Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajna nyugati részén meg...

Ukrajna nyugati részén meg fogják érteni a férfit (és ő az ottani ukránokat) viszonylag "könnyedén", ha csak (B1) oroszt tanult az illető?

Figyelt kérdés

Illetve mennyire elnézőek (mennyire működhet például egy párkapcsolat), ha csak úgy tudnak beszélgetni velük az elején, hogy:


"Elkérhetem azt az újságot?"


Helyett (legalábbis egy pár hónapig) azt kérdik tőlük:


"Elkérem magazint"?


(És a fentihez hasonló stílusban zajlanának (egy ideig) a beszélgetések.)


Ez mennyire jelenthet számukra gondot?



2017. júl. 1. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Turistaskodni oke, de egy parkapcsolatot nem lehet ugy fenttartani (max. szexet), ha meg egy rendeset beszelgetni sem tudtok. Max. az elejen cuki meg vicces, de ennyi.
2017. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
A szerelem mindent legyőz!! (az ukrán és az orosz külön nyelvnek számít)
2017. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Az ukrán és az orosz külön nyelvnek számít."


Éppen ezért kérdeztem!


De most ezért ukránt tanulni (orosz helyett), holott boldog-boldogtalan (még itt is a gyakorin, nem csak Ukrajnában) azt mondja, hogy tudnak és értenek is az ukránok elég jól oroszul, csak nem mindig akarják érteni. (Ugye tudjuk jól miért.)


Szóval szerintetek? :)

2017. júl. 1. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy értik az oroszt, de választ már ukránul fogsz kapni. Szóval te még csak-csak átadod az üzenetedet, de visszafelé már nem biztos, hogy átjön a mondandó.


Egyèbként valóban nem árt egy mindkettőtök által hasonlóan magas szinten ismert közös nyelv, mert amíg tart a varázslat, addig fél mondatokkal is jól elvagytok, de amint mélyebb beszélgetésre lesz szükség, már nagyon nem mindegy, hogy "nem szeretlek" vagy "nem szeretem azt, amikor"...

2017. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
szerintem ott sokan az angolt is értik
2017. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ridamov válasza:
Ha kimész és figyelsz akkor könnyen tanulhatsz ha van alapod. figyeled h mit mondanak és annak a szinonímáit
2018. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!