Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba fogunk utazni és...

Londonba fogunk utazni és egyik napi program a Hampton Court Palace lenne. Hogy lehet oda legegyszerűbben eljutni?

Figyelt kérdés
Rome2Rio-n azt néztem, hogy Waterloo-ról vonattal. Ez jó megoldás? Hogy kell ott vonatjegyet venni? Érdemes előre vagy simán lesz hely még aznap is vagy a vonaton kell venni?

#Anglia #vonat #London #UK #Hampton Court Palace
2017. nov. 16. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha Londonban vagy, akkor elvileg a helyi közlekedéshez lesz Oyster kártyád, amire fel lehet tölteni pénzt és azzal utazni. Ilyen módon a Hampton Court-hoz is el tudsz menni a vonattal.


A lényeg a következő: London zónákra van osztva, és a viteldíj attól függ, hogy hány zónán haladsz keresztül, és attól függően vonja a rendszer a kártyádról a pénzt. Viszont van egy úgynevezett daily cap, azaz napi limit, amit ha elérsz, akkor utána már nem vonódik le több pénz aznap. Itt van ez a nagyon hasznos táblázat: [link]


Tehát ha te turistaként az 1-es és 2-es zónákban mozogsz csak (ami a belváros kb), akkor maximum 6.60 fontot fog levonni a rendszer egy nap. Ha egy nap kimész Hampton Court-hoz, ami a 6-os zónában van, akkor a limit magasabb lesz, 12 font egy napra. Ezért érdemes úgy szervezni a programokat, hogy a külső részeken lévő látnivalókat egy napra rakni. Például ha már ott vagy Hamptonban, akkor érdemes átugrani Richmondba és Kew-ba, amik ott vannak a közelben.

2017. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam már Londonban, van is Oysterem, de nem gondoltam volna, hogy vonaton is jó :D Hogy működik vonaton? Nem tudom elképzelni hogyan műkdödik abban az esetben
2017. nov. 16. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint a földalattin, kifelé-befelé odaérinted a kapuhoz a kártyát.
2017. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:

[link]

írd be hogy honnan hová szeretnél eljtuni és válaszd a tömegközlekedés opciót.Én ezzel a tervezővel Európa több városába szuper útvonalakat állítottam össze,ez ráadásul magyar nyelvű.

2017. nov. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!