Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki járt Franciaország Elzász...

Ki járt Franciaország Elzász tartományában? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2017. febr. 25. 14:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem igazan tartozik a legfejlettebb regiok koze.


Ismerosom mernoki diplomaval kozel 10 evig volt munkanelkuli, mig vegul Nemetorszagban talalt allast. Felesege kulkereskedokent,3 idegen nyelvtudassal szinten kuszkodott egy darabig mig vegul talalt, es sokaig csak minimalbert keresett.


Igazsag szerint a legtobb munka meg mindig Parizs, Toulouse es Lyon kornyeken van. Esetleg bizonyos szektorokban Eszakon. A tobbi helyen eleg nagy a szorodas, es ha nem beszeli valaki anyanyelvi szinten a franciat es minimum egy masik nyelvet, akkor eleg nehez talalni...

2017. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Svajcban es Nemetorszagban szakmafuggo, de viszonylag konnyebb allast talalni, es Svajcban jobban meg is fizetik mint Franciaorszgban.


Colmar viszonylag nyugis kisvaros, sok munkalehetoseg azonban nincs.

2017. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Tehát turistáknak egy nagyon jó hely, munkavállalóknak már kevésbé. Én elsösorban a nyáron turistaként akarok kimenni, körülnézni, megnézni a tájat a városokat stb. Egy esetleges költözésről egyáltalán nem döntöttem, csak mint egy lehetőség a sok közül szerepel a gondolataimban, mert ha úgy döntök akkor más országok is szóba kerülhetnek. A kérdést itt azért tettem fel, mert valóban komolyan érdekel az elzászi régió, és ha csak turistaként nézek ott körül akkor is egy élmény lehet. Másrészt érdekel az ottani emberek élete, minden napjaik, gondolkodásuk. A médiában ugyanis az utóbbi években teljesen ellentmondásos hírek voltak. Például az úgynevezett iszlám veszély ( nem a mostani menekültekre, nem a mostani migránsokra gondolok), hanem azokra az arabokra akik már ott születtek, de a média szerint nem hajlandóak beilleszkedni. Ha ez valóban így van és nem akarnak integrálódni akkor a hat milliós iszlám közösség( állampolgársággal rendelkezők) elég nagy kalamajkát tudnak csinálni abban asz országban. Persze mást ezt a TV-ben nézni, mást ezt néhány napra Párizsba látogató turistaként nézni, és nyilván más ott élve tapasztalni.
2017. márc. 2. 08:54
 14/15 anonim ***** válasza:

> a média szerint nem hajlandóak beilleszkedni


Halkan megjegyzem, hogy az éremnek két oldala van és az hogy Amerika a népek olvasztótégelye tudott lenni és a törökök sikerrel integrálódtak nagyobbrészt Németországban míg viszont az algériai és más afrikai bevándorlók gyermekei Franciországban nem tudtak sikerrel beilleszkedni, nos az bizony a többségi társadalom hibája. Ezen dolgozni kell, mindenkinek, együtt, és ahogy említettem, a második generáció, az ami beolvad -- vagy sem.

2017. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Elzasz nagyon szep hely, turistaknak nagyon ajanlom. Lakni, dolgozni viszont nem tudom milyen.


En tobbszor voltam ott (csaladom egyik aga onnan szarmazik), gyonyoru, festoi falvak vannak, pl. Kaysersberg, Eguisheim, Riquewihr, Ribeauville; na meg a St. Odile kolostor, Ht. Konigsbourg kastely, a Vogezek... A varosok is szepek (Strasbourg, Colmar, Selestat), viszont azt kell mondjam, hogy rettenetes merteku a bevandorlas. Strasbourgban rengeteg az arab es az afrikai, lebzselnek az utcan, tiz lepesenkent probalnak lehuzni mindenfelevel, koldulnak, egyes kulvarosokban nem is latsz feher embert, kosz, szemet, kiegett lakasok. A kulturalt, beilleszkedni tudo bevandorlokkal nincs baj, de sajnos legtobbjuk nem az. Colmart sokkal szebbnek es biztonsagosabbnak tartom. Selestat amolyan semmilyen.


Angolul mindenutt boldogultam, boltban, etteremben, szallodaban, nem neztek ki sehol.

2017. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!