Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horváthország vs Románia....

Horváthország vs Románia. Hova menjünk nyaralni?

Figyelt kérdés

2 éve voltunk Horváthországba 4 napra Lopar-on a Rab szigeten. Romániába voltunk már 4-szer is, de csak ,,vízesések-barlangok-hegyek,, nyaraláson, a tengerig még nem mentünk el. A lényeg 6 felnőtt és 1 gyerek van a családba, kocsival megyünk augusztusban éjszaka, így a kicsi végigalussza az utat (3 éves), 1 hétre megyünk.

Elvárások:

-nyílt tengerpart, lehetőleg homokos part. (a ,,nyílt,, alatt értem édesapám nagy álmát, hogy úgy lássa a tengert, hogy nem látszik hol a vége :) Lopar-on körbe szigetek voltak és sehol nem volt nyílt tenger)

-nyugis, csendes part ( nem bulizni készülünk)

-Szép tiszta víz/strand


Szerintem ezek nem nagy elvárások, de a Román tengerről sok rosszat olvastam. Magukról a Románokról én a 4-szeri nyaralásunk alatt csak jót tudok elmondani, nem kötekednek, és nem volt soha gondunk. A mamaia tengerpart a youtubeos videók alapján jól néz ki, de nekünk inkább tűnik fiatalos bulizós helynek, mintsem családi üdülésnek.


Tehát összefoglalva a kérdésemet:

Ki hova menne? Horvátország tengerpart, vagy Románia tengerpart? Illetve a javasolt helyen belül hova? (város-strand, esetleg jó szállás)


Eőre is köszönöm a válaszokat!


2017. márc. 20. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

Gondolom a kerdes nem komoly,hogy a roman meg a horvat tengerpartot hasonlitgatod....es nem tudsz dönteni.....

Egyebkent meg ha ennyire homokos part kell akkor inkabb az olasz adria!

2017. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Neked Romània! Az orszàg neve HORVÀTORSZÀG! H nèlül!!!! A 2 orszàgot mèg hasonlìtani is bűn kategória.
2017. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon hasznos választ! Mint mondtam az említett 2 ország jöhet szóba, így Olaszt zárjuk ki. Mint említettem Romániában a tengert még nem láttam, ellenben az Adriai tengerrel, így nem tudom összehasonlítani a kettőt, ezért is kértem olyan személyek véleményét akik viszont látták mindkettőt, így ők össze tudják hasonlítani kedves ,,választ,, adó!
2017. márc. 20. 09:42
 4/17 Kései Sirató ***** válasza:
82%

A román tengerpartra csak úgy menjetek, ha valahol tudtok egy éjszakát félúton aludni, mondjuk egy panzióban, mert iszonyú messze van.

Én 3 éve voltam kocsival, 32 óra volta az utazás. Ilyen szempontból jobb a horvát tenger, mert közelebb van. Én repülővel mennék inkább Romániába..

Mamaia bulizós, igen, inkább Eforie Nord-ot javaslom családos pihenős helynek. A part tiszta, naponta takarítják gépekkel.


Amúgy mindkettő elég jó.

2017. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Miert van az az erzesem egyebkent,hogy ide kar barmit is irni,mert ahogy elnezem te mar rég eldöntötted,hogy te romániába akarsz menni.......vagy most megerősítésért jöttél ide,hogy ó igen,milyen jo lesz az neked....
2017. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Én is inkább Olaszországot ajánlanám. Velence (Caorle, Jesolo) vagy Rimini környékét. Csak ne augusztus első két hetére essen a nyaralás, mert az a főszezon, olyankor a legdrágább minden és tömeg van. Végtelen homokos strandok, nincs előtte sziget, kulturált környezet, történelmi látnivalókkal.
2017. márc. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4.-ik és 6.-ik az értelmes választ!

5.-ik miért érzi azt néhány ember, hogy ő ezen az oldalon az admin és mindenhez hozzá kell szólni, még akkor is ha semmi pluszt nem tud hozzátenni?

Azért írtam ide, mert tudtommal ez az oldal azért van, hogy kérdezzünk. Nem döntömmel el, hogy Románia a cél, csak mivel Horvát-ba már voltam, így tudom ott mi vár. Románba még nem votam így nem tudom ott mi vár. A román videók és írások alapján koszos a víz, és a part. Azért kérdeztem itt mert reménykedtem benne, hogy valamilyen oknál fogva létezik ma Magyarországon olyan ember aki esetleg járt mindkét helyen, (nem is tudm miért mertem ezt feltételezni) Jelenlegi információk alapján 70% hogy ismét Horvátország!!!!!H!!!! nélkül ami persze jogos volt a 2.-től,, Miért jönnék én ide olyan ürüggyel, hogy megerősítést kapjak, nekem milyen jó lesz? Eszembe nem jutott ilyen indok, de látom van akinek igen.

2017. márc. 20. 11:18
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Apukád milyen típusú kanyaró elleni védőoltást kapott? Ezen kéne inkább gondolkodni.
2017. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Te nagyon okos,írtam neked ha ennyire homokozni akarsz meg a vegtelen tenger kell akkor menj az olasz adriara ...de az neked nem jo!

Elenben az altalad is olvasott koszos büdös pudvás román parton továbbra is gondolkodsz meg az van napirenden.....

2017. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
"Románba", Horváthország... ihjaj.
2017. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!