Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztria és Németország közül...

Ausztria és Németország közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Munka, jólét, élhetőség szempontjából? Ti melyiket választanátok és miért?

2016. nov. 23. 06:20
 1/6 anonim válasza:
95%
Nemeto.
2016. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig Ausztria. Alacsonyabbak az adók, van 13-14 havi fizetés. Bécsben nemrég pont erről beszélgettem egy német sráccal aki itt él.
2016. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőnek vannak előnye illetve hátránya.

Ausztria előnyök:

-Gyönyörű táj

-13-14 havi fizetés

-Közel van

Ausztria hátrányok:

-Tájszólás

-A legtöbb osztrák lenéz minket

-Fontos a származás


Németország előnyök:

-Szép Hochdeutsch az északi illetve nyugati részén.

-Normálisabbak a németek a külföldiekhez.

-Sok a nagyváros, nem úgy érzed magad mint egy tájvédelmi övezetben lennél mint Ausztria esetében.


Németország hátrányok:

-Nincs 14 havi fizu de még talán 13 sincs ezt nem tudom.

-Messzebb van mint Ausztria.

-Több az illegális bevándorló.

2016. nov. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Van "tizenharmadik havi" Németországban, HA a munkaszerződésben benne van. Államilag nincs szabályozva, és úgy tudom, hogy ez Ausztriában is így van. Én azt javaslom, hogy ha már költözöl valahova, akkor ne az anyagiak legyen az elsődleges szempont, hanem az, hogy hol tetszik a környezet. Nincsenek olyan mértékű különbségek életszínvonal tekintetében a nyugati országok között, hogy megérje csak a jobb fizetés miatt olyan helyen élni, ahol nem érzed jól magad. Én észak Németországban élek jelenleg, és még ha jobban is keresnék délen vagy Ausztriában, akkor sem költöznék oda, mert az északi, liberálisabb mentalitás sokkal jobban bejön, plusz nincsen annyira szép hegy az Alpokban amiért én feladnám a tenger közelségét vagy azt, hogy gyakorlatilag bármikor átugorhatok Hollandiába vagy Dániába. Arra akarok kilyukadni, hogy a te személyiségeden is múlik, hogy hova érdemes költözni.
2016. nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria közelebb van, nagyon fontos, hogy melyik tartományba költözöl. Bécs pl. mára nagyon erősen multikulti lett így pl jobban tudsz érvényesülni kevesebb német nyelvtudással is, cserébe élvezheted a sok migránst illetve a nagyváros jellegzetességeit (zsúfolt, nagy a tömeg, forgalom). Stájerországban viszont pl. sokkal kirekesztőbbek az osztrákok, plusz még hozzájön az otromba tájszólásuk, cserébe nyugodtabb a környezet.
2018. máj. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Erről az jut eszembe mikor Tirolba elkezdtem a pályafutásomat, az osztrák srác a főnök fia, azt mondta, hogy jöjjek ki a liftből mert nem hajlandó külföldiekkel együtt egy légtérben utazni! Ausztriában többet tudsz keresni, viszont ott csak egy rabszolga leszel az osztrákok szemében még a németek nagyon normálisak, befogadóak, sok német barátom is van, illetve a Hochdeutsch-ot beszélik amit az iskolában is tanítanak, kivéve Dél-Németországot. Persze vannak kivételek, ismerek néhány nagyon normális osztrákot is, de az nagyon ritka.
2018. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!