Kezdőoldal » Utazás » Európa » T-Mobilos feltöltőkártyás...

T-Mobilos feltöltőkártyás vagyok. Ha külföldre megyek EU-ba, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Elnézést a sok kérdésérte, de nekem sose sikerült még használnom a telefonom külföldön pedig már többször próbáltam, segítenétek az alábbiakban?

Amikor átmegyek a határon, akkor valamit át kell állítanom? A határ előtt vagy már a másik országban? És ha repülök?

Egyébként régi Nokia 1200-am van, nem okostelefon.

És ha ott vagyok, akkor mi ez a roaming? Hogy haza olcsó, de ott helyben továbbra is drága?

A telefonszámokat hogyan kell tárcsázzam majd? ha itthoni szám? és ha ottani szám?

És a hazai rövid számokat, mint pl. a Telekom zöld száma, vagy a CIB24?



2018. febr. 7. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
már nincs roaming, hazai percdijon telefonálhatsz az eu-ból. Viszont a magyar hivószámok ne 06, hanem +36 előhivószámon legyenek beirva a telefonkönyvbe
2018. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem tudom mi az a roaming, ami nincs már :)

A kérdésem az, hogy nem kell semmit állítani?

És a hazai tarifán telefonálok haza is meg oda is, mintha innen telefonálnék?

2018. febr. 7. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazok a percdijak vonatkoznak rád, mint Magyarországon.

Telefonálni országelőhivókkal kell. pl +36 vagy 0036

"Helyi" telefonszámokat" szintén országelőhivóval kell tárcsázni. pl németország +49 vagy 0049

Viszont nem helyi tarifával fogod hivni.

Nemzetközi hivásnak felel meg. Nézd meg a tarifacsomagodat, hogy mennyibe kerül az adott ország irányában a hivás.

Az egész úgy működik tehát, mintha Magyarországon lennél.


Repülés: A legegyszerűbb, ha egyszerűen kikapcsolod a telefont.

Ha hazai rövid hivószámok szerintem nem működnek. Teljes telefonszám kell +36 vagy 0036 XX XXXXXXX.

Még egy infó, ha +36 vagy 0036 után nem kell 0.

Azaz pl +36 30 XXXXXXX.

2018. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fontos! Menj be a telekomhoz, vagy hívd fel őket. Újabb kártyákat lekapcsolja a szolgáltató, két napra, mikor átléped a határt. Ez úgy derült ki, hogy a párom a nyáron kiment kocsival Németországba. 48 órán át nem tudtam elérni, majd megőrültem. Minden telefonja egyszerre lekapcsolt, mikor átlépte a határt, és ezt ki is találtam, de nem tudtam, mi történt. (előtte beszéltünk). Pont negyvennyolc óra múlva, mikor 286-jára csörgettem, kapcsolt vissza. A vicc, hogy az egyik kártyája akkor már négy éve megvolt. Ja, nemcsak a telekomos kapcsolt le! Mikor hazajött, csak néztünk egymásra, és nem értettük, és elkezdtem keresni a neten, úgyhogy valami pár éves cikket találtam erről. A megoldást nem tudom, azóta nem voltunk külföldön, azért mondom, hogy menj be a telekomhoz és érdeklődj.


Roaming-nak azt hívják, ha te itthonról külföldön tartózkodó mobilszámot hívsz. Magyar mobilhálózatokban ugyanannyiért hívsz külföldet, mint itthon, tehát te kimégy, és hazatelefonálsz, hogy jól vagy, ugyanannyi pénzbe fog kerülni mintha itthonról tennéd.

2018. febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Vagyis inkább forditva,mint ahogy az utolsó irta: roamingnak igazából azt nevezzük, ha kiviszük a magyar sim-es mobilunkat külföldre, és onnan telefonálunk . Ha M.országról hivunk külföldi számot az drága mulatság

2018. febr. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!