Kezdőoldal » Utazás » Európa » A horvat tengerben van meduza?...

A horvat tengerben van meduza? Es tenyleg nagyon rossz a tengerviz? (Azt hallottam hogy sos de ugy hogy keseru is egyben meg marja a szemet meg mittomen. )

Figyelt kérdés

2017. aug. 12. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Az Adriában viszonylag kevés medúza van, és azok is csak a mély részeken. Ami a partra kisodródik, az már mind halott.

A tengervíz pedig nem rossz, nagy a sótartalma a magas párolgás és alacsony édesvíz-utánpótlás miatt, de ez az egész Földközi-tengerre igaz. A Balti-tengerben pl. alig van só (cserébe lefagy a tököd,olyan hideg).

2017. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Van medúza. De nem csípnek. Olyanok mint a zselé. Pula partjainál nezegettük őket. Vízibicikliről csúszdásztunk, hozzá is értünk, semmi nem történt.

Sós a víz de finom. A szememet csípte.

2017. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Medúzák nem a part mentén vannak, a víz sós, ezért csípi a szemedet. (Egyébként meg tudja szokni a szem, vannak, akik kinyitják a víz alatt a tengerben is.) Ha arra vagy kíváncsi, mennyire szennyezett, azt nem tudom, de én mindig csak a kedvező élettani hatásait tapasztaltam. (Gyorsabb sebgyógyulás, ekcémás bőröm meggyógyult, a sós tengerparti levegőtől egy nap alatt elmúlt a makacs náthám gyerekkoromban.)
2017. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Engem ott csípett meg egy medúza a parton:/ nem volt valami kellemes. Vigyetek ecetet a biztonság kedvéért:)
2017. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem csípett már meg többször medúza. Olyan érzés, mint amikor erdőben a csalánt súrolod. Nem kell rettegni tőle. Keserű tengervízzel még sosem találkoztam, pedig sok helyen fürödtem Horvátországban is.
2017. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Menj a balatonra, ott nincs medúza, nem sós és nem keserű.

Ha ennyire parázol..

2017. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nézzoda, elviszik a szülei tengerhez nyaralni, de rinyál mindenért... nemhogy örülne...
2017. aug. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A meduzára már kaptál választ.

Nos, a tengervíz...

Sós is, keserű is, ihatatlan is.

Hosszútávon elviselhetetlen, ezért jönnek ki belőle egy idő után a fürdőzők!

2017. aug. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én imádom a sós tengervizet. A szemet csípi, ha sokat merülsz víz alá vegyél egy szemüveget, mert ez nem olyan lesz mint a Balaton, hogy semmit nem látsz.

Emgem csípett mar meg medúza Ho-ban, olyan mint a csaláncsípés, idővel elmúlik.

2017. aug. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az elején a só nagyon csíp de aztán megszokod és király lesz.
2017. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!