Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen tapasztalatok van...

Milyen tapasztalatok van Írországról?

Figyelt kérdés

Választás előtt állok hogy hova menjek dolgozni Európán belül, és ahogy utána néztem Írországban és Hollandiában keresnék a legtöbbet(Németországon kívül de nagyon nem szeretem a németet).Írország valahogy jobban tetszik de kíváncsi vagyok a véleményekre.Fontos hogy sokat keressek mert lakásra gyűjtök, de azért mégsem mindegy hogy hol, ezért ha jártatok már vagy dolgoztatok már Írországban akkor szivesen fogadom a sztorikat, meglátásokat, és hogy tényleg ANNYIRA rossz az idő szinte MINDIG?:D mert folyamat csak ezt hallom...


Előre is Köszi! 20/L



2017. ápr. 23. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Írországban nem a legjobb az időjárás. Hűvös van, és rendszeresen esik. Van aki megszokja van aki nem. (én nem tudtam megszokni)

Nem tudom mit jelent nálad a "nagyon jól keressek" érv, és milyen nyelvtudásod, képesítésed van, de nem árt elfelejteni,hogy a szállás nem olcsó. Még akkor sem ha 8-ad magaddal zsufólodva élsz egy kis szobában.

2017. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt élek Írországban és személy szerint imádok itt élni. Nincs annyira borzalmasan rossz idő, de nagyon kiszámíthatatlan, átlagban jóval hűvösebb és jóval kevésbé napos, mint Magyarországon - viszont télen nem hűl le annyira. Viszont itt sem esik állandóan és ezt az itteni "esőt" (mert leginkább csak idegesítően szemerkél, rendesen ritkán esik), gyakran van jó idő, szupereket lehet kirándulni. Persze ez régiótól is függ, hol jobb, hol rosszabb, de szerintem ha egy helyen az időjárás a legnagyobb gond, az annyira nem lehet rossz. :)


A szállás, ahogy az előző válaszoló is írja, viszont borzalmasan drága, legalábbis itt Dublinban elég borzasztó a helyzet az elmúlt pár évben lakások terén. Vidéken normálisabb a helyzet, de ott sem lesz olcsó lakni (és a fizetés is alacsonyabb lesz) és szerintem egyedül nem fogsz tudni bérelni, szóval készülj fel a társbérletre. Nagyon elterjedt a társbérlet amúgy, a daft.ie-n körbe tudsz nézni ami a szobákat illeti. Hollandia sem sokkal olcsóbb ezen a téren, legalábbis ami a fővárost illeti, egy kedves barátom annyiért bérel szobát egy amszterdami belvárosi lakásban, mint amennyit mi egy kétszobás lakásért fizetünk Dublin belvárosban. Vidéken élő ismerőseim nincsenek mondjuk ott, így nem tudom Amszterdamon kívül mi a helyzet.


Az emberek nyitottak, barátságosak, kedvesek, befogadók, a tájak fantasztikusak, válsághelyzet jelenleg nincs, munkát kb az nem kap, aki nem akar (persze a nyelvet ehhez beszélni kell és nem kis kihívás az elején még a jól beszélőknek sem az ír akcentus). Ha több kérdésed van, nyugodtan írj privátban.

2017. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!