Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol jobb élni? Franciaország...

Hol jobb élni? Franciaország Anglia Amerika?

Figyelt kérdés
Jelenleg Németországban élek, és tervezek költözni. Angolul tudok, de mivel a németet világ életemben útáltam, mégis megtudtam tanulni alap kommunikációs szinten, ezért úgy gondoltam hogy más nyelv sem lehet túl nagy kaland:) Ez a 3 ország érdekel per pillanat, de ha van esetleg ötlet hogy hova érdemes szívesen veszem a véleményeteket. Ha érvelnétek is, az lenne a legkirályabb:) Köszi

2017. febr. 28. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Anglia màr nem pàlya a Brexit miatt. Franciaorszàgba meg rendes francia tudàs nèlkül labdába se rùghatsz a franciàk ès a volt gyarmatokròl jövők miatt. USA-ba meg ha csak nem nősülsz meg, nincs ott rokonod, akkor nem jutsz ki, maximum illegàlisan. Illegàlisan meg, jogfosztottság mellett nem érdemes szerintem.
2017. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jártál már ezekben az országokban egyáltalán?


Èn amerikába éltem 1 évet, majd angliába is egy évet. Franciaországban csak turistáskodtam, de németországban 10 éve élek.


A te általad felsorolt országokbol talán Anglia amiben érdemes lenne költözni. De mindenképpen szaktudás kell minden országhoz.

Németország viszont a legélhetöbb ország. A munkaerö hiány oriási, vagy is munkát minden területen böven lehet kapni. A fizetések kevesebb mint az általad felsorolt másik országokban DE az ingatlan árak, és maga az élet is kicsit kevsebbe kerül No-ban.


Ha fiatal vagy akkor oda menj ahol lehetöséged van dolgozni. Aztán majd úgy is viossza vágysz németországba....

2017. febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Tekintve hogy az emberek szeretik erosen tulertekelni nyelvtudasukat,ez a "német alap kommunikációs szint" gondolom kimerül a ja és a nein ismeretével!És így egy eldöntendő kérdésre talán tudsz válaszolni.....ami azért lássuk be elég karcsú!Ha az angolod is ilyen szintű,akkor nincs is miről beszélni!De tegyük fel az jobban megy,akkor is a következő a helyzet:

-anglia már régen lejárt lemez onnan már visszafele jönnek az emberek,nem pedig most indulnak....főleg hogy itt a brexit is amit mar mas is emlitett stb....

-amerika a lehetetlen kategoria,ha csak nem nyersz valahogy a zöldkártya lottón,vagy házasodsz össze állampolgárral!

-franciák stabil francia nyelvtudás nélkül teljesen felejtős!Raadasul ők pont az a nép akik nem is hajlandoak megszolalni idegen nyelven meg akkor se ha tudnak!


Igy azt kell mondjam az altalad emlitett 3 orszag szamodra felejthető....

2017. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 goaus ***** válasza:
24%
Angliából lassan menekül mindenki, épp német felé leginkább.:) Lassan a szakmunkások bérét is lenyomták minimálbérre, ráadásul a brexit miatt elég sok cég menni fog, így tovább szűkűl a piac. Angliából minden ismerősöm távozott már, németből meg senki, és mondják klaszisokkal jobb ott élni, mégha látszólag mogorvábbak is, meg szigorubbak a munkahelyek. Amerika nagyon fel van nagyítva a valósághoz képest életszínvonalra, ha nem vagy orvos, tudós, vagy menő mérnök nem egy nagy kaland, meg be sem jutsz. Franciaországban meg franciával tudsz meglenni, ráadásul lassan afrikai ország lesz, vagy arab, már fene se tudja.:)
2017. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna, azzal a különbséggel, hogy nekem Franciaország sosem volt cél. Én Angliát javasolnám, annak ellenére, hogy ezen az oldalon nagy divat vélt vagy valós ismerősökre hivatkozva lehúzni az országot. És nekem is tervem a következő két évben átcuccolni oda (egyelőre Németországhoz vagyok kötve), bár nálam nemcsak Anglia játszik, hanem egész Nagy-Britannia vagy Írország, de még Kanada is, bár szívesebben maradnék Európában. Az ok nálam elsősorban a nyelv, mert bár elvagyok alap némettel már lassan két éve, de azért szívesebben élnék olyan környezetben, ahol rendesen értem a nyelvet. Másrészt mivel korábban már eltöltöttem pár hónapot Angliában, nekem mint ország is jobban bejön, beleértve a tájakat, kultúrát, embereket. Meg eleve az ország működése szerintem jobb, mert Németországban rengeteg apró idegesítő dolog van, amit én Angliában nem tapasztaltam. Az életszínvonallal szerintem azért nem érdemes foglalkozni, mert nincs oltári nagy különbség. Lehet, hogy egyik országban hó végén mondjuk 100 euróvan több marad a zsebedben, mint a másikban, na bumm, ez még szerintem nem elsöprő érv az adott hely mellett. A Brexit mizériától sem kell megijedni, mert bár most megy a nagy szavakal dobálózás, a végén úgyis egy barátságos szétválás lesz belőle, és gyakorlatilag észre sem lehet venni majd a változást, ugyanis ez mindkét fél érdeke. Nem a hangos prolik szava lesz a döntő az ügy végén, nekik egyszer volt lehetőségük megszólalni, a referendumon, bőven elég is volt. Különben meg ha az embernek van munkája, akkor úgyis megkapja a vízumot, EU vagy sem. Annyi, hogy az ilyen "kimegyek azt mosogatok pár hónapig" stílusú dolgoknak vége lesz, de ez nem jelenti azt, hogy hermetikusan lezárják az országot.
2017. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én Angliát javasolnám, annak ellenére, hogy ezen az oldalon nagy divat vélt vagy valós ismerősökre hivatkozva lehúzni az országot."


Én saját, személyes tapasztalat miatt húzom le Angliát, kegyetlenül utáltam ott lakni, főleg a "kultúra" és az emberek miatt, kizárólag azért maradtam ott évekig, mert fantasztikus munkahelyem volt. Ekkora sunyi, hátbatámadó, kétszínű bagázst még sehol máshol nem láttam, mint az angoloknál. Érdekes módon, később átköltöztem Írországba, ég és föld volt a különbség, itt már teljesen itthon vagyok és nem igazán tudok panaszkodni (a híres ír lustaság és rosszabb időjárás legyen a legnagyobb bajom). Szubjektív vélemény persze és lehet, hogy nem volt szerencsém a környezetemmel, de Angliával kapcsolatban nem voltak jó tapasztalataim az évek során, ezért képtelen vagyok jó szívvel ajánlani.


Franciaországgal és USAval nincs tapasztalatom, egyik helyen sem laktam, csak turistáskodtam, de az nem jelent smemit ebből a szempontból.

2017. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Ha tudsz angolul akkor Angliat vagy Amerikat mondanam.

Amerikaba van zoldkartya lotto lehetoseg, erdemes jatszani, sokan nyernek. Angliat erdemes bevallalni, Brexit sztem sem lesz veszes, es sokkal nyitottabb es baratsagosabb nep, mint a tobbi europai. Nincs burokracia. Ha gondolod nezz ra a videoimda, most indulok ki :

[link]

Udv,

Bea

2017. márc. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Némerország.
2017. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sok objektív választ kaptam!

Szia Bea! Jó volt a videód köszi:)


Marcello Gandini: Tekintve hogy az emberek többsége erősen lenézi a többieket, így a lenéző stílusú hozzászólásodból arra következtetek hogy a való életben is egy bnkó lehetsz. Ami azért lássuk be, nem képez túl erős vita alapot. De tételezzük fel, hogy nem vagy egy mélynövésű törpe, ronda kövér malac, ill. aluliskolázott sem amiért ilyen negatív és ismeretlenül lekicsinylő véleményt fogalmaztál meg rólam. Szóval a következő a helyzet:

Németországban 2 éve élek, német közegben dolgozom német főnökkel, német kollégákkal, német bankokkal, német orvosokkal, német hivatalokkal körülvéve. Ezek mindegyikéhez elképzelhető, hogy elegendő a ja és nein, feltéve ha annyira kifejező az arc mimikád hogy az orvos egyből tudja mibajod. A hivatalban pedig tudják szintén a homlokod összeráncolásának mértékéből hogy te szeretnél bejelentkezni egy albérletben, vagy autót szeretnél forgalomba helyeztetni. A főnököd is simán észreveszi, zavart, már-már hasmenés okozta hasgörcs jellegű tipródásodból hogy te szabadságra szeretnél menni, vagy éppen valami gubanc van a munkában.

Mindazonáltal megosztom veled azt a titkot, amit csak a saját naplóm tud és én, hogy nyelvtudás nélkül jöttem ide anno. És túléltem. Nem feketén dolgozom, szakmámon kívül dolgozok, és nem mosogatok vagy ilyesmi.

Az angolt Általánosban és középiskolában tanultam. Szóval úgy gondoltam én kis naív, hogy ha a németet sikerült a nullából valamennyire feltornáznom, így egy angol környezetben lehet gyorsabban, többre jutnék.

Amúgy a ja és nein-ra annyit mondanék, feltételezve hogy életedben nem jártál a határon túl, ismerek olyan embereket, akik 3 szóval olyan ügyesen játszanak, hogy kb nincs az a téma amiről ne tudnának beszélgetni németekkel. Az más kérdés hogy marha vicces:D de működik, láttam, hallottam.

Amerikában van ismerős, illegálisan is boldogan él évek óta. Főleg hogy még úgy is csinálhatsz lényegében bármit. Gondolok itt egyetemre akár..

Köszönöm a te válaszod is, hogy vetted a fáradtságot hogy írtál, de ne próbáld megtippelni mennyire vagyok balfék, mikor lehet hogy én vagyok Batman..

2017. márc. 2. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Szemelyes sorrendem Anglia, Franciaorszag, USA


Londonban eltem több evig es imadtam. Fantasztikus varos. De ott különösen igaz az, hogy akkor elvezetes, ha nem minimalberböl kell gazdalkodni. Szerencsesnek mondhatom magam, amiert jol fizetö allasom volt es viszonylag sok szabadidö. Sok magyarral ismerkedtem meg ott, akik szinte semmit nem lattak a varosbol, több ev utan sem. Erdemes most kimenni vagy pedig megvarni, hogy mit hoz a Brexit.


Franciaorszag deli partvideket szeretem nagyon. Különösen Cannes területet. Nem beszelek franciaul, de angolul (ritkabban nemetül) azert meg tudnak szolalni a helybeliek. Nem tudom azonban, hogy munkakereses szempontjabol milyen a terseg. Elni viszont el tudom kepzelni. Gyönyörü taj, motorozni csodalatos es az etelek kitünöek.


Az Egyesült Allamokkal vannak fentartasaim. Nem csak az aktualis elnök miatt. Szerintem, bevandorlokent a 3 felsorolt orszag közül ott a legnehezebb. Munkavizumot iszonyatosan nehez szerezni, anelkül meg frusztralna a gondolat, hogy barmikor kitoloncolhatnak es elveszitek mindent, amit eddig felepitettem es kezdhetem elölröl. California szep, de egyre elviselhetöbb a nyari szarazsag. Floridaban Maiaminek pedig csak a partja szep, a többi lapvidek. Ami meg feltünt az USA-ban, hogy az egeszseges eletmod iszonyatosan költseges! Ha mindegy, mit eszel, akkor vegtelen a kinalat, de ha szamit, mit eszel, akkor az joval több, mint Franciaorszagban vagy Angliaban.


Gyanitom, hogy nem vagy Batman, de erdemes azt is nezni, hogy kepessegeidet hol tudnad a legjobban hasznositani? Sok sikert kivanok!

2017. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!