Kezdőoldal » Utazás » Európa » Korfu vagy Zakynthos?

Korfu vagy Zakynthos?

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Ha valtozatosabb, porgosebb kell inkabb Korfut mondanam, ha nyugodtabb, akkor Zakynthos.
2017. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
91%
Zakynthos minden csak nem nyugodt! Persze vannak csendesebb részei is, de Laganas az maga a görög Ibiza! Melegen ajánlom zakynthost
2017. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés, de leírom hátha valaki hasonló dilemmában van. Relatív, hogy kinek mi tetszik, mik az igényei. Az emberek mindenhol roppant kedvesek és barátságosak. Mindkét sziget esetében 30-35 fok közötti volt a főmérséklet mikor ott voltam. Az én tapasztalatom:

- Korfu: Gyönyörű mediterrán sziget. Mivel nincs annyira délen, így gyönyörűen virágzik, burjánzik a zöld növényzet. Ez valamivel nagyobb sziget, egy hetet töltöttem itt, de minimum kétszer ennyi kellett volna, hogy minden látnivalóra jusson idő. A sziget tele van homokos, sziklás, kavicsos strandokkal, tehát mindenki megtalálja az igényeinek megfelelőt. Mindenhol nagyon kellemes a fürdőzés, a tömeg megoszlik. Vannak csendesebb és bulizósabb városok is, illetve a strandokról is ugyanez elmondható, így ilyen tekintetben is mindenki tud válogatni. A főváros gyönyörű.


-Zakynthos: Itt szintén egy hetet töltöttem. Jóval kopárabb, mint Korfu és sokkal kevesebb a látnivaló. A Navagio öbölt mindenképp érdemes megnézni, számomra egyedül abban veri Korfut /na meg talán a kék barlangokban/, hihetetlenül kék a víz. Sajnos a legtöbb strand jóval kisebb, mint amekkorára igény lenne, így sok helyen a vizet is nehéz megközelíteni, nagyon nagy a tömeg. Délelőtt és a kora délutáni órákban szabad napozóágyat találni szinte lehetetlen, sőt sokszor még egy kis helyet is a földön, ahova letedd a holmijaidat. Északon javarészt hegyes-sziklás strandok vannak, ahol úgy kell a sziklák között vagy épp egy létrán belemászni a mély vízbe /itt is nagy a tömeg/. Délen van néhány homokos strand, de javarészt kavicsosak a strandok /és ezeken is rengetegen vannak/. Nekem Zakynthoson inkább volt az az érzésem, hogy egy turistabázison vagyok, ahol körülöttük forog minden. A strandokon, utcákon folyamatosan próbáltak megállítani mindenkit a helyi lakosok/bevándorlók (még autóban ülve is) és különböző gagyi kínai tárgyakat vagy hajó- és egyéb kirándulásokat az ember nyakába sózni. A főváros is az 1953-as földrengésben megsemmisült, próbálták újjáépíteni. Ahhoz képest szép, de régi épületek emiatt nincsenek, azaz látnivaló sem annyira.


Mindkét szigete 4 napra béreltünk autót. Korfunk még bőven lettek volna úticéljaink, mert mint írtam rengeteg látnivalóban bővelkedik, melyek alaposan lefoglalják az embert. Zakynthoson 3 nap alatt bőven megnéztünk mindent és bejártuk a legtöbb strandot, így már a 4. napon gondban voltunk hová is menjünk, végül a közeli Banana Beach-et választottuk.


Akit nem zavar a tömegtumultus, rengeteg ember és inkább feküdni, fürdőzni akar a strandon egész nap vagy egész nap bulizni akar annak egyértelműen Zakynthos. Aki szeret minden nap felfedezni valami új látnivalót, rengetegféle standon megmártózni és kipihenni magát nyugodt körülmények között (árnyékban!! - Zakynthoson a standokon 1%-ban találni árnyékot), annak Korfu.

Én Korfura azóta is visszavágyom, Zakynthos szép volt, jó volt egyszer, de annyira nem fogott meg.

2019. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!