Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ryanair-nél mennyire kell...

Ryanair-nél mennyire kell pontosan figyelembe venni a kézipoggyász méretét? Tudom hogy 55*40*20as a max plusz vihetsz fel egy kisebbet is.

Figyelt kérdés
Először utazom repülővel és fogalmam sincs a leírtakon kívül a dolgokról. Kézipoggyászt viszek mindenféleképp, most veszek táskát (elsősorban sporttáskát szeretnék) hozzá. A fő kérdés: mivel sporttáskáról beszélünk nem probléma ha az egyik méretnél megcsúszok pár cm-t? Pl adott egy 36*25*28as vagy egy 57es max méretű táska? Ha nincs kitömve nem probléma mondjuk az 5cm különbség?
2017. szept. 1. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet előre kiszámítani. Van a reptereken csomagmérő ketrecszerűség, beállítva a légitársaságnál megszabott méretekre. Ryanairnél az enyémet még soha nem kellett beletennem, de láttam olyat, akivel lemérették. Ilyenkor simán, erőltetés nélkül bele kell férnie, ha túl nagy, akkor fizetni kell a túlméretes csomagért. Jobban jársz, ha veszel olyan bőröndöt, vagy táskát, ami tényleg megfelelő méretű, akkor nem ér kínos meglepi. Súlyhatár is van, azt az európai járatoknál kevésbé nézik, Ázsiában viszont erre vannak rápörögve - ott már jártam úgy, hogy a centiben megfelelő kézipoggyászt 30 dkg túlsúly miatt feladatták velem, persze plusz pénzért.
2017. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is ezen izgulok, szintén első repülésem lesz, pár nap múlva. A kézipoggyászom miatt nem is aggódom annyira, hanem a kisebb táska. Ami nálam egy hátizsák lesz, amit nyilván nem tömök meg, nem is az a cél, csak nehogy azt túlméretesnek gondolják. (Sima városi hátitáska egyébként, nem túrazsák.)
2017. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második: a kisebb táskával is gondjaim vannak szintúgy, de úgy hallottam h ha egyik sincs megtömve és ugye a sporttáskát is és a hátizsákot is összébb lehet nyomni, akkor nem veszik annyira szigorúan a méretezést.

Ez mennyire igaz? Mert ha nem találok olyat ami mond a 3méretnek megfelel, akkor vennem kell kimondott gurulos utazótáskát?

2017. szept. 2. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlen gurulós bőrönd. Ha nem akartok idegeskedni a poggyász miatt, és még táskavásárlás előtt vagytok, az a legegyszerűbb, ha beszereztek egy max 55*40*20 cm-es utazótáskát vagy bőröndöt, egy kis, könnyű hátizsákot, meg egy olyan kis táskát, amiben elfér a pénztárca, az útlevél (ha azt is visztek) és a mobil, meg max 1-2 apróság (papírzsepi, rágó vagy savanyúcukor a fel- és leszálláshoz.) Lehetőleg hosszú szíjjal, hogy keresztben átvetve tudjátok viselni. Ezekkel bármelyik légitársaság gépére fel lehet menni, ha a hátizsákkal problémáznak, összehajtva pikkpakk betehető a nagyobb tatyóba, a kistáska marad nálatok.

A Ryanairről tudni kell, hogy általában csak 90 kézipoggyászt engednek felvinni, a többit (ingyen) leteszik a csomagtérbe. Ez úgy szokott zajlani, hogy beszállás előtt végigmennek a földi utaskísérők az utasok során, és a kiszemelt poggyászokra sárga jelzést tesznek, ezt aztán a gépre menet elveszik a rakodók. Ez az elsőbbségi beszállással utazókat nem érinti. Jellemzően a merevfalú, gurulós bőröndöket nézik ki. Érdemes beszálláskor a sor elejére beállni.

2017. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55*40*20 cm teljesen szabvány méret, mindenhol lehet kapni ekkora kabinbőröndöt. Ha többször utazol, érdemes beszerezni, esetleg kérj kölcsön, sokaknak van.
2017. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

4-es válaszoló, köszönöm! :) (2-es vagyok.)

Amúgy én is arra gondoltam, hogy nem viszek 10 kilót remélhetőleg úgyse, tehát ha problémáznak a hátizsákom miatt, kipakolok belőle és beleteszem a kézipoggyászomba. Szerzek egy mini táskát is akkor, szükség esetére. :)

Amúgy nekem elsőbbségi jegyem van, pont azért, mert elég nekem most az összes izgalom, ami egy ilyen első úttal jár, nem hiányzik, hogy esetleg elkeveredjen/megrongálják a csomagomat, jobb az nekem, ha magam mellett tartom.

2017. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!