Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátorrszágba mennyi költőpénz?

Horvátorrszágba mennyi költőpénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék informálódni, hogy mennyi költőpénzt érdemes vinni horvátországba.


Én 200 ezerre gondoltam, de amimiket olvasok azok elbizonytalanítanak hogy elég lesz e. Négyen megyünk 2 felnőtt és 14, 12 éves kamaszok. A szállás és útiköltség természetesen nincs benne. Ez csak szimplán az étkezésekre, nassolásokra és csavargásokra van.30 ezer naponta 4 embernek szerintem elégnek kell lennie. Akinek van tapasztalata tavalyról leírhatná, hogy mennyiből jöttetek ki?


2017. máj. 22. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

"30 ezer naponta 4 embernek szerintem elégnek kell lennie."


Szerintem meg már bőven túl is van méretezve!

2017. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi időre mentek és hogy tervezitek az étkezést. Ha mindig éttermeztek, akkor 4 embernek ez még akár kevés is lehet.
2017. máj. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mint mindenütt, ez döntően az igényektől és életmódtól függ. Ezért akár tízszeres különbség sem számít nagynak.

Egyetlen apró példa, napi háromszori étkezés.

1. változat. Reggel le a legközelebbi büfébe, gazdag reggeli, délben ahol éppen vagyunk, étteremben bőséges ebéd, este némi romantika a tengerparti kiváló kilátású hangulatos csehóban vacsora, bor, sör, egyéb, ki mit szeret. Fejenként ez úgy 1000-1200 kúna = 40-50 ezer.

2. változat. Lakom egy apartmanban, reggelire az előző nap a boltban vett kaja (pékárú, felvágott, ízesítők, miegymás). Ebéd a parton gyorsbüfében, vagy magam készítette szendvics. Vacsora otthon elkészítve, vagy egy diszkrét olcsóbb étteremben vegyesen. Fejenként ez kijöhet 150 kúnából, de legyen 200. Azaz 8000 foint.

A nassolás hasonló, jól kihozható naponta fejenként 20 kúnából, de el lehet költeni 500-at is símán, csak a sört a parti luxusétterem teraszán idd (bocs, akkor inkább ezret számolj).

Én egy 2 fős, két heti nyaralást környéki utazásokkal, jó hangulattal, vacsorákkal ki tudok hozni komplett 400 ezerből, de 600-zal luxusprogramot csinálok(csináltam).

2017. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!