Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horváthország vs Románia....

Horváthország vs Románia. Hova menjünk nyaralni?

Figyelt kérdés

2 éve voltunk Horváthországba 4 napra Lopar-on a Rab szigeten. Romániába voltunk már 4-szer is, de csak ,,vízesések-barlangok-hegyek,, nyaraláson, a tengerig még nem mentünk el. A lényeg 6 felnőtt és 1 gyerek van a családba, kocsival megyünk augusztusban éjszaka, így a kicsi végigalussza az utat (3 éves), 1 hétre megyünk.

Elvárások:

-nyílt tengerpart, lehetőleg homokos part. (a ,,nyílt,, alatt értem édesapám nagy álmát, hogy úgy lássa a tengert, hogy nem látszik hol a vége :) Lopar-on körbe szigetek voltak és sehol nem volt nyílt tenger)

-nyugis, csendes part ( nem bulizni készülünk)

-Szép tiszta víz/strand


Szerintem ezek nem nagy elvárások, de a Román tengerről sok rosszat olvastam. Magukról a Románokról én a 4-szeri nyaralásunk alatt csak jót tudok elmondani, nem kötekednek, és nem volt soha gondunk. A mamaia tengerpart a youtubeos videók alapján jól néz ki, de nekünk inkább tűnik fiatalos bulizós helynek, mintsem családi üdülésnek.


Tehát összefoglalva a kérdésemet:

Ki hova menne? Horvátország tengerpart, vagy Románia tengerpart? Illetve a javasolt helyen belül hova? (város-strand, esetleg jó szállás)


Eőre is köszönöm a válaszokat!


2017. márc. 20. 08:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
43%

"A román videók és írások alapján koszos a víz, és a part."


Te magad leírtad!

Ezek után mégis milyen választ vársz, ha a szemednek sem hiszel??!

De tudod mit? Van egy jó, és egy rossz hírem a számodra.


- A jó hír: a román tengerparton gyönyörű sétányok, pálmasorok, csillogó tisztáság, kék színű és átlátszó vizű tengert fogsz találni, rendkívül kulturált és jól öltözött napbarnított emberekkel.


- A rossz hír: sajnos ebből egy szó sem lesz igaz.

(Talán annyi mégis, hogy napbarnítottakkal fogsz találkozni, de azok nem akkor és ott barnultak le...)

2017. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%
En jartam mindket tengernek a partjan. Semmi ertelme a ketto hasonlitgatasanak, eg es fold. Irod, hogy Romaniaban mar jartatok es nem volt negativ tapasztalatod, kivancsisagbol megekerdeznem hogy Erdelyben vagy a Karpatokon tul is? Tapasztalataim szerint ugyanis az erdelyi roman es a Karpatokon tuli kozott oriasi kulonbsegek vannak. A roman tengerre pedig az utobbiak jarnak tulnyomoreszt. Persze ha az olyan emberek, akik nincsenek tisztelettel masok irant, a hangos zene, a tomegnyomor, a hangzavar, a piszkos viz nem zavarnak benneteket, akar idealis helynek is nevezheto a roman tengerpart.
2017. márc. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 ionzsolt válasza:
100%
végigjártam a romániai tengerpartot, ahol sok fiatal van ott rengeteg a szemét, bulizos hely, ilyen Costinesti, Mamaia olcsobb része, Vama veche.... Nyugodtan, gyerekkel érdemes Constanta északi részét választani, vagy onnan észak felé szinte bárhol. Ha komolyabb kirándulást tervezel, ajánlom a Deltai szentgyörgy részét, ahol mindent amit irtál megtalálsz, a hátránya az, hogy nem lehet autóval eljutni odáig. Tulcea városában kell hagyni az autót, erre vannak őrzött parkolók, majd hajóval kell további 5-6 órát utazni. Pont ezért ilyen csendes a vidák, mert a bulizós fiatalok nem tudnak autóval elmenni odáig. Bárhol a román tengerparton angolul beszélnek és mindenütt van minimum egy panzio amelynek magyar tulajdonosa van és a személyzet magyar. A legdrágább Mamaia városa, ott az árak jóval a Horvát árak fölött vannak. Magyarországról,autópályán eltudsz menni Szebenig, onnan gyorsforgalmi út Pitestig, ahonnan autópálya a tengerig.
2017. márc. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó 2 hozzászóló NORMÁLIS válaszát! Kérdezted, hogy Romániába hol jártunk. Votunk a Transzfogarasi út, ott kértem meg a feleségem kezét a hegy tetején, voltunk már a Békás szorosnál, voltunk Magyarremetén a magyar tulajdonú Turur panzióba, a Medve barlangba, Székelyföldön.... szóval igen valószínű azért nem találkoztunk ,,rossz élményekkel,, mert nem mentünk messze. Egyedül a Gyilkos-tónál húzgálta a szemét a kürtős kalácsos amikor magyarul kértem. Összességében az eddig olvasottak alapján maradunk Horvát(H)országnál. Még az se kizárt, hogy oda megyünk ahol voltunk 2 éve. Rab sziget, Lopar. Mindenesetre köszönöm szépen mindenkinek aki időt szánt rá és írt pár sort nekem.
2017. márc. 21. 07:56
 15/17 anonim válasza:
66%
Szerintem érdemes lenne kipróbálnotok a román tengerpartot.Tavaly nyáron voltam ott,Júliusban.Nekem nagyon bejött.A part és a víz tiszta volt,az emberek nagyon kedvesek és olcsó is.Amit talán a legjobban lehet élvezni azok a hullámok.Aki szereti a hullámokat az feltétlenül menjen el a román tengerpartra.A Horvát partról pedig csak azt tudom mondani,hogy olyan mintha egy tó mellet ücsörögnél.
2017. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Kései Sirató ***** válasza:

Itt valaki nagyon erőltetné az olasz partot. Tele van migránssal, tavaly voltam.

A legkevésbé Romániában találkozol migránsokkal.

Ha összehasonlítom Erdéllyel, sajnos a román vezetés éppen Erdélyt hanyagolja el. Lent dél-keleten sokkal jobb az utak minősége, a tengerpart mellett végig mindenhol duplasávos út van normálisan kiépítve, golfpályák tömkelege és rengeteg programlehetőség.

Ha beszél valamelyikőtök angolul, akkor nyugodtan menjetek.

Egyébként én minden évben máshová megyek, így többet ismerek meg a világból, ne menjetek oda, ahol már voltatok.

Egyébként az árak is jobbak Romániában, mint Horvátországban, és a horvát part annyira közel van, oda bármikor lemehettek akár csak pár napra is..

2017. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 gcspe válasza:
63%

Szia. Én 18 évig minden nyáron Mangalian(Románia) voltam.

Viszonyleg csendes, nyílván itt is vannak bulizóhelyek de hol nem?

Tényleg szupi, hogy homokos a tengerpart, hullámzik a tenger, viszont tény, hogy jóval koszosabb mint Horvátország.

Tavaj voltam Horvátországba nagyon szép az igaz, tiszta, rendezett környezet, viszont nekem így is csalódás volt kicsit. Ahogy előttem is irták, olyan mintha egy tó mellett ücsörögnél, mellesleg brutál szar, hogy speciális cipő nélkül nem tudsz járni mert tiszta kavics. Úszás közben mindig féltem, meg lesegettem, hogy ugyanmár mikor vágom bele a lábfejem egy sziklába. Szóval ebből a szempontból Romániában sokkal inkább "tengerpart" jellegű.Én pl imádtam mindig beledugni a lábfejem a forró homokba, meg rajta ücsörögni. Na ezt Horvátországban el lehet felejteni. Én biztos inkánn Romániába mennék.Remélem tudtam segíteni.

2019. máj. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!