Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mielőtt elutazol egy másik...

Mielőtt elutazol egy másik országba, meg szoktál tanulni néhány szót az adott nyelven?

Figyelt kérdés
2017. szept. 14. 08:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Eleve sok nyelven tanulok,beszélek és sok nyelven tudok pár szót, szóval eddig még nem voltam olyan helyen, ahol semmit se tudtam volna mondani.:D és egyelőre szerintem nem fogok olyan helyre elmenni,eljutni ahol konkrétan semmit se tudnék mondani,de így belegondolva valószínűleg nem tanulnék előtte
2017. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen velünk is pont az történt, már alapból mindig görögnek néztek minket de vettünk egy kis utazási zsebszótárat. Aztán mikor görögül köszöntünk és kértünk 2 vizet, kávét ilyesmit akkor nagyon sokszor elkezdtek 1 perces monológokat mondani nekünk görögül amiből persze semmit nem értettünk így elkezdtünk kicsit leállni vele, csak a köszönések meg a köszönöm..

Volt hogy Pestről mentünk Prágába 2x megkérdeztem hogy lesz-e átszállás azt mondták nincs, hát lett volna, így az éjszaka leple alatt Lengyelország szívében találtuk magunkat úgy hogy fogalmunk sem volt hogy hol lehetünk még az országot sem, a vonatról gyorsan leszálltunk azért ne távolodjunk el mégjobban.A kalauzoktól kaptunk egy térképet, 5€ volt azt beszélték egymás között hogy vekünk elég pénzünk azért nem adták ide ingyen, Az állomáson sem angolul sem németül nem beszéltek (szerencsére a helyi fiatalok igen). Ja a lényeg, a szláv nyelveken is érdemes megtanulni az alap dolgokat, a környéken sok országban megértik szerb,horvát,szlovén,szlovák talán kicsit a cseh,lengyel,makedón,orosz..

2017. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A lista:

- igen

- nem

- sört kérek

2017. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy Neymarnak is megérte volna kicsit tájékozódnia, mielőtt a PSG-be igazolt, hisz egyedül most még egy narnacslevet se képes megrendelni.
2017. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az a legkevesebb!
2017. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!