Kezdőoldal » Utazás » Európa » Húsvétkor egy pár barátommal...

Húsvétkor egy pár barátommal el szeretnénk utazni Zsolnába, Szlovákiába. Úgy tudom hogy Zsolna a magyarellenesség melegágya az északi szomszédunknál. Van okom félni?

Figyelt kérdés
Számíthatok magyarellenes megnyilvánulásokra ha magyarul fogok beszélni? Sosem jártam még Szlovákiában, ezért minden tapasztalatot szívesen fogadok.
2017. márc. 11. 03:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha ilyen marhaságokat mondanak neked és ezt jobb híján el is hiszed, épp ideje megismerned Szlovákiát és a szlovákokat. A vendégekkel ugyanolyan barátságos nép, mint a magyar. Fèlnivalód nincs.


Természetesen, ugyanúgy mint Magyarországon, ott is vannak szélsőjobboldali figurák, de ez nem ok arra, hogy ne menj oda. Hiszen ők maguk is csak egy kisebbséget képviselnek a szlovák társadalmon belül - így aztán hacsak nem mész mondjuk este sötétben a stadion környékére Magyar vagyok, nem turista feliratú vagy Nagy-Magyarország pólóban Abzug Benes!-t kiabálva, akkor a világon semmi bajod nem lesz.

2017. márc. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már rengeteget voltam Szlovákiában, és soha semmilyen attrocitás nem ért. Nyugodtan menj bárhová. Nagyon kedvesek általában. Velem volt, hogy eltévedtem, és a rendőrök tök aranyosan kísérgettek ide-oda (pedig tudták, hogy magyar vagyok).

A szlovákok egyáltalán nem olyanok, mint a románok vagy a szerbek (velük tényleg volt már gondom, pedig fiatal barátságos egyetemista lány vagyok).

Csak annyi, hogy a vendéglátó helyeken a személyzet általában elég bunkó, de ezt ne vedd magadra, mindenkivel azok.

2017. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Nos, nekem nem ilyen jók a tapasztalataim: Kassán bementem egy boltba, ahol belépésemkor MAGYARUL beszélt 2 eladó egymás közt, majd amikor barátságosan rájuk mosolyogva MAGYARUL kértem valamit, akkor nem voltak hajlandóak magyarul beszélni velünk, szlovákul gajdoltak. (ez kicsit régebbi tapasztalat)

Most nyáron pedig Komárno-ban tapasztaltunk mélységes undort és megvetést egy vendéglátó helyen - de ez megfelelő nagyságú borravaló adása hirtelen elpárolgott :D


Még mielőtt valaki azt szűrné le, hogy a szlovákok ellen beszélnék - nor, nem így van: Párkányban pl. még soha, semmi atrocitás nem ért minket - pedig ott is többször voltunk. Egyszerűen azt gondolom, hogy Szlovákiának vannak bizonyos részei, ahol - ki tudja, miért - másképp viselkednek a magyarokkal.

2017. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja igen, amúgy pofákat tudnak vágni időnként, de azok is főleg - vicces módon - az ott élő félig-magyarok, már én is tapasztaltam, ők sokszor rosszabbak, mint a szlovákok.

Meg persze ott is van a társadalomnak értelmesebb, meg aljább része.

2017. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A boltban valószínűleg tiltva van az alkalmazottnak, hogy magyarul beszéljen a vevővel, volt évekkel ezelőtt hír ilyesmiről. Ha meg a kiszolgáló undorral közelít hozzád, akkor minek adsz sok borravalót neki?
2017. márc. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

"Ha meg a kiszolgáló undorral közelít hozzád, akkor minek adsz sok borravalót neki?"


Miért? Mert látszott rajta a kifejezés, hogy na, megjöttek a "csóró" magyarok. Én meg "jobbítottam" magyar hírnevünket :-) Tudod, többször járok külföldön és nem szeretem, hogy bizonyos helyeken rossz a hírnevünk - ezért ahol csak lehet, igyekszem javítani a helyzeten :-)

Érdekes módon kifelé menet már mosolyogni is tudott ugyanaz a pultos :D

2017. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod. Én ha egy kiszolgáló bunkó lenne velem, egy vasat se adnék neki, magyarok hírneve ide vagy oda. Őt sem érdekli a szlovákok hírneve, különben normálisan viselkedne.
2017. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Tudod, én szeretek "megfordítani" helyzeteket :-)

Annak idején metróállomáson dolgoztam, bejött Őrjöngve az utas, és a legnagyobb boldogságom az volt, amikor kifelé menet megköszönte az intézkedést és békésen távozott :-)

Az a napom már nem volt felesleges, hiábavaló - egy embernek már "elvettem" a dühét, rossz kedvét :-) Persze azt nem állítom, hogy ez mindig sikerült :-) De ha pl. bunkóságra bunkósággal válaszolok, az semmit nem old meg - max mindkét ember fogja utálni az életet.

Bocs, kérdező, ez már picit off volt, de azért még a témához tartozik :-)

2017. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy bunkónak kell lenni, de jutalmazni sem kell, márpedig a borravaló elvileg az. Na mindegy, ez tényleg off.
2017. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!