Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyelvtanulás külföldön?

Nyelvtanulás külföldön?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy aki nem tud egy cseppet sem angolul és kimegy külföldre,akkor hamarabb megtanulja az angolt?

Kinek mi a tapasztalata?

Mert a szüleim és a nagyszüleim is úgy tanultak meg,hogy nem tudtak semmit majd pár év után úgy pörgött a nyelvük hogy csak na!

Csak mert,Mo-n nem tanítanak normálisan idegen nyelvet az tuti már 6 éve tanuljuk de nem tudunk semmit sem.

És ez most halál komoly.

Nade nektek hogyan sikerült nyelvet tanulni?


2017. jún. 28. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Ez mindenképpen egyénfüggő, mert sokan az iskolai angollal sem mennek sokra idekint, mások meg a "felszedett" tudásukkal magabiztosan eléldegélnek, napi szintű kommunikációt folytatnak angolokkal (igaz, olyan szintű nyelvtani tudással, mint amilyennel Tarzan is rendelkezik).

A külföldi nyelvtanulás mellett szól, hogy kénytelen vagy megtanulni a nyelvet valamilyen szinten, ha boldogulni akarsz, tehát ösztönözve is vagy, és a környezet is adott.

2017. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki akar az az iskolában is meg tud tanulni, vagy ha nem ott akkor magántanár, vagy ma már otthon autodidakta módon a net segítségével. Akit meg nem érdekel az egész azt hiába küldöd akárhova akkor sem fog soha megtanulni. Az oktatás tényleg kakkancs de azért hogy 6 év alatt semmi nem ragadt rád az a te hibád is.
2017. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Emberfüggő. Van akin ragad a nyelv van aki évekig kínlódik vele. A fiamnak aki egy szót sem tudott angolul, elég volt fél év, és már tudott kommunikálni. Én még 3 év után is jó esetben alap angollal kínlódtam. 10 év után a fiam anyanyelvi szinten kommunikál, én nekem még mindig van mit tanulnom..
2017. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha otthon nem sikerült, külföldön se fog. Amióta internet létezik, igen nehéz nem tanulni, ha akarsz. 6 év alatt azért már egy középfokú nyelvismerettel kellene rendelkezni
2017. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja állítólag lefogom rakni a középfokút,de mit sem érek vele :/

5ös vagyok angolból,de olyat tanulunk,hogy azt soha az életbe nem fogjuk használni.

Szóval nem valami jól tanítják az angolt.

Nem nagyon van pénzünk magántanárra. De az egyik osztálytársam jár egy olyanhoz de nem javult az átlaga.

Ha kinn vagy,akkor mindig minden nap csak azt hallod,meg az ottaniak segítenek megérteni mi micsoda. (Mert amikor a nagyszüleim meg a szüleim kinn voltak afrikába,a feketék próbáltak nekik megértetni mi micsoda)

Nekem az a véleményem,hogy kinn jobban meg lehet tanulni idegen nyelvet.

2017. jún. 28. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kimész ott is bele kell fektetni az időt hogy tanulj. Nem fog magától a tudás a fejedbe repülni. Ha nincs pénzetek hogy akarsz egyáltalán kimenni, ha meg kimész mosogatni 90%-ban olyanokkal érintkezel akik szintén alig beszélnek, ami semmit nem fog előre lendíteni a helyzeteden.
2017. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még pénzt is kéne hozzá gyűjteni.

Fizetni kell a kiutazást,bérlakást+rezsi,bérletek a közlekedésekre,ételre. Meg még mittudomén mit.

A nyelvtanulásêrt meg tenni kell,de kinn sztm könnyebb tenni érte.

2017. jún. 28. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmivel sem könnyebb. Ha nem ülsz le itthon tanulni gyakorolni akkor kint sem fogsz, pedig enélkül soha nem fogsz megtanulni semmilyen idegen nyelvet. Ez csak valami tévképzet itthon hogy kimész aztán 2 hónap után perfekt megtanulsz mert csak úgy belerepül a tudás a fejedbe. Mint írtam kint is olyanok vesznek majd körül akik nem tudnak angolul. Akkor még is hogy az istenbe fogsz ott bármit is tanulni. Majd a boltban az eladótól kérdezel szavakat vagy mi? Ha meg pénzed sincs rá akkor felejtős az egész. Ahhoz hogy mondjuk egy nagyobb brit városban szerencsét próbálj minimum 1 milliós alaptőke kell.
2017. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a "rád ragad a nyelv" egy hatalmas kamu. Akik ezt hangoztatják, mindig elfelejtik hozzátenni, hogy kint is jártak tanfolyamra, nem a sarki fűszerestől tanulták a nyelvet vásárlás közben.

Ahhoz, hogy egyáltalán a reptéren meg tudjad kérdezni, hogy merre van a buszterminál, már kell egy alapfokú nyelvtudás. Egy minimális alapszókincs nélkül legfeljebb mutogatni tudsz, de abból nem lesz nyelvtudás 10 év alatt sem. Lehet, hogy a magyar nyelvoktatás nincs a helyzet magaslatán, de az alapokat azért el lehet sajátítani.

De ez a "kimentem úgy, hogy egy szót sem beszéltem és két év alatt folyékonyan megtanultam" - ez egy ordas nagy hazugság, csúsztatásokkal megtűzdelve.

2017. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!