Kezdőoldal » Utazás » Európa » Törökországba milyen esélyei...

Törökországba milyen esélyei vannak egy európainak a letelepedésre?

Figyelt kérdés

Milyen vízumok léteznek? Szállást akár ideigleneset is, mennyire nehéz találni?

Gépi forgácsoló valamint CNC gépkezelő végzettséggel rendelkezem, ami európában hiányszakma, nem tudom Törökországban mi a helyzet.

Ez a kérdés elsősorban azokhoz szól akik kint élnek/éltek, és van rálátásuk a kinti helyzetre.

( Meg mielőtt bárki ide írna valami rasszista vagy az ottaniakat, az országot lehurrogó "választ, ha ilyesmit szeretnék a kérdésem alatt olvasni akkor olyan kérdést irtam volna ki.)



2017. jan. 2. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom neked, hogy nem túl sok. Én magam (bár, én nő vagyok) kint éltem fél évet, mostanság már csak egy-két hetet töltök ott a párommal (ő török) egy hónapban. A gazdasági helyzet vacak, és csak egyre vacakabb lesz, az emberek félnek befektetni, lassul az egész "gépezet" (pl. párom is épp azon van, hogy amíg viszonylag könnyedén nagyobb összeget tud keresni a vállalkozásával azt már Európában fogja befektetni főleg, mert egyszerűen fél, hogy mi lesz a következő 5 évben - és ezzel nincsen egyedül). Szóval, hacsak nincs konkrét ajánlatod jó nevű cégtől mindennel együtt, akkor csak úgymond bele a "vakvilágba" teljesen felesleges odamenni (a fizetések egyébként nagyjából megegyeznek a mi fizetésünkkel egyes területeken - azt leszámítva, hogy a lakhatás nagyságrendekkel drágábban - már ha persze valaki kulturált helyen tervez élni, nem pedig 5 kurd vendégmunkással körülvéve - van, tehát pl. egy teljesen átlagos (ott ez 3 szobás lakást jelent terasszal pl.) lakást szeretnél vásárolni, akkor az kb. 60-70 millió forintnál kezdődik. Tehát, én most semmiképpen nem költöznék ki a te lehetőségeiddel. Arról nem is beszélve, hogy a török nem éppen egy befogadó társadalom. Persze, felületesen ismerjük a híres török vendégszeretetet, de ugyanakkor ott van náluk az a mondás is, hogy a vendég a harmadik naptól teher. Tehát európaiként, keresztényként (bár, lehet vadászni keresztény török családokra, csak ritkák) beilleszkedni iszonyat nehéz, pláne férfiként, mert az átlag török családból származó lány egyszerűen nem kerülhet veled semmilyen kapcsolatba (arról meg ne is beszéljünk, hogy manapság már az átlag török férfi sem kíván semmilyen kapcsolatba lépni török nőkkel, mert amilyen elvárásaik vannak, az valami hajmeresztő...).


Szóval, összegezve én nem ajánlanám (az én tapasztalataim Istanbulból valamint Dél-kelet Törökországból származnak), de egyébként természetesen nem lehetetlen, van munkavállalói vízum természetesen, de előbb ajánlott munkaadót találni, mert ha jól emlékszem, akkor ő intézni a "bejelentésedet".

2017. jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, ez kielégítő válasz volt. :)

Azért nem adom fel, a remény hal meg utoljára. Megkérdezhetem hogy kerültél ki?

2017. jan. 2. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel, természetesen, én tényleg csak tapasztalataim alapján válaszoltam :). Gyúrj rá a nyelvre (mert angolul kb. senki nem beszél, csak az a "szuperiskolázott" vékony réteg, akik esetleg külföldön tanultak), keress sok lehetőséget munkáltatóknál, és összejöhet, aztán majd meglátod a saját szemeddel, hogy mi van ott kint:).


Az én sztorim elég közhelyes, még kb. 2-3 éve kaptam egy modellszerződést egy jó nevű isztambuli ügynökségtől, és így voltam kint náluk kis ideig, aztán megismertem a barátomat, és azóta kétlaki életet folytatok, amíg be nem fejezem az egyetemet. Talán az egyetlen iparág, ami soha nem áll le kint az a divat :D.

2017. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos én nem nézek ki olyan jól hogy ekkora mázlim legyen. :D Igazából nézegettem 1-2 török oldalt ahol munkákat hirdetnek, a szakmámban is elég szépen keresgélnek, de olyan kacifántos ez a nyelv hogy nehéz eljutni addig hogy jelentkezzek egy állásra. :D
2017. jan. 2. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Haha, hidd el jobban jársz, ha kihagyod az életedből a modellkedést :D.

Akárhogy is döntesz, egy a biztos: Törökországban hosszútávon folyékony török nyelvismeret nélkül lehetetlen megmaradni. Gyönyörű ez az ország, de nem egy Svédország vagy egyéb skandináv ország kaliber, ahol boldogan éldegél az ember "csak" az angollal, mert túlzás nélkül, ha nem beszélsz törökül, akkor egyszerűen nem lesznek képesek téged alkalmazni, mert nem tudnál kommunikálni senkivel (viccen kívül a turistaövezeket kivéve még egy éttermi rendelés is komoly kihívás angolul).

Megkérdezhetem, miért vágysz oda, pláne ebben az időszakban? :)

2017. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Irtam privatot :)
2017. jan. 4. 05:10
 7/7 anonim válasza:

Szia


4 tipusu vizum letezık A-B-C-D tipusu vızumok.

szamodra ha dolgoznı szeretnel akkor munkavallaloı vızum szükseges, ezt csak akkor fogom megkapnı ha van török munkaltataod,es tölük kapsz ıgazolast arrol hogy teged alkalmaznı fognak stb,ehhez megvan pontosan mıknek kell szerepelnıe a papırban amıt adnak,es a Budapesten talalhato Török nagykövetsegen kell ıgenyelned.Arra hogy megkapd az esely kb a nullaval egyenlö,leırom mıert:Törökorszagban törvenyıleg szabalyozott csak akkor vehetnek fel külföldı munkaeröt egy adott meghırdetett pozocıora ha arra török allampolgar nem jelentkezık.Ilyen gyakorlatılag nıncs,80 mıllıos orszag csak ıtt ısztambulban 20.mıllıo ember el tehat Mo teljes lakossaganak a ketszerese!Itt maxımum olyan magasan kvalıfıkalt szakmaban tudnal elhelyezkednı,pl követsegen dolgoznı amıhez mınımum 3 nyelven kell beszelned termeszetesen kerık a nyelvvızsgat,mondjuk török-magyar es angol,es legalabb föıskolaı vegzettseg akkor talan talan lenne esely szakmunkaskent szınte semmılyen esely nıncs. Ha turıstakent jössz ıde akkor ugyan 2014 februarjatol mar nem kell turıstavızumot sem venned a hataron,elötte kellett 15 Euroba kellett,ezt eltöröltek,mar nem kell de a beutazası szabalyok nem valtoztak egyben vagy többszörı kı es beutazassal fel ev alatt maxımum 90 napot lehet ıtt tartozkodnı turıstavızummal.Ezzel sem munkat vallalnı sem semmıt nem tudsz kızarolag a turısta kategorıaba tartozo tevekenysegeket tudod vegeznı muzeumlatogatas egyebek...ıtt meg ha talalnal ıs munkat, a tartozkodas jogvıszonya helyben nem valthato at az azt jelentı pl eljössz turıstavızummal es közben esetleg megıs valakı alkalmazna,akkor ıs elötte vıssza kell utaznod Mo-ra megıgenyelnı a munkavallaloı vızumot es ha megadjak csak akkor tudsz vısszajön.Okosan ugy van megszervezve hogy a munkaltatonak több jarulekot kell fızetnıe a külföldı foglalkoztatott utan mıntha török allampolgart vesz fel.Itt mındenkı akı külföldıkent dolgozık vallalkozasba kezdett. D tıpusu vızum a hosszutavra szolo ıtt tartozkodası vızum,nagyon szıgoru feltetelekhez kötık,kell egy fel akıhez jössz,töle kernek keresetı ıgazolast,bankszamlakıvonatot,tovabba arrol ahol kaık vagy berletı szerzödes masolatot vagy ha sajatja a lakas akkor tulajdonı lapot,ındokolnod kell mıert mennel Törökorszagba stb,kımennek ellenörıznı hol fogsz elnı stb..3-4 het a vızum elbıralasa szınten Budapesten amınek van egy 60-70 Euros dıja ıs es vagy megadjak vagy nem,de ha meg ıs adjak patthelyzet van hıszen szınten meg nıncs munkavalaloı vızumod,ez csak a tartozkodası engedely kıadasara vonatkozo vızum amely csak 30 napıg ervenyes es ıdejöveteled utan azonal tız napon belül ezzel kell a rendörsegen jelentkezned a külföldıekkel foglalkozo reszlegen,ök adnak tartozkodasra jogosıto engedelyt,amelynek hossza mas ha csak sıman magyarkent jössz es mas akkor ha pl török allampolgar ferjed van vagy feleseged. Ha pl török fejed van akkor elöször megkapod ket evre a tartozkodası engedelyt,majd utana ujabb ıgeny ujabb ellenörzesek utan ujabb ket evre,azt követöen pedıg ujra ellenörzes es akkor kapod meg meg egy evre.ez ıgy 5 eves engedely,utana vagy a veglegeset megkapod vagy az allampolgarsag kerelmezhetö. Az külön tortura le sem ırom. GYakorlatılag azt mondanam halott ügy sajnos (((( Amıg Töröorszag nem lesz EU-s amı nem valoszınü hogy bekövetkezık addıg erre az esely nagyon paranyı.nem ertek egyet az elöttem szolo hölggyel egyaltalan nem hanaytalık a gazadasag,Törökorszagban DÜBÖRÖG a gazdasag,önellato orszag szınte mınden megterem,etel es textıl nagyhatalom ıtt kınaı bolt nıncs mındent elöallıtanak amı szükseges,munkahely rengeteg van,nıncs munkanelkülıseg a varosokban akı akar az tud dolgoznı..Egyebkent a szakmad jo volna az epitkezesek allandoak ısztambulban..Elsö körben talan egy epitöıparı ceget kellene felkeresned es ugy probalkoznı de lehetöleg olyat akı külföldı ceg es ugy epıttet ıtt Törökorszagban esetleg dolgoznak vendegmunkasok de a kurdok altalaban nagyon olcson elmennek epıtkezesekre dolgoznı ezert ez ıs ketseges de kıındulo pontnak esetleg megfelelhetne.

2017. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!