Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik város a legszebb ezek...

Melyik város a legszebb ezek közül?

Figyelt kérdés

Berlin, München, Köln, Hamburg ?

Melyik a szebb, látványosabb, tisztább?

Németországba akarok költözni csak nem tudom melyik városba érdemes ezek közül. Várok tapasztalatokat is! Elsősorban a szépség érdekel de persze biztonságos is legyen



2017. nov. 4. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Most akarsz Németországba költözni? Ember, már a németek is menekülnek onnan.
2017. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Én Berlinben lakom jelenleg, de nem ajánlanám, hacsak nem vagy az a hipster művészfajta. Nem szép város, nem is tiszta (nagyon nem), és az életszínvonal sem itt a legmagasabb.


Kölnt szintén nem ajánlom, mert elvileg a legveszélyesebb város Németországban (nemrég mondták a tévében), és nem is különösebben szép a dómot leszámítva. Ha azon a környéken keregélsz, akkor inkább Düsseldorfot ajánlom.


Hamburg viszont teljesen más világ, és őszintén mondom nekem a kedvenc német városom, sőt egyik kedvenc városom a világon is. Szép is, látványos is, gazdag is, közel a tenger, az új kikötőváros (Hafencity) lenyűgöző, és még nincs is kész teljesen. Engem most az elfoglaltásom Berlinbe köt, de később ha úgy alakul, hogy Németországban maradok, akkor mindenképp Hamburgot céloznám be.


De azért Münchent se felejtsük el. Említetted a tisztaságot, ebben a kategóriában mindenképp München nyer szerintem, de nagyjából csak ebben. Az oktoberfesten kívűl szerintem egy elég uncsi város. Szépnek szép, de látványos semmiképp sem, és én semmi izgalmat nem látok benne. Nagyon kisvárosias.

2017. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Berlin nagyon szép város, már 4x voltam ott, én egyálltalán nem találtam koszosnak.Hamburg is egy nagyon szép város, rengeteg látnivalóval.Münchennek a legnagyobb hátránya az irreálisan magas lakhatási költségek.Illetve pont az októberfest az egyik olyan rendezvény amit simán megéri kihagyni.
2017. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem München a legszebb, de ha nekem kellene költöznöm, Hamburgot választanám. Az érdekesebb, és szerintem nagyobb az élet. Oké, hogy Münchenben több szebb épület van, de egy idő után úgysem ez lesz a fontos a napi rutinban, csak elmész a gyönyörű templomok és házak mellett, nem csodálod őket nap mint nap... Én is a Duna-parthoz közel laktam Pesten, a Gellért-hegy mellett mentem minden nap munkába, de legtöbbször "észre sem vettem", mert egyszerűen megszokottá vált, nem is figyeltem rá.


Szóval szerintem fontosabb a szépségnél az, hogy melyik élhetőbb, melyikben van több lehetőség, több program, több érdekesség. Én Hamburgot választanám.


Bár Münchennek nagy előnye, hogy körülveszi az Alpok, de én annyira nem vagyok túrázós. :)


Kölnt bevallom nem ismerem, de egyik barátom lakott ott, szépnek de unalmasnak tartotta.


Berlin jó város, szeretem turistaként, de nekem "sok" lenne, ha benne kellene élnem. Túl forgalmas, túl multikulti, túl modern, túl művészi, és szerintem nem is túl szép. Óriási panelházas lakótelepek vannak a keleti részén, paneldzsungel... Persze vannak szép és jelentős épületek, de inkább elszórva a városban, nekem nem jött át sose egy szép egységes városkép.

2017. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem a kedvencem talán Hamburg és München. De inkább Hamburg. Egy csomó képet láttam róla és gyönyörű
2017. nov. 6. 08:56
 6/8 anonim válasza:
87%

Münchenről és Hamburgról tudok nyilatkozni, előbbiben háromszor voltam, utóbbiba meg két éve az őszi szünetben utaztam egy hétre.

München:

Nagyon szép város, történelmi atmoszférával, magaskultúrával telített, a tömegközlekedés nem gyors, de jobb, mint a miénk. Két féle metró van, az egyiknek te nyitod ki az ajtaját, a másik valami ultra modern gyorsvasút jellegű.

Rengeteg múzeum van, Németország legjobb egyeteme is ott van (Ludwig Maximilian Universität), s szerintem nincs is jobb nyári délután, mikor az angol kertekben sétál az ember, s betér a sörkertbe kicsit lazulni. A múzeumok számomra igazi highlight, Alte Pinakothek, Pinakothek der Moderne, Glypthotek (a gyönyörű Königsplatzon valami csoda), sőt ha szereted az autókat, BMW múzeum is nagyon érdekes, ami mellett ott van a híres Olympia park a maga híres Olympia tornyával. Szerintem München tisztább, mint Hamburg, de azért az utóbbi is elég tiszta.

Hamburg:

A szerelmem, a csoda, érettségi után ebbe a nagyszerű városba akartam költözni germanisztikát tanulni, de végül személyes okok miatt nem jutottam ki.

Én egy külkerben laktam, egy két csillagos panzióban, amit albánok vezettek, s tisztaság és kiszolgálás szempontjából olyan volt, mint nálunk egy három csillagos szálló. Ez a Wandsbek Markt negyede. Hat perc egyes metrózással már is a belvárosban voltam. A napjaimat mindig a Jungfernstiegen kezdtem, mint Heine, gyönyörű volt. Utolsó nap elkezdtem a sirályokat etetni (Jüngfernstieg folyóparton van), s végén szó szerint táncoltak a sirályok, mindenki videózta, s együtt nevettem a hamburgiakkal, felemelő élmény volt. A Jüngfernstiegből nyílik a divat utca, most a nevét elfelejtettem, de olyan, mint nálunk a Váci utca, csak sokkal látványosabb. A Mönckebergstrasse Karácsonykor fényárban úszik, ahonnan eljutsz a Városházára aminek van egy londoni hangulata, onnan pedig a busz egyenest elvisz a Speicherstadtba (Raktárnegyed) amiről Hamburg híres, tehát a kikötőhöz jutsz el. Ott van a Maritimes Museum, a szerény hét emeletével, amihez egy hét se elég, hogy bejárhasd, én egy napot szántam rá, de két emeletet jártam meg.

Ha ki akarsz kapcsolódni akkor sétálj a Planten und Blomen parkban, ahol tavasszal a japán kert részében, a legjobb teákat ihatod. Én a Planten und Blomenben olvastam ki az 1984-et annyira kikapcsolt a park, egyszerűen gyönyörű, s nem mellesleg hatalmas.

A legnagyobb hamburgi élményem, az Iparművészeti múzeum volt. Konkrétan eltévedtem olyan nagy, s porcelán zongorától kezdve, Klimten át, a japán harcművészet eszközeiig, minden van benne.

Most is elönt a melegség, ha Hamburgra gondolok. Nagyon bánom, hogy nem költöztem ki oda. Még annyit, hogy a Wandsbek, hiába külker, de tiszta, s nem komor, mint a külkerek általában. A tömegközlekedés nagyon fejlett, asszem hét metró van, de konkrétan az egyessel és pár busszal bárhová eljuthatsz. Árak terén nincsenek elszállva, egy elbai hajókázás simán mehet, nem úgy, mint egy dunai. És a bónusz: az ikonikus Prinzenbar is Hamburgban van, ahol a Rammstein anno az Engelt forgatta.

Egyelőre ennyi jut eszembe, ha érdekel más is, nyugodtan írj rám Kérdező! :)

21L

2018. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%

Előző vagyok.

Ha szeretsz bulizni, Hamburgban a St. Pauli negyed vetekszik Budapest bulinegyedével/Erzsébetvárossal, egy szóval: oda érdemes benézni.

2018. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
36%

Még mindig én vagyok, az előző.

Hamburgban olcsóbb jóval az albérlet, Münchenben az utóbbi években nagyon elszálltak az árakkal.

2018. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!