Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hibásan van feltüntetve a...

Hibásan van feltüntetve a születési dátum az útlevélben, hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nemrég megkaptam a 2 hónapos kislányom útlevelét, le is foglaltam a repülőt. Most vettem észre, hogy hibásan van feltüntetve a születési dátum az útlevélben. Mennyire nézik az ellenőrzésnél a születési dátumot? Tudom e igy használni egyszeri hazautazásra?Felhivtam a konzulátust, elinditották az útlevél cseréjét, azt mondták egyszeri hazautazásra tudom használni, de azért aggódok, hogy a repülőtéri ellenőrzésnél nem e fognak belekötni? Hasonló tapasztalatok?
2017. okt. 2. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

mi az hogy el van irva, januar 5 helyett majus 2 van irva?

Eeees?

Szerinted az utlevelellenorzesnel a neni/bacsi ranezesre vagni fogja mikor van a kicsi szulinapja es rogton rajon, hogy az utlevel hibas?


Nem lesz nalad semmi egyeb igazolo okirat, amin a gyerek szuletesi datuma rajta lesz, ugyhogy rajtad kivul senki nem tudja, hogy mi az igazi datum, szoval arra az egy napra nyugodtan eljatszhatod, hogy akkor van a szulinap ami az utlevelben is szerepel.

2017. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyezek azzal, amit Ön irt, csak hogy a kislányom 2 hónapos, az útlevele szerint 10, azert 8 hónap eleg nagy külömbség, továbbá a jegy foglalásánál be kellett irni a baba születési dátumát, persze oda a valodit irtuk, és ha megnézik nem egyezik a két dátum
2017. okt. 2. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:

ah ertem, az ugy mas

nem hiszem, hogy a becsekkolasnal a pultban ulo ossze fogja hasonlitani a foglalason a sz.datumot meg az utlevelben levo datumot

igazabol azt figyelik hogy a nev egyezzen illetve hogy az utlevelben levo foto es az illeto egy es ugyanaz legyen

szerintem nem fogjak eszrevenni, nyugi

tobb100 embert kell becsekkolniuk, nincs idejuk/energiajuk a datumokat figyelni

2017. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most nem esküdnék meg rá, de szerintem a beszállókártyán nincs is rajta a születési dátum.
2017. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggodj, senki nem fog elgondolkodni azon hogy pontosan hany honapos a gyerek, de szerintem a szuletesi datomut soha meg sem nezik, mert minek, nem tudja mihez viszonyitani
2017. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!