Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszorszagban milyen dolgok...

Olaszorszagban milyen dolgok vannak amit érdemes megvenni? Menyire megbizhatóak az emberek? Mire figyeljünk ha kimegyünk, mi az amit tudni kell?

Figyelt kérdés

2018. febr. 8. 16:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Hol érdemes megaszálni,a szállodakban vagy éttermekben magyarok vannak az olaszt nem tudom perfektre
2018. febr. 8. 17:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz olaszul, akkor angolul kellene tudnod, mert az olaszokra nem jellemző, hogy magyarul beszélnének.

Mit érdemes megvenni?

Amire szükséged van!

Olaszország nem olcsó hely, drágább mint Magyarország, minden szempontból.

Régebben vették az aranyat (az ékszereik 18 karátosak) de nem tudom, hogy ez manapság is megéri e?

Nagyobb városok piacait mondanám jó kis programnak, de már ott is jellemzően a nálunk is kapható bóvli van.

Nagyon mutatósak a piacos műbőr cuccok, de nem tartanak addig, míg hazahozod. A valódi bőr meg drága, így a cipők is.

EU-n belül már megszűnt a bevásárló turizmus, mert nagyjából nem éri meg.

Hogy hol érdemes megszállni, ahhoz nem tudok hozzászólni, mert én a családomhoz megyek.

Mondjuk hozhatsz valódi parmezánt, egyes italokat és tonhal konzervet. Ezek valamivel olcsóbbak és sokkal jobbak mint az itteniek.

Megbízhatóak az emberek?

Én Észak-Olaszországot ismerem, semmi bajom az emberekkel, de csak társasági szinten van velük kapcsolatom.

De biztos ott is van ilyen is, meg olyan is.

2018. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Ja és még annyit:

Ékszert CSAK ékszerboltból!

Ha kocsival mentek, a közlekedési szabályokat nagyon be kell tartani, mert erre úgy 6-8 éve nagyon figyelnek és szigorúan büntetnek.

2018. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

- értékekre vigyázzatok, a zsebetekben, hátsó táskákban SEMMIT ne tartsatok

- ékszert ezt-azt kizárólag ékszerboltban

- a kaáldákban TERMÉSZETESEN nem tdnak magyarul, néhol angolul sem, de elmutogatjátok, nyugi (mi is néhol kézzel-lábbal kommunikáltunk Velencében meg Locarnoban)

- közlekedés: nos, Rómában az túlélőpárbaj volt 5 éve, szóval ahhoz nem fűzök hozzá inkább semmit

2018. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olaszok leginkább olaszul tudnak. Angolul csak a fiatalok, északon (Észak-Olaszországban, a hegyekben, síterepen) németül. Szállodai személyzet beszél nyelveket nyilván, de a magyart nem. Hostelekben angolul el lehet lenni. Rómában voltam, hostelben.

Parmezánt vegyél, igazi olaszt, meg nagyon finom a proscutto crudo (nyers sonka).

A közlekedés autóval egy ipari katasztrófa lehet, ahogy láttam, azt ne erőltesd.

Megvenni? Ott MegNézni érdemes Mindent!

2018. febr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, Rómában pár éve tilos enni-inni műemlékjellegű területeken, pl. Spanyol lépcső. (Nem éttermekben, hanem közterületen). Hogy máshol van-e ilyen szabályozás, azt nem tudom. Nézegess blogokat.
2018. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, a közlekedésre visszatérve:

Lehet, hogy nem is kocsival akartok menni, akkor totál okafogyott ezt ragozni, de ...

... a turisztikai célpontú nagyvárosokban az autóközlekedés mindig rázós dolog, a zsúfoltság miatt.

Hogy Rómában most mi a helyzet azt nem tudom, de pl. Bolognában, Milánóban meg van szabva, hogy a páros vagy páratlan rendszámú autók a hét melyik napján közlekedhetnek és ezt bizony szigorúan ellenőrzik.

Ez nem időszakos rendelkezés a szmog miatt, hanem általános érvényű szabály.

Olaszország nagyvárosainak történelmi központjaiba (ZTL – zona a traffico limitato) – a legforgalmasabb időszakokban – csak előzetes engedéllyel lehet behajtani. A lezárt területet táblákkal jelzik, a gépkocsik rendszámáról felvétel készül. Az ellenőrző pontokon való jogosulatlan áthaladás súlyos, akár több száz EURÓ-s büntetést von maga után és vonatkozik a bérautókra is, ahol a cégek a büntetéseket az ügyfelekre terhelik.

Ha valaki tudatlanságból behajtott ilyen zónába és nem szankcionálták, az csak egyéni szerencse kérdése, de nem jellemző.

Kerülendő az ismeretlen személyek, nem EU-tag országok állampolgárainak személyautóba történő felvétele (pl. autóstopposok), ugyanis, ha az illető nem rendelkezik a jogszerű tartózkodást igazoló okmánnyal, az olasz hatóságok súlyos következményekkel járó eljárást indíthatnak illegális bevándorlás elősegítése címén.

Kiemelt hangsúlyt fektetnek a sebességkorlátozásra (erre sűrűn és több helyen digitális figyelmeztetők vannak kihelyezve) az autók műszaki állapotára, ha valami öreg autóval ballagsz az autópályán a forgalmat lassítva, tuti, hogy kiemelnek a sorból.

2018. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!