Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Olaszországban...

Szerintetek Olaszországban magyarként kapnék munkát? Melyik részén és milyen feltétetekkel? Befogadóak? 34 éves vagyok. Bölcsészdiplomával és közepes konyhanyelvtudással. Anyukám is jönne. Kettőnket tartanám el. Szerintetek ez reális cél?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
A minimálisnál is kevesebb az esély ilyen feltételek mellett, Olaszországban alapból nagyon magas a munkanélküliség, munka leginkább északon (Milánó környékén) van, de oda is szükséges a folyékony nyelvtudás és keresett szakma. Személy szerint ismerek olyat, aki kiköltözött nyelvtudás nélkül és bölcsészdiplomával, de ő Magyarországon kezdett dolgozni egy multinál és cégen belül helyezték ki. Nem mondom, hogy lehetetlen küldetés, de piszok nehéz és a szerencsére nem lehet alapozni.
2016. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

"közepes konyhanyelvtudással" - magyarul nulla nyelvtudas


"Bölcsészdiplomával" - magyarul semmi hasznalhato vegzettseggel


Igy azert nehez lesz 2embert eltartani!

2016. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
A szándék dicséretes, de gyakorlatiasan kell hozzáállni. Kinek kell ott egy olaszul nem tudó bölcsész ? Marad a mosogatás, de azt te nem bírnád sokáig...
2016. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
3as, Akkor még szerencsés lenne! Ez nem Anglia vagy Németország, itt mosogatásra sem lehetne számítani ilyen feltétetek mellett.
2016. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


itt élek Lombardiában.


Én nem ajánlanám, de lebeszélni sem szeretnélek.

Szerintem olvasgasd a következő blogot:

[link]


A szerzője nagyon sok letelepedéshez, munkakereséshez és munkavállaláshoz kapcsolódó dologról ír benne, őszintén. Tapasztalatom szerint Olaszország jelenleg élhetetlen. (Igen, mi is mennénk már innen.) De ahogy mondtam, nem szeretnélek lebeszélni róla.

2016. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem sincsenek nagy illúzióim. Plusz azt tapasztaltam, hogy Északon elég kirekesztőek a kelet-európaiakkal szemben. És még rólunk magyarokról mondják, hogy rasszisták vagyunk...


Padovában vagy Velencében átmentek a másik oldalra, ha megláttak minket és nem köszöntek vissza, ha kihallották az akcentust.

2016. okt. 18. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!