Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Európa

A kérdés
animelover2017 nevű felhasználó kérdése:

A horvat tengerben van meduza? Es tenyleg nagyon rossz a tengerviz? (Azt hallottam hogy sos de ugy hogy keseru is egyben meg marja a szemet meg mittomen. )

Keress kérdéseket hasonló témákban: Horvátország, medúza, tenger, Sós tengervíz

08-12 20:14  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Az Adriában viszonylag kevés medúza van, és azok is csak a mély részeken. Ami a partra kisodródik, az már mind halott.
A tengervíz pedig nem rossz, nagy a sótartalma a magas párolgás és alacsony édesvíz-utánpótlás miatt, de ez az egész Földközi-tengerre igaz. A Balti-tengerben pl. alig van só (cserébe lefagy a tököd,olyan hideg).

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 08-12 21:44 Privát üzenet
Van medúza. De nem csípnek. Olyanok mint a zselé. Pula partjainál nezegettük őket. Vízibicikliről csúszdásztunk, hozzá is értünk, semmi nem történt.
Sós a víz de finom. A szememet csípte.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 08-12 22:18 Privát üzenet
Medúzák nem a part mentén vannak, a víz sós, ezért csípi a szemedet. (Egyébként meg tudja szokni a szem, vannak, akik kinyitják a víz alatt a tengerben is.) Ha arra vagy kíváncsi, mennyire szennyezett, azt nem tudom, de én mindig csak a kedvező élettani hatásait tapasztaltam. (Gyorsabb sebgyógyulás, ekcémás bőröm meggyógyult, a sós tengerparti levegőtől egy nap alatt elmúlt a makacs náthám gyerekkoromban.)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 08-12 22:43 Privát üzenet
Engem ott csípett meg egy medúza a parton:/ nem volt valami kellemes. Vigyetek ecetet a biztonság kedvéért:)

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 08-12 23:20 Privát üzenet
Engem csípett már meg többször medúza. Olyan érzés, mint amikor erdőben a csalánt súrolod. Nem kell rettegni tőle. Keserű tengervízzel még sosem találkoztam, pedig sok helyen fürödtem Horvátországban is.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 08-12 23:26 Privát üzenet
Menj a balatonra, ott nincs medúza, nem sós és nem keserű.
Ha ennyire parázol..

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 08-12 23:38 Privát üzenet
Nézzoda, elviszik a szülei tengerhez nyaralni, de rinyál mindenért... nemhogy örülne...

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 08-13 01:26 Privát üzenet
dubitus nevű felhasználó válasza:

A meduzára már kaptál választ.
Nos, a tengervíz...
Sós is, keserű is, ihatatlan is.
Hosszútávon elviselhetetlen, ezért jönnek ki belőle egy idő után a fürdőzők!

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 08-13 05:52 Privát üzenet
Én imádom a sós tengervizet. A szemet csípi, ha sokat merülsz víz alá vegyél egy szemüveget, mert ez nem olyan lesz mint a Balaton, hogy semmit nem látsz.
Emgem csípett mar meg medúza Ho-ban, olyan mint a csaláncsípés, idővel elmúlik.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 08-13 07:33 Privát üzenet
Az elején a só nagyon csíp de aztán megszokod és király lesz.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 08-13 09:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Omisban milyen a tenger hőmérséklete június közepe vége felé? Többi lent.
Prágába készülünk négyen ápr.24-26 között. Eredetileg autóval terveztük, de több embertől hallottam, hogy nagyon rossz az út Prágába. Kinek milyen tapasztalata van? Jobb megoldás..
Aprilis vegen-majus elejen a Nissi beach strandon lehet mar furdeni? Kb milyen meleg lehet a viz?
Üdvözlet! Boszniába, Szarajevóba szeretnék utazni a családommal. Van valakinek friss tapasztalata (jó, rossz) amit szívesen megosztana velem?
A 3 rossz közül melyiket választanátok?
Füllyukasztás után rossz lehet a tengervíz neki?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Európa rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu