Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest vs. Prága vs. Pozsony...

Budapest vs. Prága vs. Pozsony vs. Bécs! Melyik a jobb, szebb, élhetőbb, élvezhetőbb város a négy közül?

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 14:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hová akar menni a legtöbb migráns, ilyen egyszerű, mert ők felkészültek belőle!
2019. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Chris88 ***** válasza:
60%

Budapesten élek 3 éve, Pozsonyban és Prágában jártam 10 éve, Bécsben voltam pár napja.


Szépségben Budapest és Prága nálam egyértelműen veri Bécset. Hogy a kettő közül melyik a szebb, azt nem tudom. Prága óvárosának van egy jellegzetes hangulata, ami nem található meg Pesten, ezért ott egy pont. Viszont Pest szerintem érdekesebb, izgalmasabb összességében, nagyobb élet van itt, ennek meg ezért jár egy pont. Talán összességében Bp. a nyerő nálam, mert gyönyörű is, meg élettel teli is, de még egyszer: Prágának van egy utánozhatatlan hangulata, amit látni-érezni kell! A folyópart este Bp-en sokkal szebb, mint Prágában!


Bécs is tetszett, de inkább a könnyed hangulata miatt. Nekem bejön a multikulti, a nyitott attitűd. Ez talán ott érhető tetten a legjobban. Szép, de nálam nem éri el a másik kettő színvonalát. Esténként kissé uncsi, nincs akkora élet, mint Bp-en, a boltok 8-kor bezárnak. Szóval a sorrend talán: Budapest, Prága, Bécs. Mindet másért szeretem: Bp-et a fekvéséért és hangulatáért, Prágát az óvárosáért, építészetéért, Bécset a nyitottságáért. És végül, bár Bp. nálam a nyerő, azt el kell mondjam, hogy itt élve sokszor van olyan érzésem, hogy ennyi testi-lelki-szellemi sérült embert még sehol sem láttam, mint itt. :-( Ez nagyon fáj, mert imádom ezt a várost!

Pozsony: nem tenném oda a fenti városok közé, mert jóval kisebb, a turizmus szempontjából jelentéktelenebb. Ettől függetlenül a belvárosa kifejezetten szép és hangulatos, 1-2 napra ideális úti cél.

2019. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25%
Bécs messze a legjobb életszínvonalra, aztán Pozsony ahol már majdnem osztrák fizetések vannak majd Prága és Budapest kb hasonló.
2019. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%

1) Prága

2) Bécs

3) Budapest

4) Pozsony

2021. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Bécs: szép, gazdag, jó módú város. De számomra nagyon jellegtelen. Az egész egy alföldön van. Sok templom, sok lakóház. De amúgy szerintem nem nagy durranás. Sok ember nagyon oda van érte, de sztem csak azért mert jól lehet ott keresni, és mert "osztrák". Ugyanugy vannak ott is telegrefitizett falak. Rohadó homlokzatok.


Prága: számomra a legszebb város. Gótikus középkori belvárosa magávalragadóan gyönyörű! Mindenképpen érdemes ellátogatni oda!!


Pozsony: semmi extra. Akkora talán a belvárosa, mint Győrnek. A többi pedig panelrengeteg, kertváros, ipartelep. Sajnos megszenvedte a szocializmust :(


Budapest: nem kell bemutatni! :)

2021. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Egy 20-as listán:

1. Bpest

2. Prága

3. Bécs

...

20. Pozsony

2022. aug. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!