Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Európa

A kérdés

Autót csak úgy tudok bérelni, hogy x osszegü letetdijat tartanak vissza a bankkártyámról?

Konkretan 200ezret..

09-09 17:38  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Néhány reptéren van kaució nélküli autóbérlés de többségük kér kauciót.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 09-09 18:26 Privát üzenet
Ahol van lehetőség biztosíték nélküli bérlésre, ott sokkal drágább lesz.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 09-09 19:58 Privát üzenet
Nem, ez az olcsó és/vagy gagyi társaságok sajátossága. Én ilyent meg sem engedek. Nagy cégek megbízhatóbbak, szélesebb a választék, rugalmasabbak és értelmesebbek, viszont kétségtelen, hogy valamivel drágábbak.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 09-10 12:31 Privát üzenet
Nagy cègek is èlnek ezzel. Ha el akarod kerülni ezt, akkor a foglalàskor előre fizesd ki online, illetve köss nàluk legmagasabb fokù biztosìtàst, igy nem kell letèt.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 09-10 12:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ryanair oldalan neztem amikor foglaltam a repulojegyet, akkor irta hogy a feltetele az auto foglalasnak hogy 200ezret letetben kell hagyni. De 50ezer kb a kocsi.

Utána meg itt néztem: [link]
Itt, ha jol ertelmeztem nem kell letetet fizetni?

# 5/9Időpont 09-10 12:54 Privát üzenet
Bérelni nem egy egyszerű dolog , bárki bármit is mond.
Majdnem mindenhol kérnek kauciót valamilyen formában.
Nyáron szerettem volna bérelni és minden nemzetközi cégnél hitelkártya, (nem bankkártya!) volt az egyik feltétel. Nekem nincs hitelkártyám, adna a bank, de nincs rá szükségem, szóval nem tudtam tőlük MO-on bérelni, mert KP-t nem fogadnak el kaucióként. A kisebb magyar cégeknél nem kell hitelkártya, olcsóbbak is , de nekem tizenéves autók nem kellenek. Görögországba utaztam volna , idősebb ismeretlen autóval nem mertem volna elindulni. A magyar maszek kölcsönzőstől megkérdeztem, hogy mit tesznek, ha lerobban valaki külföldön azt válaszolta, hogy olyan még nem volt , ők rendszeres karbantartással megelőzik az ilyen problémákat... A képeken M-es, N-es , P-s rendszámú autókat reklámoztak, qrva nagy megelőzés lehet náluk, ha az autók pár évvel ezelőttig külföldön futottak... Ráadásul elhagytam volna az EU-t és még ez is egy akadály, a legtöbb kölcsönző ezt sem engedi vagy még több pénzt kér . Sok sikert !

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 09-11 08:48 Privát üzenet
"de nekem tizenéves autók nem kellenek" Magyarorszagon most nyaron bereltem egy 2015-os Opelt, ami miniatur karcolasokat leszamitva tip-top allapotban volt. Elore kifizettem a berleti dijat (amiben a palya matrica is benne volt) es NEM kellett kauciot fizetnem. Ez egy kis ceg, nincsenek agyonreklamozva, de a kocsit szemelyesen a tulajnak adtam le es maximalisan meg voltam elegedve.
Az osszes nagynevu ceg kauciot kert, 1.5x dragabb volt mint ez a kis ceg es ugyanazert az arert, amiert kaptam egy kombi Opelt, NEM kaptam volna a nagy cegektol meg a legkisebb autot sem. Plusz a nagy cegeknel extra a palya matrica.

Ezt csak azert irtam, hogy lassatok nagyon sokfele kolcsonzo letezik.

Mondjuk ezt Magyarorszagon el tudom kepzelni, de szerintem kizart, hogy kulfoldon kaucio nelkul talalj uj(abb) autot.

SOT!
A legtobb nagynevu cegnel 300 kilometer per nap volt a megteheto kilometerek szama, utana minden tovabbi km 15-20 forint. Tovabba a nagy cegek nem mindegyike engedte volna, hogy a kocsit kivigyem az orszagbol. Ez a ceg korlatlan km hasznalatot adott es engedtek, hogy elvigyem a kocsit kulfoldre.

En siman kivaltanek egy hitelkartyat es arra nyugodtan raterhelhetnek a kauciot es nem kene a sajat penzemet erre aldozni!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 09-11 19:24 Privát üzenet
Ügyes voltál, hogy találtál olyan olcsó no name kölcsönzőt akinek van fiatal megbízható autója és még szabad is volt a kocsi, nekem ez nem sikerült...

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 09-12 11:30 Privát üzenet
Kérdező, úgy sem hiszed el, de azért megemlítem. Felejtsd el azt a céget. Vannak rejtett fizetnivalók, amelyek a helyszínen derülnek ki. Nagyon kellemetlen tud lenni.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 09-12 15:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nem veszi le a bankkartyamrol a pénzt az App Store ha fizetek vele?
Ami pénzt levon a PayPal regisztrációnál a bankkártyámról, azt visszakapom?
Paypal! Ha a paypal egyenlegemre teszek pénzt a bankkártyámról az von le plusz költséget?
Ma éjjel kaptam egy SMS-t, hogy a bankkártyámról leemeltek 35ezer forintot, külföldi valutában természetesen, holott a kártya adatairól senki nem tud, és a kártya itthon van, nem..
Námetországban is tudok levenni pénzt az otp-s bankkártyámról?
Eurorest tapasztalatok, vélemények? Én rendeltem és levont a bankkártyámról 32. 000 ft-ot.

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Európa rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu