Kezdőoldal » Utazás » Európa » Splitben hol érdemes strandoln...

Splitben hol érdemes strandolni? Autó nélkül leszünk és split belvárosában van a szállásunk, közeli strandokat keresünk, vagy esetleg hogyan érdemes a távolabbi strandokat autó nélkül megközelíeni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 3. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Béreljetek biciklit...nem egy ökör ára es konnyen gyorsan ott vagy vele bárhol
2017. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy hogyan lehet egy igen ronda, kipufogófüstös és zsúfolt nagyváros ill. lepusztult panelrengeteg kellős közepében "nyaralni"??! De ti tudjátok.

Gondolom gondosan kiválasztottátok...

(Pedig annyi szebbnél szebb hely van Dalmáciában.)

Viszont az jó, hogy nincsen autótok, mert nyáron úgysem találnátok parkolóhelyet.

Ha már odavitt titeket a meggondolatlan balsors, fogtok találni hosszú strandot és még hosszabb kikötőt és hajógyárat.

Esténként igen nagy élet van a kikötő melletti utcákban is, ezt mindenképpen célozzátok majd meg. A földkerekség minden nációja megtalálható a színes forgatagban. Rossz hír, hogy rohadt drága minden.

2017. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos nem mindenki engedheti meg magának, hogy autóval utazzon el. Splitbe érkezik a vonatunk, valamint Splitbol több más sziget is egyszerűen megközelíthető ha strandolni szeretnénk. Fiatalok vagyunk és az éjszakai élet is szempont volt.
2017. aug. 4. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem értem a második válaszolót, mert Split belvárosa nagyon szép és híres, és történelmileg is érdekes. Nem értem miért kéne lepusztult panelrengeteg közepén nyaralni. Ha Budapestre jön egy turista, az sem Kőbányán fogja tölteni az idejét, hanem a belvárosban. Ilyen alapon semelyik várost nem érdemes meglátogatni a világon, mert a külvárosokban, ahol a helyiek laknak, soha nincsen semmi látnivaló.
2017. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként megmondom őszintén az én tapasztalatom az, hogy a dalmát városok mind egy kaptafára készültek, és teljesen mindegy melyikbe megy az ember. Zadar, Split, de még a közönségkedvenc Dubrovnik is gyakorlatilag ugyanaz: egy szép óváros fallal vagy anélkül. Az, hogy mi van az óvároson kívűl, panel vagy akármi, tök lényegtelen.
2017. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" az én tapasztalatom az, hogy a dalmát városok mind egy kaptafára készültek"


Ezt a "kaptafát" hívják a műveltebbek, "VELENCEI HATÁSNAK".


Kis adalék:

"A Horvát Királyság egyik első kihívása az olaszajkú Velencei Köztársaság elleni küzdelem volt. A Serenissima amit akart, azt meg is szerezte. Be is kebelezte Isztriát és Dalmáciát. A horvát királyok ősi székhelyét Nint, például a földdel tették egyenlővé. A XIV. század közepén a Horvátországot társországként uraló Nagy Lajos magyar király, a Zárai Békével ugyan megrendszabályozta a velenceieket, de a doge formálisan egész Napóleonig, 1797-ig hatalmaskodott az Adria mentén. A velencei hatás – elsősorban az építészetben- érződik ma is a dalmát városokon: Zadaron, Spliten és Dubrovnikon. S akkor Isztriáról nem is beszéltünk. Sokan Toszkánához hasonlítják e félszigetet, ahol a legjelentősebb a velencei-olasz hatás egész Horvátországban...."

2017. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért kell leszólni Splitet.

10 éve járok oda, nagyon tetszik a város. Évről évre fejlődik, a régi paneleket folyamatosan hozzák helyre kb. mint Magyarországon a panelprogram.

Az Óváros, tengerparti sétány és a Marjan domb felejthetelen élmény az odalátogató turistáknak. Marjan domb mentén szebbnél szebb strandok sorakoznak; sziklás-kavicsos. Ezeken a strandokon a víz nagyon tiszta és élővilággal rendelkezik.

Split kb. középárfekvésű. Lényegesen olcsóbb, mint Dubrovnik és az Óvárostól kb. 5 perc sétára már lehet találni ingyenes parkolóhelyet.


Hogy sikerült a nyaralás?

2017. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!