Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Írországba szeretnék menni...

Ha Írországba szeretnék menni élni, akkor mennyi kezdőpénzzel számoljak?

Figyelt kérdés

Írországba készülök, szívesen vennék néhány jó tanácsot, tudnivalókat. :) Mennyi pénzre lesz szükségem, hogy megéljek? Mire figyeljek?


Előre is köszönöm a segítséget!



#munka #Írország #kezdőpénz
2017. jún. 10. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Kéthavi lakbér, kajapénz, várostól függően. De ha valós lenne ez a terv, nem itt kérdeznél.
2017. jún. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az, hogy mennyire valós a tervem, azt hadd tudjam én. Természetesen máshonann is tájékozódok, csak gondoltam hátha van itt valaki közvetlen tapasztalattal.
2017. jún. 10. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Most nagyon felcsigáztad a kíváncsiságomat kedves kérdező. Segítesz neki, milyen más forrásokon keresztül kezdjem el én is a tájékozódást?

Aztán majd eldöntöm én a többit.

2017. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
a ruhák viszonylag olcsók, ám az élelmiszerárak az otthoniak két-háromszorosát szorosát teszik ki. Az italok sem olcsók az alkoholt sújtó különadó miatt: egy korsó Guiness sör például 4-5 euróba, egy üveg olcsóbb bor 8 euróba kerül. Minimálbért keresőknek tehát nem biztos hogy megéri kint lenni. "Abból az összegből valamennyi pénzt félretenni csak megfeszített spórolással és igen intenzív lemondással lehet.A kint munkát vállaló magyarok jelentős hányada ( 43 százalék) jelenleg a minimálbéres ágazatokban tevékenykedik.
2017. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt jó tudni! Mondjuk alkoholt nem iszom, az nem érint, de akkor észben tartom, hogy az élelmiszerek drágák.
2017. jún. 10. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy átlagos élelmiszervásárlás annyira jön ki, mint Magyarországon. A húsok és az alkoholok valóban drágábbak, de ez visszajön olyanokban, hogy a pl. a méz vagy a zabpehely feleannyiba kerül. Ajánlom, hogy ha kiköltözöl, akkor a Lidl-be vásárolj, kb. olyan árai vannak, mint Magyarországon.

Ami még drága és nem olyan kiépült, az a tömegközlekedés. Ezért ajánlom, hogy ha találsz, akkor belvárosi albérletbe költözz (nem tudom, melyik városban gondolkodsz), hogy legalább a hivatalokba tudj gyalog menni, hiszen az elején sokszor meg fogsz ott fordulni. Illetve nem tudom, hogy kezdetben hogyan akarsz munkát keresni, vagy van-e már, de az elején belvárosi albérlettel azért is jól jársz, mert akkor tudod járni a belvárost és nézegetni a kirakatokat, hogy keresnek-e valahova embert.

Igen, a logikus az az, hogy két-három havi albérlet ( + kaució, ezt ne felejtsd el!) és élelmiszer, viszont arra az nem biztos, hogy elég, hogy biztonságban érezd magad. Másnak lehet más a tapasztalata és sokan biztos, hogy szerencsések, de én rengeteg olyat hallok (és tapasztaltam is a saját bőrömön), hogy valakinek hónapokba (akár fél évbe is) telik munkát találni. Nem azért, mert nincs, mert van rengeteg, de az írek szeretik az ismerőseiket benyomni mindenhova, ezért kell szerencse ahhoz, hogy te teljesen egyedül, ismerősök nélkül megállj a lábadon. Ja, és ha órabéres állásokat látsz, akkor még azt sem árt tudnod, hogy itt sokszor (pl. egy McDonald's-ban) nem 40 óra/hét egy teljes munkaidős állás, hanem kb. 35-37. Nem elvenni akarom a kedved, mert én még az elején járok annak, hogy megálljak itt a lábamon, és egyáltalán nem bántam meg. Csak nekem nehéz.

2017. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!