Kezdőoldal » Utazás » Európa » Barcelonába utazás két hét...

Barcelonába utazás két hét múlva. Valaki barcelonai tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Családi utazást tervezünk két hét múlva hétvégére, gyerekekkel valamilyen európai nagyvárosba. Még nincs semmi se lefoglalva, úgyhogy az úticél sem fix még. Barcelonát gondoltuk, de a katalán függetlenség miatti tüntetések elbizonytalanítottak. Esetleg valaki, aki jobban ismeri az ottani viszonyokat tudna írni, mennyire befolyásolnák a tüntetések a nyaralást?

#Barcelona #barcelona utazás #katalán függetlenség
2017. okt. 6. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Miért nem mentek Madridba- ha már Spanyolország? Vagy ha tengerpartot akartok, akkor Olaszország, Görögország, Horvátország délebbi része, stb.

Ha nincs lefoglalva semmi, akkor most biztosan nem mennék Barcelonába.

Nem a félelem miatt, hanem azért, mert könnyen előfordulhat, hogy a tüntetések miatt akár be sem juttok a repülőtérre vagy a városba. Ha törlik a járatot sztrájk miatt vagy bármi miatt, oda a pénzetek.

Nem lehet tudni, mi lesz 2 hét múlva - akár még komolyabb összecsapások is lehetnek.

(Nem barcelonai vagyok, de jól ismerem a várost, a környéket) Nagyon szeretem a katalánokat, de most biztosan nem utaznék oda - főleg, ha még nincs is lefoglalva semmi.

Totálisan bizonytalan kimenetelű a dolog.

2017. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mi november 2-án indulunk Barcelonába. Remélem nem történik addig olyan dolog ami miatt itthon kéne maradni.
2017. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ott éppen aktuális a betiltott parlamenti közgyűlés összehívása, a függetlenség kikiáltása, a spanyol rendőrök újabb erőfitogtatása, atrocitások, vízágyúk, stb.
2017. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap este hallottam, hogy amennyiben jövő kedden kikiáltják a függetlenséget (köztársaságot), akkor abban a pillanatban EU-n kívüliek lesznek: ugyanis az EU tagországok között nem szerepel olyan ugyebár, hogy Katalónia. És akkor majd kérniük kell a felvételt az Unióba - ahol viszont nem biztos, hogy szívesen megszavazzák a felvételt - különös tekintettel Spanyolországra :D


Onnantól fogva viszont - függetlenül attól, hogy legális vagy illegális a dolog - egyáltalán nem lesz könnyű a beutazás egy nem EU-s országba. Erre is kell gondolni.


Mint ahogy 1-es válaszomban is írtam: lehet, lefoglalod a szállást, (+repjegyet), aztán oda a pénzed, mert nem tudsz beutazni sztrájk, stb miatt Barcelonába. Madridba vagy délebbre igen. Malaga, Valencia, stb.

2017. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es, nem kívánom, hogy történjen valami, de szerintem túlzottan optimista vagy. Alighanem nem ismered eléggé a katalánokat.
2017. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Sajnon a repülőjegyet már 2 hónapja megvettük. Akkor még nem is gondoltunk erre. Nem vagyok optimista, ha olyan lesz a helyzet akkor itthon maradunk.
2017. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz olyan a helyzet. Ennek megállapításához elég a nemzetközi televíziókat nézni. A népszavazás egyelőre kifújt, ha adódik tüntetés, ne ott akarj várost nézni (pláne ne tüntetést nézni). Egyéb helyeken az élet a megszokott.


Kérdező!

Nem vagy te naiv? "gyerekekkel" - nagyon nem mindegy, hogy 5 évessel ,vagy 15 évessel. "hétvégére" - hétvégére a Balatonhoz, vagy egy hazai városba ruccanok le. 2000 km-re legalább két hétre megyek, különben nem éri meg. Nem pénzben, időben. "európai nagyvárosba" - hát nem tudom. Az utcára sétálni csak úgy, azt igen. Európai nagyvárosba céllal megyek. Máshová ha a Mona Lisát kívánom látni, és máshová, ha Gaudi tornyait. Máshová Turner képeit nézni, és máshová ha a gótikára vagyok kíváncsi. Úgy bennem még nem merült fel, hogy "tényleg, még nem jártam X európai városban, hát nosza". Úgy igen, hogy ezt vagy azt akarom látni, hol van belőle a legjobb. A gyerekekkel pedig külön megbeszélem. Elképesztően ritka, hogy egy gyerek ugyanoda szeretne menni, ahová a szülei. Hát még több gyerek.

Ilyen feltételekkel nincs ötletem. Amúgy az európai nagyvárosokban jártam. Mind máshogy és másért szép.

2017. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Családi utazást tervezünk két hét múlva hétvégére, gyerekekkel valamilyen európai nagyvárosba. Még nincs semmi se lefoglalva, úgyhogy az úticél sem fix még."


Akkor irány Párizs és a Disney. Had örüljön az a gyerek.

2017. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi most vasárnap jöttünk haza és abszolút nem volt semmi balhé. Én is aggódtam kicsit, hogy nem olyan biztonságos most odamenni, de szerencsére felesleges volt. Nem lehetett érezni feszültségen az embereken, nagyon kedvesek voltak a turistákkal, este minden sarkon zenélnek és mókáznak. Nekem nagyon tetszett!
2017. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"és abszolút nem volt semmi balhé."


Ezt azért nem mondanám - legfeljebb nem arra jártatok épp :-)

[link]

2017. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!