Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen jó tanácsot/tippet...

Milyen jó tanácsot/tippet tudnátok adni egy lakóautós európai körutazáshoz?

Figyelt kérdés

Június vége-július eleje felé tervezünk 5fős családdal egy európai körutazást egy (bérelt)prémium kategóriás lakóautóval. Az útvonal nagy vonalakban Ausztria (Zell am See) - Zürich - Franciao dél keleti része - Firenze - Plitvice

Ezt 8 nap alatt

Milyen látnivalókat érdemes megnézni ezen az útvonalon, mire kell figyelni, milyen jó tanácsokat tudnátok adni?



2017. jún. 6. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így nagyon rohanós, csak a legrövidebb út nulla kitérővel vagy 40 óra, ha egyenletesen oszlana is el, akkor napi 5 óra utazás, de reálisabb hogy lesz olyan nap, amikor mondjuk 8, ami azt jelenti hogy aznap már nem nagyon fogtok várost nézni...
2017. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
30 óra inkább, gps szerint, napi 5 óra út talán annyira nem vészes, úgy hogy közben megállunk sok helyen
2017. jún. 6. 18:34
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
kevlárt vigyetek
2017. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon rohanós. Ez így nem pihenés, hanem egy hajsza, harmadik nap már nem fogsz akarni beülni 5 órára főni az autóba. Firenze önmagában két nap legalább, Plitvice egy egész nap, ha körbe akarod járni, hajózni, stb. És sehogy sem esik útba. Nem Velencét akartál írni? Franciaországot tuti kihagynám, talán úgy mehet, hogy Ausztrián át le Firenzéig, vissza Velence, esetleg Szlovéniában valami látnivaló, tengerpartozás. És kell olyan nap is, nem is egy, amikor nem autóztok, pihentek, strandoltok. Főleg, ha az ötből három gyerek...
2017. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ennek mi az ertelme?? amit irtal az 3-4 hetes program, 8 napra menjetek egy orszagba, bar egyre is keves a 8 nap

nekem a tempom 28-30nap/ orszag

2017. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"napi 5 óra út talán annyira nem vészes, úgy hogy közben megállunk sok helyen"


Megálltok sok helyen! Főleg a dugókban.

Lakóautóban araszolni és főni amúgy is egy kínszenvedés, a parkolásokról már nem is beszélve.

Sokszor bejártam már az említett helyeket, de ez így egy kupacban teljesen logikátlan és -szerintem- kivitelezhetetlen.

(Az irreális költségeket már meg sem említem.)

2017. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mi tavaly 10 éjszakára mentünk a Gastein-völgybe (nincs messze Zell am See onnan). Foglaltunk szállást, és bejártuk a környéket. Még lett volna mit nézni... 3 gyerkőccel voltunk.


A lényeg a lakóautós körtúra? 8 napnál valami közelebbi célt néznék, hogy ne a lakóautóban üljetek egész nap. Csak egy Szlovénia (Bled, Postojna, Piran, Skocjan, Lipica, stb.), v. egy Dél-Cseho.(Cesky Krumlov, Ceske Budejovice, Tábor, Telc, Lednice), de még ezekhez is kevés a 8 nap.


Ha azokat szeretnétek megnézni amit írtál, akkor még min. +2 hétre béreld ki a lakóautót.

2017. jún. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mar masok is irtak ennek igy semmi ertelme!Most vagy az utvonalon kell valtoztass vagy az időtartamon esetleg mindkettőn!
2017. jún. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Nincs sok értelme, drága a bérlet. Olcsóbb motelben, panzióban megszállni. Jó, a te dolgod ez, lehet, hogy saját a verda, összedobjátok és megéri stb.


Más: kevés a parkoló. Kamionos vagyok, szólok, autópályán parkolni felejtős, nem lesz helyed - a kamionok helyét meg legyél szíves nem elfoglalni.


Én bejártam Európát turistaként is autóval, Skócia, Török Riviéra, Görögország, Krím stb. Jobb motelben lakni, a kempingben majdnem annyit fizetsz - ha nem többet - mint egy olcsóbb motelban, bungalóban.


Ekkora vassal nehézkes parkolni, ma már Nyugat Európában ha a gázról leveszed a lábad már fizetni kell a parkolásért.


Menj legalább 90 - et, ne tartsd fel a kamionokat. És én is hajtósnak érzem a 8 napot a fenti körre.

2017. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!