Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi költőpénz kellene...

Mennyi költőpénz kellene Barcelonába?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel megyünk nemsokára 2,5 napra. A szállásunk már megvan, jegyet is foglaltunk a Sagrada Famíliába, illetve a Casa Batllóba is.

Szerény pénztárcájú diákok vagyunk, úgyhogy az utazás költségeit is igyekszünk minimalizálni, tehát leginkább boltban vásárolnánk élelmet, mondjuk egyszer-kétszer ennénk valami olcsóbb helyen, illetve egyszer beülnénk valami bárba/kocsmába is.

Mit gondoltok, így mennyire lenne szükség?



2018. febr. 7. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
jo draga helyre keszultok, ugyhogy meg a boltban vasarlas sem lesz olcso, erre keszuljetek. en azt mondom, naponta 30 -35 eurotok legyen fejenkent, legfeljebb hoztok haza is, de inkabb legyen 10-el tobb, barmi is tortenjen, mint 10el kevesebb, mint amennyi kell.
2018. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lidl-be, DIA-ba vagy Mercadona-ba menjetek vásárolni, akkor olcsón megússzátok a kaját. Mercadonában pl. szokott lenni készre sütött grillcsirke becsomagolva - az simán elég 2 embernek és 4 euró körül van.


A közlekedés viszont nem lesz olcsó.

Itt találtok tippeket, mivel hogyan érdemes közlekedni:

pl. reptérről vonat be a városba majdnem 5 euró -és ugye azt hazafelé is kell számolni, tehát 1 embernek oda-vissza 10 euró.

[link]

2018. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fontos:legyen nálatok tartalék! Egyszer már megjártam azzal hogy a busz ami kivitt volna a repülőtérre egyszerűen nem indult el..Sztrájk miatt talán. Én nem bajlódnék euró váltással, bankkártya és kész. Zsebtolvajokra figyeljetek, főleg a zsúfolt helyeken és metrón pl. A mercadonat én is ajánlom, a kis pici turista boltokat kerüljétek, ha nem 2-3 euróért akartok pl vizet venni. Én nagyon maximum 100 euróval gazdálkodnék 2,5 napra ha a belépőket megvettétek
2018. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan spórolósan mentünk ki, kb ilyen napi 20-30 eurót kalkuláltam bérlettel együtt, végül hoztam is haza. Szerintem nem kell ezen annyira stresszelni, kajára legyen pénz, más nem kell, Barcelona annyira gyönyörű, akár 2 hétig is el lehet lenni azzal, hogy az ember csak simán az utcákon sétálgat.


Tömegközlekedés: A reptértől tényleg érdemes vonattal menni, egy ilyen hosszú zárt csőfolyosón kell átsétálni a reptértől vonatig, meg fogjátok találni. Azért kell ezt választani, mert ehhez nem kell külön jegyet venni, lehet használni bármelyik bérlettel. A bérletet érdemes online megvenni, 10%ot spóroltok vele. Számoljátok ki, hogy kb mennyit fogtok egy nap utazni, ha sokat, akkor érdemes megvenni a 3 napos bérletet, ha keveset, akkor elég a T10-es gyűjtőjegy. Az online vett jegyet ki lehet váltani a vonat beléptetőkapuja előtti automatáknál.


Kaja: Mi szinte végig Lidlben vásároltunk, nekem az tűnt a legolcsóbbnak, ezekkel a belvárosi "supermercat"-okkal vigyázzatok, brutál drágák. Ami még picit túlárazott, az a Carrefour. Ajánlom a 100 Montaditos-t, ez egy étteremlánc, és ha jól emlékszem, szerdán és vasárnap minden szendvics 1 euró, de amúgy is kb ennyi. Valamint a Raval negyedben elvileg szintén minden tapas 1 euró, és vannak olcsó kajáldák, bár ezeket nem próbáltuk. Valamint, bár tudom, hogy hülyeség külföldön gyorsétteremben enni, de mi amikor kint voltunk (kb 1 hónapja), akkor a burger kingnek volt egy nagyon jó akciója, 2 hamburger menü volt 5 euró. Barcelonában hasonló áron nem kapsz annyi meleg kaját, úgyhogy eléggé megéri.


Kocsma: Mi a Polaroid Barban voltunk a gótikus negyedben, itt 11 előtt 1.50 egy 0.33-as sör, és ez ott sajnos elég olcsónak számít. Valamint a 100 Montaditos-ban is hasonló árban van a sör. L'ovella negra - ezt a helyet is felírtam, hogy olcsó kocsma, de végül nem mentünk el ide. Amúgy ha csak úgy random beültök valahova sörözni, a gatyátokat is kifizetitek, mert ilyen 3 euró körül van egy 0.33-as sör. Elég furán vannak amúgy az itallapok a bárokban, kicsit kiismerhetetlen, a leggyakoribb a pohár sör, a "cana", azt érdemes kérni, ott nem nagyon isznak félliterest.


Egyéb ingyen tippek: mi tök véletlenül belógtunk a Güell Park fizetős részébe, este 11 fele sétálgattunk arra, és nyitva volt mindkét kapu, esetleg próbáljátok meg. Valamint vasárnaponként sok múzeum ingyenes, de egyébként mindenféle dolognak érdemes megnézni a honlapját, mert sok helyen bizonyos időpontokban ingyenes a belépés. Például a Barcelona Catedralba ingyen lehet menni délelőttönként. Ami szerintem kihagyhatatlan, a Montjuic temető, az is ingyenes.

2018. febr. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!