Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jobb az élet angliában, (vagy...

Jobb az élet angliában, (vagy máshol, hollandia, németország) mint magyarországon? Tudnátok érveket írni?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnék kiköltözni, két okból.

Az első ok az, hogy itthon rengeteget lopnak a közszférában és veszélyesen a létminimum alatt élnek az emberek.


A másik ok pedig az, hogy a legtöbb ember annyira buta, vagy agymosott, hogy a felső tényt legtöbbször tagadja. Követeli, hogy elégedjek meg azzal ami van, keressek itthon munkát, tanuljak egyetemen, éljem az életem. Pedig itt nem lehet.


Odakint jobb?

Csak azok írjanak, akik kint élnek, vagy kint éltek.

Jobb, könnyebb lesz az életem, ha kimegyek? Nem Londonba mennék, hanem valami csöndesebb városba.



2015. aug. 2. 17:54
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Nagyon fontos leírnom még, hogy néhány dolog viszont magyarországon tart.

1 lakhatás, biztonság. A megszokott élet biztonsága és a rezsin kívüli ingyenes lakhatás. (nem kell albérletet fizetnem) illetve a nyelv biztonsága, ismerősök, ismert helyek, ismert veszélyek, az ország működésének átlátása. Bürökrácia ismerete. Az ezekből adódó kényelem.

2015. aug. 2. 18:00
 2/21 A kérdező kommentje:

2 az önellátás gondolata. Állattartás, gyümölcsfák, alternatív energiák használata. Ezek mellett könnyebb az élet magyaroszágon, mert a gyenge munkaerőpiactól és alacsony fizetésektől nem függ a termőföldek termékenysége és az állatok élete.

Attól félek angliában kevésbé lenne lehetőségem önellátást gyakorolni, és egy folyamatos gürizős életmódba kényszerülnék bele. Azt is hallottam, hogy ugyan magasabbak odakint a fizetések, de jobban megdolgoztatják az embert.

2015. aug. 2. 18:03
 3/21 anonim ***** válasza:
13%

Szia.


Mi London mellett élünk a férjemmel. Haza akarunk költözni pár éven belül. A párom mérnök, 10 éves tapasztalattal, nagyjából heti 7 napot dolgozik (egy-két héten van, hogy csak 6-ot) és napi 10-14 órában, szóval alig látjuk. Viszont cserébe jól keres, kb 900 ezer-1 millió ft-nyi fontot. Én bolti eladóként dolgoztam korábban, most itthon vagyok a 1.5 éves fiunkkal és az 1 hónapos pici lányunkkal. Itt ellátás csak 9 hónapig van, nem 3 év, mint otthon, úgyhogy már nem kapok hónapok óta 1 fontot sem, így egy keresetből élünk, semmi egyéb ellátásra nincs lehetőség, mert a férjem keresete magas ahhoz, hogy valamira jogosultak legyünk. Az óvoda nagyon drága, kb 200 ezer ft-nyi font egy hónapra, úgyhogy nem fogom óvodába járatni a gyerekeket, mert azért nem fogok dolgozni, hogy az óvodát kifizessem. Úgyhogy itthon ülök évekig pénz nélkül, engem nagyon zavar a dolog.

Most költöztünk nagyobb albérletbe, mert az előző 2 gyerekkel már kicsi lett volna, így ez az albérlet a férjem fele fizetésébe kerül... Otthonra fizetjük a házunk törlesztőjét, mert van egy hiteles házunk Vas megyében, plusz étel, háztartási dolgok, benzin, stb. szokásos kiadások. Hááát, nem marad olyan sok havi szinten, hogy dúskáljunk a pénzben. Úgyhogy hamarosan mi hazatérünk, mert akárhogy is nézzük, ha a férjem találna otthon egy jó munkát a szakmájában, akkor még jobban kijönnénk anyagilag. Szóval szerintem családdal kijönni nem éri meg. (Mi már kint vagyunk 18 éve, a gyerekek itt születtek)

Egyedülálóként, ha munkásszállón laksz vagy sok emberrel osztozol egy lakáson, akkor talán megéri.

2015. aug. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

" Viszont cserébe jól keres, kb 900 ezer-1 millió ft-nyi fontot."


Dehogy keres, ennyi munka mellett kifejezetten xarul keres.

2015. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%

Kerdezo: ha nincs semmilyen keresett vegzettseged, akkor nyugaton sem fogsz jol elni. Lehet hogy valamivel jobban elsz majd mint Magyarorszagon elnel kepzettseg nelkul, de alapvetoen nem fogod magad jobban erezni.


Amugy meg nem igaz hogy nem lehet Magyarorszagon elni. Dehogynem.

2015. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lényegesen.


Németországban élek, az érveim:


- még gyári munkás fizetéssel is (1000-1200 EUR közvetítővel) ki tudsz venni egy garzont, fenntartani egy autót és enni, rezsit fizetni, sőt még nyaralásra is jut.

- ha rendes végzettséged van, akkor tisztességesen keresel, és a megélhetés abszolút nem probléma.


- jó a közbiztonság

- gyönyörű és tiszta az egész ország, graffitit, mocskot max. az olyan nagyvárosokban látni mint Berlin és München, a kisebb városok kb. makulátlanok sokszor

- nagyon kedvesek az emberek és segítőkészek, mosolygósok

- van versenyszféra, az élet minden területén van választási lehetőséged a szolgáltatók közül és tényleg a vevők igényeit nézik, nem fordítva (ugye magyarországon pont fordítva van, ha nem tetszik valami kapja be a vevő).

- az oktatás és a gyermekmegőrzés is jól működik, illetve az olyasmi mint egy au-pair is simán megfizethető egy család béréből. A szakmai képzés az, ami szerintem igazán remek a magyar OKJ-s képzéshez képest a német Ausbildung.

- hajléktalanok, kóbor állatok, kéregetők, stb. szinte alig vannak.


Negatívum: a tömegközlekedés rossz és drága (drágább, mint 1 személyre autóval menni), mert a DB gyakorlatilag egyeduralkodó ezen a területen, és a több kisebb busztársaság nem megfelelő konkurencia számára, így az árak tényleg az egekben vannak, illetve az elérhetőség is meglehetősen korlátozott főleg vidéken, falvakban. Ezért is van gyakorlatilag mindenkinek autója.

2015. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Odakint akkor lesz jobb ha beszéled a nyelvet, mert akkor kaphatsz normális munkát. Ha nem beszélsz angolul csak gagyogsz valamennyit akkor marad az a munka amit az angolok nem végeznek el, magyarul amire az igénytelen kelet európai népeket várják, ha olyan munkát végzel akkor a fizetésedből mire mindent rendezel ott vagy ahol a part szakad. Én dolgoztam angliában tervezőmérnökként, aztán 5 évet lehuztam az Államokban, most 1 évet itthon vagyok pihenni és jövőre végérvényesen kiköltözök Amerikába. Anyanyelvi szinten beszélek angolul, így már az elején is átszámolva 900 000 ft körül kerestem, aztán egy év után már 1,7 millió volt a fizetésem. Amerikában ettől többel álltam munkába. Viszont elég sokszor beszélgettem Mexikóiakkal, akik szinte annyi pénzért dolgoztak amennyiből tudtak enni és szállást kifizetni.


Ezzel annyit akarok mondani hogyha van egy nagyon jó szakon szerzett diplomád és mellette beszéled a nyelvet is, akkor megéri kimenni mert jobb lesz. De ha csak alap nyelvtudás van vagy még az sem és semmi normális végzettség, akkor annyi a pénz amit el is költesz és letenni már szinte semmit nem tudsz.

2015. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Az okokat olvasva, ha azért akarsz költözni mondjuk Angliába mert otthon "legtöbb ember annyira buta, vagy agymosott, " akkor Angliába ne gyere. Itt sokkal butábbak, agy mosottabbak az emberek. 8 éve élek kint, és vannak napok amikor még ma is ámulok, hogy miképpen lehetnek ennyire ostobák az angolok. Egyik- másik enni sem tud rendesen.

De , hogy mikor jobb kint élni?

Nos, ahogy mondani szokták: Nincs kolbászból a kerítés.

Sok magyar van aki az egekig dicséri a kinti életét, csak éppen azt nem mondja el, hogy milyen körülmények között él. Így én azt mondom, hogy attól függ, hogy jobb az élet, hogy az ember milyen körülmények között tud élni.


Mi például képtelenek vagyunk 8-ad magunkkal egy lakásban élni idegenekkel. Ezért 3 szobás lakást bérelünk amiben csak mi élünk. Az én fizetésem zöme el is megy a lakásbérlésre, és a számlákra. Nekünk ez kell, hogy élni tudjunk. Sok magyar egy kis szobában kuporog úgy, hogy egy 3-4 szobás lakásban vele együtt még vagy 6-7-8 ember is lakik. Lehet nekik ez már megfelelő- Ismerek olyan párokat akik (ez nem vicc) 3 szobás lakásban 14 élnek. Szóval a kérdés, hogy te milyen körülmények között tudsz élni. Ha elég egy szoba többed magaddal, akkor létminimumi fizetéssel is boldogulhatsz. Ha muszáj, hogy külön kis otthonod legyen ahol nem kerülgetsz idegeneket akkor létminimumi fizetés kevés.

A többivel is ugyanez a helyzet. Ha egészséges, minőségi ételeket akarsz fogyasztani akkor nem árt ha jó fizetésed van. Ha nem számít, hogy mit eszel akkor 2 fontból is megtudsz kajálni 1 nap. Ha igényled a kikapcsolódást akkor kell a pénz- Ha egész nap csak dolgozol majd a kis szobában ülsz akkor tudsz spórolni.

Mindenkinek a saját igénye szerint dől el, hogy jobb az élet vagy sem. Én ha szobában kéne többed magammal élnem, ha csak a pennys ételeket tudnám megvenni, ha arra nincs pénzem, hogy elmenjek moziba, akkor az első járattal hazamennék. Ennél még otthon is jobban éltem. A mi esetünkben azt mondom, hogy elvagyunk, boldogulunk. Nem rakok félre több százezreket, de cserébe a luxus életvitel (ami nem is igazán luxus) megvan. Én senkit nem szoktam lebeszélni a külföldi életről, hiszen mindenkinek adott a lehetőség. De azt mindig tanácsolom, hogy felejtse el a sok mézes-mázos szöveget a csodás világról, és gondolja végig mi az amit elvár az új élettől, milyen körülmények között szeretne élni. Ha ezek után úgy dönt, hogy neki jó az ha úgy él mint kínaiak vagy arabok akkor jöjjön. Ha normális életszínvonalt akar, akkor előbb tegye meg a lépéseket, és utána jöjjön ki.

(egyébként mi is egy vidéki angol városban élünk)

2015. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%

6-os:

Nem tudom melyik környéken laksz, de jó neked.


Nincsenek kéregetők? Itt felénk a belvárosban nem tudsz végigmenni úgy, hogy ne menjen oda hozzád egy román, hogy csak 10 centet. (600E-s város szóval nem egy Berlin)

És nem csak itt, hanem a környező kisebb városokban is.

Drága a DB? Szerintem a Máv sokkal drágább.


Kérdező: a 2 ok amit felsoroltál, más országokban is így van. Itt is rengetegen élnek nagyon kevés pénzből.

Angliában még nehezebb. A sok távolkeleti minimálbér töredékéért elvállal feketén munkát.

Csöndesebb városban a munkalehetőség is kevesebb.

2015. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

" 6-os:

Nem tudom melyik környéken laksz, de jó neked."


Bayern- BW határán. Régebben Bayernben éltünk, végülis BW-ben építettünk házat.


"Nincsenek kéregetők? Itt felénk a belvárosban nem tudsz végigmenni úgy, hogy ne menjen oda hozzád egy román, hogy csak 10 centet. (600E-s város szóval nem egy Berlin)"


Nincsenek erre. Mondjuk 600E-s nagyvárosok sincsenek a közelben csak 100-150.


"Drága a DB? Szerintem a Máv sokkal drágább."

Ne röhögtess már! Egy München-Memmingen jegy majd' 30 EUR 1 útra, a BP-München meg szintén. Ha ugyanezt itt veszed meg a DB-nél (tehát a BP-München vonalra), akkor 150-250 EUR-t kérnek el...

2015. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!