Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba utazok. Miket vigyek...

Londonba utazok. Miket vigyek feltétlen magammal? Mennyi pénzt érdemes beváltanom?

Figyelt kérdés

Jövőhét szombaton Londonba utazok 1 hétre.Arra gondoltam, hogy viszek magammal hűtőtáskát, ami tele lesz kajával (felvágottak,pizzakrémek, vaj, majonéz, virsli, pár konzerv.. stb).Ételekből ennyit gondoltam, de nemigazán tudom, hogy mit vehetnék meg kint, és mit vigyek ki.

Technikai cuccokból elemtöltőt viszek, plusz laptop,fényképező, telefon.Ha nem találok áram átalakítót akkor szerintem kint veszek.

Kint semmilyen ellátást nem kapunk, csak a buszozgatást és a szállást.

Van még valami amit feltétlenül kellene még betennem? Vagy amit ne vigyek?

És kb mennyi fonttal számoljak erre a hétre?


2010. ápr. 10. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egy rakás pénzt vigyél. Ha jól értem busszal mész, mert kaját repülőn nem lehet vinni.

Ha nyaralni mész minek a laptop?

Metrobérlet 1 hétre kb. 10-30e HUF attól függ hol laksz.

A belépő a nem állami múzeumokba drága. A belépőket és a metrobérletet pontosan meg tudod nézni a neten mennyi.

A kaja drága, legolcsóbb ebéd kb 10 font egy sör kb 4 font, szóval pénz legyen nálad bőven, szerintem kb egy 100-as. De ha dombornyomott kártyád van akkor bárhol tudsz kivenni pénzt nem kell itthonól vinned, vagy nem mindet.

+ A london eye-t nem ajűnlom, felesleges pénzkidobás, sokkal szebb kilátás van a tűztoronyból vagy a Towerből.

2010. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Szerintem vigyél magaddal sok meleg ruhát, mert az időjárás eléggé kiszámíthatatlan. Egy esernyő vagy esőkabát sem ártana...

Szükséged lehet még gyógyszerekre, a személyi irataidra és biztosításra is, mert az eü. kezelés lehet, hogy drágább, mint itthon. Persze az alapvető tisztálkodási szerek sem maradhatnak el. Ha busszal mész, akkor egy kispárnát tudok még ajánlani.


De bővebb infót itt is találsz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__magyarorszag__365474-i..


Remélem valamennyit azért tudtam segíteni. :)

2010. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Metróbérlet nem hiszem hogy kellene, mindefelé az utazási irodával megyünk busszal.Köszi a választ
2010. ápr. 10. 14:09
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi :):)
2010. ápr. 10. 14:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen meleg ruhát vigyél!!!. Akér téli kabátot is és, májusban voltunk és 4 fok volt.
2010. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pedig most vettem egy kis laza tavaszi kabátot.. most akkor vigyem a nagy téli kabátomat is?
2010. ápr. 10. 14:18
 7/16 A kérdező kommentje:

egyébként 16 éves vagyok, nem sörözni megyek ki xDxD

ja és laptopot azt feltétlen viszek, netezünk és filmezünk..

2010. ápr. 10. 14:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Dehogy hozd a télikabátod! Ma plö jobb idő volt, mint otthon... tavasz van. Ugyanolyan változó az időjárás, mint Mo-n. Amúgy meg ha itt esik, egyáltalán nem úgy esik, mint otthon. Nekem sem esernyőm, sem esőkabátom és már itt élek 4+2 éve!


Kaja... virsli, konzervek stb-k, nem drágábbak itt sem, mint otthon, ezért kár bepakolnod egy egész hűtőtáskát. Az is hülyeség, hogy 10 font egy ebéd. Egy pubban már 6 fontért lehet kapni teljes menut piával, kajával. A mekiben kb 4 font egy menu (vagy alatta van valamivel).


Ha hozol elektromos cuccokat készülj fel, hogy itt a dugasz más, tehát kell majd valami átalakító. Otthon nehezebb levadászni ezeket, itt bármelyik souvenir shoppban árulnak, bár tény nem tom mennyiért.


Érezzétek jól magatokat!

2010. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elég változékony az idő, és a helyi lakosok már 15 fok felett mezítlább járnak, szóval én hozznék azért meleg ruhát, ha nem is téli kabátot, de tavaszi dzseki mellé még néhány téli vastag pulcsit. És esőkabátot, ha a dzseki nem vízálló, a legjobb jófajta nem átázós széldszeki. Van olyan, hogy reggel 10 fok van délután meg 25, szóval csak rétegesen.
2010. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát akkor ruhákból sokat fogok bepakolni, jó sok meleg pulóvert :)
2010. ápr. 11. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!