Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik csúcsot érdemes megmász...

Melyik csúcsot érdemes megmászni a Magas-Tátrában?

Figyelt kérdés
Szeptember közepe/vége felé megyünk néhány napra a Magas-Tátrába. Egy napot szeretnék arra szánni, hogy egy szép csúcsot megmásszunk. Melyik csúcsot ajánljátok? Max. 15-20km oda-vissza a túra hossza, a csúcs kb. 2200m vagy feletti legyen, átlagos kondícióval és önállóan teljesíthető és szép kilátás van. A Rysy-t kihagynám, mert ha jól tudom erősen ajánlott oda egy túravezető. Köszi.

2017. aug. 28. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Kriván az egyik legmagasabb csúcs, ahova lényegében szandálban fel lehet menni. De azt sem ajánlanám olyannak, aki eddig csak a Normafa körül túrzűgatott.
2017. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ami nagyon szép útvonal, hogy Csorba-tó -> Poprádi-tó -> Nagy-Hincó-tó.


A Nagy-Hincó-tó már a hegytetőn van, de lehet tovább számos csúcsra onnan... Én bevallom férfiasan, örültem hogy odáig feljutottam...

[link]

(Ez a Nagy Hincó-tó)



Csorba-tótól a Poprádi-tó mondjuk másfél óra séta. A Poprádi-tótól a Nagy-Hincó-tó mondjuk két óra. Ez utóbbi kevésbé barátságos terep, mert elég meredeken kell felmenni a sziklák között.

Valahogy így néz ki ez az út:

[link]


Azért a Poprádi-tavat is megmutatom:

[link]


Meg Csorba-tót is:

[link]

2017. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja meg... a Poprádi tónál van egy vendéglátó-helyiség, ott a hegymászás felénél meg is lehet szépen ebédelni.
2017. aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Magas-Tátra csúcsai közül a

Tengerszem-csúcs (Rysy, 2503 m)

Kriván (2494 m)

Nagyszalóki-csúcs (Slavkovský štít, 2452 m)

Kis-Viszóka-csúcs (Vychodná Výsoká 2429 m)

Kapor-csúcs (Kôprovský štít , 2363 m)

Királyorr (Nos, 2273 m)

Fehér-tavi-csúcs (Jahňací štít, 2229 m)

Elülső-Szoliszkó (Predné Solisko 2093,3 m)

Oszterva (1984 m)

érhető el jelzett turistaúton.

A Tengerszem-csúcsra vezető turistaútban vannak láncos szakaszok. Nem annyira nehéz, de nem is azzal érdemes kezdeni. A Krivánra vezető útban a Kis-Krivántól (Maly Kriván) a főcsúcsig vezető gerinc elég keskeny.

A felsorolásban a harmadik helyen álló Nagyszalóki-csúcsot ajánlom: különösebb nehézség, kitett rész nincs benne. A kilátás végig nagyon szép az úton. Ha ezt végigjárjátok, utána jöhetnek a kicsit nehezebbek, mint a Kriván vagy a Tengerszem csúcs, és a többi a listában.

2017. aug. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat mindenkinek.
2017. aug. 28. 21:46
 6/7 A kérdező kommentje:
A Kapor-csúcs vállalható egy hétköznapi átlagos kondival? Kb 1km-rel hosszabb a táv, de kb 200m-rel kevesebb szintet kell megmászni, mint a Nagyszalóki-csúcsnál.
2017. aug. 28. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A Kapor-csúcs szintén jó választás első Tátrai túrának. Különösebb nehézség nincs benne. Az út eleje ugyanaz, mint a Tengerszem-csúcsra vezető útvonal, de a láncos szakaszok előtt elágazik.
2017. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!