Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akik voltak már Rómában, az...

Doresz9 kérdése:

Akik voltak már Rómában, az alábbi kártyát érdemes-e megvenni, ha Vatikánt is tervezzük megnézni Róma nevezetességein kívül (alul van a link)? Valamint, hogy ez a belépőjegyek árát is tartalmazva vagy azt külön kell megvenni a helyszínen?

Figyelt kérdés

utikritika.rgi.Ticketbar.eu/hu/ticketbar-rome/vatikan-roma-kartya-/

Használt valaki már hasonló kártyát? Egyáltalán megéri venni ilyet, vagy nincs akkora sor mint olvasható és elég a helyszínen venni?



2017. szept. 10. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megéri, mert nem csak a sorban állásról van szó, hanem benne van egy csomó belépőjegy ára is, a hopp-on-hopp off busz ára is 3 napig.

Megveszed, tanulmányozod, hogy mi hol van, milyen sorrendben látogatod, erre a célra hol állnak meg az ingyen buszok - hogy a 3 napba minél több férjen be.

2017. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a link, amit megadtál nem működik, és a ticketbar.eu oldalon sem sikerült rájönnöm, hogy pontosan melyik kártyát nézted.

Mi két hete jöttünk vissza Olaszországból, és kiutazás előtt én is nézegettem ezeket a kártyákat.

Én kettőt találtam, a Romapass-t (www.romapass.it) és az "OMNIA Vatican and Rome Card"-ot (www.romeandvaticanpass.com). Ha jól sejtem Te ez utóbbit nézted. Ha igen, akkor ez tartalmazza a Vatikáni belépőjegyek árát, és 2 római nevezetességbe a belépőt, ám így is elég drága (113 EUR a felnőtt). Hogy megéri-e? Szerintem nem.

A Vatikáni múzeumba mindenképpen célszerű előre váltani jegyet. Ezt mi elszúrtuk, mivel változott az indulásunk időpontja, már nem tudtunk előre jegyet venni (nem volt szabad időpont az oldalon). Így a helyszínen, a nyitás előtt fél órával érkezve 5 órát!!! álltunk sorban.

Ha nem holnapra tervezed a vatikáni múzeumlátogatást, akkor ezen az oldalon tudsz előre jegyet venni: [link]

A belépőjegy felnőtteknek 16 EUR, az előre foglalás díja 4 EUR.

A Szent Péter bazilikába a belépés ingyenes, a kupolába lifttel felmenni 7 EUR-ba kerül. Itt is tud iszonyú hosszú sor lenni, máskor viszont sorban állás nélkül be lehet jutni. Sajnos ide nem lehet előre jegyet váltani. Ha kifognál egy olyan időszakot, mint mi, amikor mindenki egyszerre akarta megnézni a Szent Pétert, akkor célszerű a délutáni órákban próbálkozni.

Rómában a Forum Romanumba a Palatinus dombra és a Colosseumba egy kombinált jeggyel be lehet menni, ami 18 EURba kerül felnőtteknek. Sor általában csak a Colosseumnál van, szintén célszerű a délutáni órákra időzíteni a látogatást. Az Angyalvárba 14 EUR a belépő, nem volt vészes a sor. A Pantheon ingyenes, de ha mise van, nem lehet bemenni. A Galleria Borghese múzeum 15 EUR, elvileg lehet foglalni, de szintén délutáni órákban nincs hosszú sor.

2017. szept. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Utolsótól kérdezném még, hogy jelenleg milyen a biztonság? Előre is köszi a választ :)
2017. szept. 11. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Rómában mindig is jó volt a közbiztonság, összehasonlítva más európai nagyvárosokkal. Zsebtolvajok mindenütt a világon vannak a turistalátványosságok környékén, ezekre kell vigyázni. Külföldi rendszámú autókat is szívesen törik fel, célszerű szó szerint semmit nem hagyni az autóban. Régebben (10-15 éve) Ostia-t tartották veszélyes helynek, de állítólag időközben ott is rendeződött a helyzet (mi most nem voltunk ott, csak olvastam róla). Úgy 15 évvel ezelőtt, amikor utóljára arra jártam, a Trastevere és az Isola Tiberina volt elég rázós sötétedés után (részegek, drogosok, fura alakok). Most a Trastevere városrészben volt a szállásunk, éjfélkor a gyerekekkel teljesen biztonságosnak éreztük sétálni az utcán. Szóval szerintem inkább javult a helyzet.

Ha a terror fenyegetés miatt kérdezed, katonák és katonai járművek állnak minden olyan helyen, ahol nagyobb tömeg fordulhat elő. Elsőre furcsa érzés, bár 2 éve Párizsban már láttunk hasonlót. A második ilyen katonai poszt után az ember megszokja. Végtére is a mi biztonságunkért vannak ott.

Bevándorlókból nem sokat láttunk (vagy csak nem látszottak a töméntelen turistától). Állítólag a Termini pályaudvar környékén vannak legtöbben, és ott nem jártunk. A vatikáni múzeumnál és a Kolosszeumnál feltűnően nem olasz emberek ajánlanak fel a fáradt sorbanállóknak "skip the line ticketet" és árulnak ásványvizet, kendőt, esténként a tereken világítós pörgettyűt és egyéb vacakokat. Elég rámenősek, de ha határozottan jelzed, hogy nem veszel semmit, akkor békén hagynak.

2017. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2017. szept. 13. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!