Kezdőoldal » Utazás » Európa » A velencei karnevált hogyan...

A velencei karnevált hogyan kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Februárban megyünk egyéni utazással Velencébe pontosabban egyik külvárosába. :) mivel érdemes ott közlekedni, autónk nem lesz :) és hogy megyünk el a karneválra? Ingyenes? Vagy belépés? Ott az alarcosokat lehet megtekinteni? Mennyire drága a szuvenir meg ilyesmik? Hova érdemes befizetni? Minden jó tanácsot szívesen fogadok :)

2017. dec. 1. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam, soha többet. Nem fizetős szabadtéri rendezvény. Vannak színpadok, amiknek csak akkor jutsz a közelébe, ha előző este ott letáborozol... Sodor a tömeg, semmit nem látni. A járókelők közt mennek az álarcosok, lehet velük fényképezkedni és a gondolákban is mutogatják magukat. Az árak az egekben, egy kávé 10 eurónál kezdődik...

Nekem úgy semmi hangulata nem volt, csak arra figyeltél, hogy ne szakadj el a társaidtól, ne sodorjon el a tömeg. Ráadásul, amikor mi voltunk, elég hideg is volt.


Autóval nem lehet bemenni amúgy sem, a szállástól függően csak hajóval vagy vonattal. Mi Jesolóban laktunk és hajóval jártunk be.

2017. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnek a negatív hozzáállásét és a lelombozó nyivákolását felejtsd is el!

Azt fel kellene fogni végre, hogy tömegrendezvényeken tömeg van, továbbá nem a magyar létminimumon élők fizetéséhez igazítják külföldön az árakat.


Legalább tízszer is jártam már Velencében és nem tudom megunni.

(Legutóbb egy hónapja.)

A legolcsóbban helyi busszal, avagy vonattal tudtok bejutni pár Euróért.(A hajó az drága.)

Mindkettő bevisz Velence központjába.

Rengeteg maszkba öltözött színész/egyetemista van, de igen sok turista is maszkot visel.

Szinte minden sarkon van tábla, hogy melyik úton tudsz eljutni a Szent Márk térre, vagy a Rialtó hídhoz.

Rengeteg szuvenírbolt van, 1 Eurótól induló árakkal.

Kávét és pizzát is 3 Euróért kapsz már.

Fényképezőgépet vigyél!

2017. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer érdemes elmenni, szerintem az igazság valahol a két előző válasz között van. Amikor én voltam, akkor iszonyatosan hideg volt, életem legdurvább tüdőgyulladását gyűjtöttem be, de a város szép, a hangulata érdekes, szuvenírt minél kintebb érdemes venni, annál olcsóbbak a cuccok.
2017. dec. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!