Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rendszeres utazók, akik...

Rendszeres utazók, akik utálják az utazási irodát hogyan szervezitek meg egyedül az utatokat?

Figyelt kérdés

Lépésről lépésre minden érdekelne, mi kell hozzá? Mennyi idő ez körülbelül?

Nyilván nem csak Európa érdekel csak nem tudtam jobb kategóriába rakni.



2016. okt. 11. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Kinezed a szallast, kinezed a repulot hozza, a neked tetszo helyen lefoglalod, aztan johet a mehet :)
2016. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak ennyi?
2016. okt. 11. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Eloszor is, kerdes, hogy megvan-e egy adott idopont amikor mennel, illetve egy adott orszag/varos.

Merthogy mashogy szervezek, ha ilyen szempontbol "kotve" vagyok, vagy ha van tobb opcio is, es az alapjan valasztok, hogy hova jovok ki jobban.


Most tegyuk fel, hogy kineztel mondjuk egy orszagot, amit megneznel. Pl USA. (Most azert irom ezt mert konkretan nemreg szerveztem oda magunknak utat teljesen sajat szervezesben).


Ket lehetseges utvonal es ket lehetseges idopont kozott varialtunk. Az ar is szempont volt termeszetesen, de az idojaras is (augusztusban Kalifornia azert joval kellemesebb, mint Florida...).


1. Repulojegy : felmegyek valamelyik arosszehasonlito oldalra. Liligo, Momondo, Kayak, Azair... Megnezem a repjegyarakat. Esetleg flexibilis datumot allitok be, hatha ugy talalok olcsobban. Termeszetesen figyelembe veszem az alabbi szempontokat :

- van-e jarulekos koltseg a repjegyhez (pl csomagjegy) - ami neha a fapados arat meg tudja dobni

- mennyire egyszeru / koltseges a bejutas az adott repterrol pl a szallashoz

- milyen idoben indul a repulo, van-e az adott idoben tomegkozlekedes, vagy taxira kell hagyatkozni?

Ezeket konkretan azert irtam, mert pl Parizsban ha Ryanairrel megy az ember, az adott repjegy csak elso latasra olcso. Mire rapakoljuk a csomagdijat, az oda-vissza 36 euros transzferdijat, sot kora reggeli illetve keso esti gep eseten meg a transzferig elvivo taxi dijat, maris ott tartunk, hogy ugyanennyiert vagy meg olcsobbert elrepulhetunk egy masik, nem vagy kevesbe fapados legitarsasaggal valamelyik kozponti repuloterre....

Ha at kell szallni, akkor erdemes azt is megnezni, hogy mennyi ido van az atszallasra, elegendo-e, stb.


2. Ha megvan a repjegy, akkor a szallas. Ha kineztel egy helyet/varost, akkor erdemes az alabbi oldalakon keresned :

- ha mindenkepp szallodat szeretnel, akkor Trivago, Booking.com oldalak, egy dupla ellenorzessel a Tripadvisor oldalon. Ezeken minden arkategoriaban talalsz szallast

- ha inkabb a magad ura lennel, es pl fontos hogy legyen egy konyhad ahol osszedobhatsz egy reggelit vagy konnyu ebedet, akkor az Airbnb pl kivalo megoldas lehet. De vannak olyan oldalak (pl Amivac, Homeaway) amiken kifejezetten nyaralok berelhetok csaladok, barati tarsasagok szamara, 1-2 hetes idotartamokra.

- szalloda tekinteteben, foleg a nagyvarosokban, erdemes raszanni nemileg tobb penzt vagy a kereseshez tobb idot, de fontos, hogy ne valami dzsumbujnegyedben legyen, illetve ne kelljen oramig meregdragan utazgatni, hogy beerj a varosba.


3. Ezutan eldontheted, hogy hogyan szeretnel helyben kozlekedni. Ha autoberlesben gondolkodsz, akkor itt is erdemes az osszehasonlito oldalakat hasznalni.


Ezutan marad a programok megszervezese.

2016. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Eldöntöd, hova akarsz menni és mikor, mennyi időre.

Megkérdezed a rokonokat, haverokat, stb. ki akar veled/veletek utazni (csak a jófejeket:-) társaságban mindig jobb utazni.

Beszerzed a repülőjegyet - ha autós út, akkor ez kimarad.

Foglalsz szállást. Repülős útnál érdemes figyelembe venni, hogy a transzfer a reptérről egyszerűen megoldható legyen, jó legyen a tömegközlekedés, stb.

Megtervezed a programot (nevezetességek, kirándulások, stb.) hosszabb úton legyen tartalék nap, időjárás, stb. egyéb váratlan dolgok miatt.

2016. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyi még a fentiekhez, hogy célszerű valami egyszerű célponttal kezdeni. Párizsba nyugodtan menj saját szervezéssel, Szamarkandba tapasztalat nélkül ne nagyon.
2016. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ln ezt úgy szoktam csinálni, hogy amikor nagyon mehetnékem van, megnézem hova lennének olcsó jegyek. Ehhez legjobb az azair.eu keresője, beírod hogy pl BUD indulás, XXX érkezés (ez azt jelenti, neked bármi jó). Ha csak hétvégére mennék, kitöltöm hogy pl pénteken mennék, vasárnap jönnék, és egy jó nagy intervallumra rákeresek.


Kidobja például, hogy Varsó van retúrban 10eFt-ért valamikorra, amikr nekem is jó.

Keresek hozzá szállást vmelyik szálláskeresőn, megnézem mennyi a transzfer költség, beszélek a bankárommal, aztán lefoglalom a jegyeket.

Először a repülőjegyet, utána a többit.


Ha nagyon belejössz, az lesz a szűk keresztmetszet, hogy vagy a bankárod unja meg, vagy nem lesz már szabadságod.

2016. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezt a bankároddal mindenképpen meg kell beszélni! :XD
2016. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem utalom az utazasi irodakat, de jobban szeretem utazasaim soran a kötetlen szabadsagot es a felfedezes kalandjat.


Valaszom kifejezetten Europara vonatkozik. Baratnömmel altalaban motorral vagunk neki. Van egy tapasztalataim alapjan összeallitott listam, amely olyan keveset tartalmaz, mint lehetseges es annyit, amennyi szükseges. Termeszetesen van, amit szerencsere eddig feleslegesen vittünk, mint a szerszamos keszletet vagy az elsö segely csomagot.


Kinezünk egy szep uticelt, bepötyögjük a naviba, altalaban kerülve az unalmas autopalyakat es elindulunk. Ha utközben talalunk valami erdekeset, megnezzük, akar ott is alszunk. Nem szoktunk elörefoglalni, max megnezni nevezetessegek, muzeumok nyitvatartasat, hogy ne pont akkor menjünk, amikor szünnaposak vagy ilyesmi. Mobilrol foglalok szallast a booking-on. Delutan fele vannak kedvezöbb arak is. Ami a kajat illeti, altalaban a helybelieknel erdeklödünk, hova erdemes menni.


Munkam soran nagyon sok mindent kell szerveznem, agyalnom, utaznom, igy ilyenkor nagyon felszabadito erzes, hogy egyszerüen elindulunk ketten a vilagnak es lesz, ami lesz. Ugy gondolom, anyagilag ez nem jelent különbseget egy elöre megszervezett utazashoz. Ha meg nem tetszik egy szalloda vagy hely, akkor nem vagyunk oda kötve es tovabb megyünk.


Nemsokara szeretnenk csaladot alapitani, vagyis szaporodni ;)

Nem hiszem, hogy ez akkor is ilyen egyszerü es rugalmas lesz, ha mar többen leszünk.

2016. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előbb szétnézek fapadoséknál, aztán booking.com, közben egy pillantás a Google Mapsre hogy hol vannak látnivalók. A pontos útitervet sokszor csak ezután készítem el városlátogatás esetén.


Körutazásnál bonyolultabb, ott a menetrendeket kell előbb összerakni és azokhoz keresni repülőt, szállást és a látnivalokkal is jobban tisztában kell lenni már szinte az elejétől fogva.

2016. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A repülőjegy a legegyszerűbb, összerakni egy értelmes programot valahol sokkal nehezebb. Buszos városnézések nekem bejöttek, egynapos programok egy bázisról szintén busszal (most volt pl Glendalough Dublinból) is.
2016. okt. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!