Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt érdemes magammal...

Mennyi pénzt érdemes magammal vinnem Londonba? Vajon találok majd időben munkát?

Figyelt kérdés

A nyáron két és fél hónapra a párommal Londonba utazunk. Ő felsőfokú nyelvtudással rendelkezik, illetve 3 hónapig dolgozott Amerikában egy táborban felügyelőként. Én társalgási szinten beszélem a nyelvet, nincs semmilyen munkatapasztalatom. Egyikünknek sincs még szakmája. Tudom, hogy neki több esélye van munkát találni, de mit gondoltok, én találok majd egy minimálbért fizető állást? Nem vagyok szívbajos, elvégzem a takarítást, mosogatást is.

Saját kasszánkról külön gondoskodunk. Úgy gondoltam, egy hónapra elég pénzt viszek, ha nem lesz munka, hazajövünk. De mégis, szerintetek mennyi lenne ez a pénz (hazaút repjeggyel együtt)? Ha főzök majd magunkra, mennyiből jövünk ki egy hónapra, albival, havi utazási bérlettel, kajával együtt? Június 20-án indulunk, addig kérem szépen, aki volt már Londonban, segítsen nekünk!


2010. máj. 22. 00:16
 1/7 anonim válasza:
100%
Londonban drága az élet nagyon. Mi csak 7 napig voltunk kint (nem munka miatt, hanem nyaralás), szerényen éltünk, de elment 270 ezer Ft. (lakás amiben egy szobát béreltünk egy hétig kb. 90 ezer Ft, hetibérlet, kaja, belépő egy-két múzeumba, repjegy 60 ezer/fő volt retúr).
2010. máj. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem olcsó az biztos,de más is megoldotta már.Vigyél annyit,amennyit tudsz,legfeljebb nem lesz rá szükséged...www.gumtree.com itt nézegethetsz melókat
2010. máj. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáljatok meg innen találni előre valamilyen munkát, úgy biztos nyugodtabbak lennétek.
2010. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2010. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már előre, itthonról keressetek munkát. Pizzafutárt, szállodában/étteremben takarítónőt, mosogatót önéletrajz + fénykép alapján szinte biztos, hogy így is felvesznek, hacsak az első személyes találkozáskor nem rémülnek meg tőletek :=). Munkaközvetítőknek ne döljetek be (rengetegen jártak így pórul), direktben keressetek a neten.

Ugyanígy kereshettek már jó előre szállást is, inkább kijjebb és ingázzatok, ha tényleg spórolni akartok. Mi is turistaként voltunk kint Londonban egy hétig, de magánszálláson, nem szállodában. Nagyon szerényen (én főztem, nem mentünk étterembe, nagyon megnéztük, hogy mit, hol és mennyiért veszünk) elment nekünk is 250ezer forint.

A kártyátokon legyen fejenként kb.50-60 ezer forint a hazaútra, legyen ez a vésztartalék, ehhez semmiképpen ne nyúljatok. Így egészen biztosan nem kell majd a követségen segítséget kérnetek, ez bőven elég még egy sima Malév jegyre is, nemhogy egy akciósabb, olcsóbbra vagy akár egy buszra.

2010. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudtok angolul,és kitartóak vagytok,vagyis mindennap kilincseltek,akkor fogtok kint is melót találni..

Vannak olyan munkahelyek amik csak úgy vannak hirdetve,hogy a bejárati ajtóra teszik ki(pl:napok óta hirdetik,hogy eladókat keresnek a LIDL-be.Sehol nem hirdetik,csak az ajtóra rakták ki..)..Sok olyan munkaügyi iroda is van ahová ha beviszitek a Cv-t,és elmondjátok,hogy bármi munkát elvállaltok,akár szerencsétek is lehet..A lényeg a jó kommunikáció.

HA kell egy kicsit lódítsatok..ha megkérdezik,hogy dolgoztál már étteremben akkor mond,hogy igen..A melóhelyen úgyis elmondják mit kell tenned..

De nem árt tudnotok valamit..Angliában is munkanélküliség van...Itt is sokan keresnek munkát,és sokszor amikor azt látod,hogy te sokkal jobb munkás lennél mint a másik,de mégis a másikat veszik fel mert ő angol,ez nagyon bosszantó tud lenni.

de azt is tudnod kell,hogy kellenek bizonyos papírok,hogy egyáltalán szóba álljanak veletek..Ha ezek nincsenek,nem is fognak veletek foglalkozni..

Hogy mennyi pénzt vigyetek? Ezt csak ti tudjátok.Függ attól,hogy mennyire tudtok spórolni,mennyire vagytok válogatósak a kajában,és mennyiért béreltek szobát...

(38 pennyért elég fincsi konzervet lehet kapni) Nagyjából ezt számoljátok ki,tegyétek hozzá a repülőjegy árát,és így számolgassatok..Azt is vegyétek figyelembe,hogy London Anglia legdrágább városa..ott egy kicsit drágább az élet mint máshol..

sok szerencsét

2010. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat :)

Fhu...16 nap múlva indulunk. Körülbelül, hogy összeget mondjak fejenkét 200e forintot gyűjtöttünk össze. Remélem elég lesz amíg nem találunk munkát. Találtunk lakást, olyan helyre megyünk, ahol a párom barátja lakott. Fejenként 60 font/hét...:/ A párom ismeri a környéket és város nagy részét is, ő már volt kint néhány hónapig. A kaja rendben lesz, bármit megfőzök:) Szóval remélem összejön ez a kis "nyaralás" nekünk.:)

2010. jún. 4. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!