Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolország​ba költözn...

Spanyolország​ba költöznék! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Könnyű e elhelyezkedni milyenek az emberek..

2018. jan. 21. 23:14
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
46%
Az eu egyik legnagyobb munkanelkulisegevel rendelkező országban nem tudom van-e ertelme konnyű elhelyezkedesről beszélni........egyaltalan van valami hasznalhato tudasod?Nyelvet beszeled?
2018. jan. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Tudnék segíteni:

Először is elmondom, hogy Spanyolországban nem úgy működnek a dolgok, hogy kimész és rögtön munkát és szállást kapsz. Kb 400 euró a legolcsóbb helyen a lakásbérlés, pl. 1 szoba Barcelonában (3 másik szobában lévő lakótárs mellett) 270 euro + rezsi.

Namármost, ha lakást akarsz bérelni, min 1 havi lakbért + 2 havi kauciót le kell tenni - enélkül szóba sem állnak veled. Ha nincs legalább 1500 euród (és akkor nagyon keveset mondtam) kezdéshez, akkor el se indulj.

Beszélsz spanyolul? mert ha nem, akkor a tolmács is igen sokba fog kerülni a hivatalos ügyek intézéséhez(ott ugyanis nem igazán fognak angolul kommunikálni.


És nem, nem könnyű elhelyezkedni - de sokat segítene, ha elárulnád, milyen végzettséggel tervezel kimenni?

2018. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Van pár spanyol ismerősöm.. és én is kiszeretnék menni. DE! Sajnos spanyol haverok is menekülnek. Gyakorlatilag annyi a különbség (gazdaságilag) a két ország között, hogy ott 200 euróval több az átlagkereset és nincs munka.
2018. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos a munkaval kapcsolatban en is csak negativumokat tudok mondani. 9. eve elek itt, tudom mirol beszelek... Es igen, a nyelv nagyon fontos, mondjuk ugy elengedhetetlen mert angolul szinte senki se beszel. Aki makog valamennyire, az is erthetetlenul. Nagyon nagyon jo es keresett szakmadnak kell lennie hogy talalj viszonylag hamar es normalis munkat hogy meg tudj elni. Sajnos ez a valosag.
2018. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miert is kell lepontozni a valaszokat, ha az igazsagot irjak???
2018. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk engem is érdekelne, ugyanis beszélek spanyolul és a spanyol csopoirtokban elhangzó TÉNYEK-et írtam le.

Hogy ezen mit kell lehúzni...


Persze, ha valakit nem zavar az, hogy az árok szélén kell aludnia, akkor nem kell 1.500 euró.

Csak aztán nehogy úgy járjon, mint egy fiatal pár: először csak munkát kerestek a csoportban, aztán már bármit elvállaltak volna, később befogadót kerestek, ahol a sátrukat letehetik a telekre, a végén könyörögtek segítségért, mert beázott a sátruk, nem bírták már az éhezést és végül konzulátus segítségével jutottak haza. Lehet lehúzni - akkor is megtörtént tény. (2-es)

2018. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!