Kezdőoldal » Utazás » Európa » Írország - Ez így működhet?

Írország - Ez így működhet?

Figyelt kérdés

Nos, üdv.


Nemrégiben kaptunk egy ajánlatot egy Írországban élő magyar ismerősünktől a mi kiutazásunkkal kapcsolatban (a lakás- és munkaprobléma megoldása gyanánt), amivel szeretnénk élni. Egyetlen problematika gátolja ezt a tervet, mégpedig az iskola... (nem a nyelvi része, mivel angolul majdnem folyékonyan beszélek, így kemény munka árán külföldön is tarthatnám az itthoni színvonalat tanulás szempontjából)


Nyáron tervezünk kimenni, szeptemberben már 11.-es lennék. Ott is 9. osztálytól kellene kezdenem a sulit, vagy mehetnék 11.-be? 16 éves vagyok, 10. osztályos tanuló. Egy informatikai szakközépiskolába járok CAD-CAM informatikus szakon (programozás, hálózatépítés, etc). Magyarországon ez úgy működik, hogy ha valaki átmegy egy másik, nem az előző szakában lévő szakközépbe, akkor 9. évfolyamtól kénytelen "folytatni" (modnatnám azt is, hogy kezdeni) tanulmányait.


Összefoglalva, azt szeretném megtudni, hogy lenne esélyem folytatni a tanulmányaimat onnan, ahol abbahagytam, vagy kezdhetném elölről az egészet (ez mondjuk nem opció, mert így nem megyünk ki)?



2017. máj. 7. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Célszerü lenne az ismerösön keresztül megkérdezni, mert nem mindenhol egyforma.

Hallottam olyat, hogy ugyanúgy ment tovább (itt a 11-be), de félévkot le kellett tenni a vizsgákat az elözö évek (9-10) anyagából, addig volt idö egy szintre kerülni.

De másnál meg azt javasolták, hogy egy évet veszítsen a gyerek, azaz 10. után ott is 10-be menjen és akkor a különbözeti vizsga kiesik és ezt az évet föleg a nyelv erösítésére lehet használni (mert tájszólás meg egyebek miatt a mo-i jó nyelvtudás nem feltétlen elég)

2017. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy ha azt hiszed, hogy itt kint is úgy működik az oktatás mint otthon. Nem úgy működik.

Mindegy, hogy milyen szinten állsz az angol nyelvben, mindenképpen kell egy szintfelmérő teszt az adott iskolában amit a önkormányzat ajánl majd.

Az iskolában majd eldöntik a tanárok, hogy melyik csoportban fogsz tanulni tovább. A szüleid az önkormányzati ügyintézőnek elmondhatják, hogy milyen tanulmányokat folytattál, és ha az adott városban van lehetőség rá, és van hely, akkor folytathatod a tanulmányaidat, de lehet 1 évet veszítesz vele.

Viszont jó ha tudod. Nem minden szakmai iskola ingyenes, és sok szakmai iskolában elvárás az angol érettségi min 3 tantárgya (az egyik a matek, a másik az angol) Azt is jó tudni, hogy szakmai gyakorlatot neked kell keresned ami itt nem könnyű. Az iskolai dolgokban érdemes előre utánajárni az egésznek, hogy ne itt érjen meglepetés.

2017. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
... es azt mar csak mellekszalon jegyeznem meg, hogy az az angol, amire te azt hiszed 'folyekony', Irorszagban a nullanal is kevesebbet fog erni. Hidd el nekem, 10 eve multicegnel dolgozom IT teruleten, beszelek ezzel-azzal angolul, de az irek akcentusat... hat, eltart egy ideig, mire felfogom mit akar mondani.
2017. máj. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Osztom az utolsó válaszadó véleményét. Nagyon sokszor hallottam már én is, hogy "folyékonyan beszélek angolul" majd itt kint hetekig meg sem tudnak szólalni.

Az írek akcentusa még nekem is gondot okoz, pedig 13 éve élek kint.

2017. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, az ír akcentus az tényleg érdekes egy "kicsit"... Egyébként természetesen mélyen utána fogunk járni a dolgoknak, mielőtt ilyen nagy döntést hozunk. Ez a kérdés csupán egy hete felvetődött ötlet miatt jött létre, hogy azért mégis tudjam, hogy mire számíthatok így nagyvonalakban.


Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 8. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
kint vagy végül?
2023. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!