiaban elek, es itt csodalatos az sarki feny.

Del Norvegiaban is lathato tobb helyen, de ha felmesz eszakra Lofoten, Tromsø kornyekere akkor biztos lehetsz benne, hogy latni fogsz sarki fenyt, es nem is akarhogy! :) Igazabol odafent eszakon, december es januar kornyeken minden nap mehetsz, mert 99% az eselye, hogy latsz fenyt. Lofotenben van egy muzeum, egy holland hazaspar, aki ennek tanulmanyozasaval foglalkozik. Oda mindenkepp erdemes elmenni, mert nagyon erdekes dolgokat mesel el, mutatja meg hogy mikent vizsgaljak a fenyt. Nagyon erdekes, aboszlutt ajanlom ezt az utat!

Budapestrol tudsz jonni Oszloba rpeulovel, Oszlobol pedig szinten rpeulovel eltudsz menni Lofotenbe (Narvik). Onnan meg barmivel eltudsz menni a megadott helyekre. Szallas es utazas magyar arakhoz kepest dragabb, de megfizetheto!

Segitsegemet tudom nyujtani, ha erdekel. Irj privatban.

2016. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!