Kezdőoldal » Utazás » Európa » Wizzair: 55cm kézipoggyászt...

Wizzair: 55cm kézipoggyászt vihetek magammal, de az enyém 57 kerékkel együtt, nélküle 52 cm, vajon baj?

Figyelt kérdés
Júniusban Olaszországba utazom a családdal. Mivel eddig csak Malévval mentünk, de most nem volt az adott időpontra jegyük, így most a Wizzair légitársasággal fogunk repülni. Csak kézipoggyászt viszünk mind a négyen, a méreteire nagyon figyeltünk a vásárláskor, mivel fel van tüntetve, hogy max.55x40x20 cm lehet, és 10 kg. A vásárolt bőröndök mérete 52x36x16 cm, tehát simán belefér a keretbe. Viszont ma ismét elővettem őket, hogy jobban szemügyre vegyem, milyenek és lemértem. Ekkor jöttem rá, hogy ugyan maga a bőrönd 52 cm, de ha valóban keretbe kell belegyömöszölni, akkor bizony a kerék is beleszámít a mérésbe. Szóval aki utazott már Wizz-el, szerintetek a kerékkel együtt 57 cm bőröndöt visszadobják?
2010. máj. 11. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A wizz air elég rugalmas, még nem hallottam ismeretségi körben olyat, akivel kötözködtek volna ilyenek miatt, pedig szinte minden nyáron utazik valaki velük, én is! Általában csak a szemmérték dönt, az én hátizsákom pl kicsit szélesebb volt mint kellett volna, de fölengedték. Nem hinném hogy 2 centiből probléma lenne, hisz valaki kisebb táskákat visz fel, így elfog férni a poggyásztartóban. Ha nem, akkor utólag felszólíthatnak, hogy adjátok fel a poggyászt, de mondom, ez a két centi nem hinném hogy problémát okozna.
2010. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyire azért nem szigorúak! nem fogják ennyire szemügyre venni! jó utat!
2010. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi rendszeresen repülünk Wizzair járattal Anglia-Magyarország között.A rendszeres utazásnak az az előnye,hogy elég egy kézi poggyász.Eddig mindig hátizsákot vittünk,így soha nem volt gondunk.Pár hónapja vettem gurulós kis bőröndöt magamnak....Amikor evvel mentem a reptére először akkor a hölgy amikor a jegyeket vettem át,megkérte,hogy helyezem bele a kézipoggyászomat a kimért dobozba,hogy belefér-e..(nagy nehezen beletuszkoltam)..Bár tett egy megjegyzést,hogy kicsivel nagyobb a megengedettnél,és hogy legközelebb figyeljek erre,de átengedett vele..

Viszont az eset után még háromszor repültem ugyanazzal a kis bőrönddel,és egyszer sem volt vele gondom..Csak akkor a hölggyel..Szóval a tapasztalatom azt mondja,hogy nem lesz gondod vele,mert a legtöbben szemmel saccolják meg...De vannak olyan reptéri dolgozók akik újak,vagy bal lábbal keltek fel,vagy csak úgy döntött,hogy ma egész nap szemétkedni akar akkor akár bele is köthet..(de szerencsére ez nagyon ritka,hiszen írtam,hogy azóta többször is utaztam,de nem volt gond)

2010. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! Ma délután inkább elmentünk és vettünk másik 4 bőröndöt,amiknek teljesen megfelelnek az adottságai.Visszavették a ,,régi" 4-et,mert most 5-én vettük.Inkább,mintsem megszívjuk a reptéren.Még egyszer köszi mindenkinek!
2010. máj. 11. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!