Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kétszemélyes ebéd 3000 forint,...

Kétszemélyes ebéd 3000 forint,3 csillagos hotelszoba 5000 forint/fő. Miért mondják ezen és hasonló árakra Ukrajnában, hogy "olcsó"? Itt is annyi! Nem jártak még Magyarországon, vagy a Felvidéken?

Figyelt kérdés

Az más tészta, hogy a múzeumi belépők pár száz forintnyi hrivnyából megúszhatóak és rendkívül olcsó a tömegközlekedés is, de nálunk is a 3000 forintokba kerülő ebédek és az 5000 forintos hotelszobák az átlagosak, ezen árak egy magyarnak egyáltalán nem számítanak olcsónak!


Miért írják mégis (még mielőtt valaki alaptalanul belekötne - magyarok magyaroknak), hogy Ukrajna (kiemelten az étel és a szállás) olcsó? Nem egy, nem két turistától olvastam ilyen kijelentéseket...



2018. febr. 26. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen ebédről van szó? Valami menza vagy menüs hely? Ott talán kijön 2 főre 3 ezerből - mi ha elmegyünk a párommal étterembe Budapesten, 7-8 ezer alatt nem nagyon szoktunk fizetni.

Szállodában ritkán alszunk, de ugy rémlik legutóbb 35 ezer körül fizettünk 2 fő 2 éjszakára, Magyarországon. Szóval nekem az 5000 per fő per éj elég jónak hangzik, annyiért nekem panziók rémlenek.

2018. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez embertől függ... 3 ezer forintból még egyedül is nehezen ebédelnék meg, ketten meg kizárt (hogy ennék olyan helyen, ami ennyiért bármit is el akarna adni nekem). Az 5 ezer forintos hotelszobára meg ugyanez vonatkozik. Hacsak nem error fare, akkor nem valószínű, hogy szívesen be tenném akár csak a lábamat is abba a szobába, nemhogy még belefeküdjek az ágyba.
2018. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor Ti sem hazánkban esztek és szálltok meg! :)


Budapesttel ne gyertek, tudtommal Magyarországot írtam, ami (hacsak nem csal az emlékezetem) nem egy szál városból áll.


Magyarország szerencsére JÓVAL olcsóbb a valamelyikőtök által írt 7-8 ezer forintos ebédek és a 17 ezres szállodai szoba áraknál.


De ennél maradva Pesten is lehet étteremben finom ebédeket enni, ha nem is épp 3000 forintokért, de 2000-ből azért kijön egy ember, lehet Ti jómódú fővárosiak vagytok és a Váci utcában ebédeltek (félreértés ne essék: NEM sértés, csupán kijelentés), de nem mindenki az, és ők vannak többségben. Ha utóbbi elmegy ebédelni, étterembe, nem fog per fő 4000 forintot kifizetni, sem majd 20000 forintért X szállodában megszállni.


Magyarországon (nem Budapesten) meg aztán pláne nem! :)


És szerencsére van is lehetőség bőven 3000-4000 per két fő megebédelni éttermekben, méghozzá finomakat és van 5000 forint per fő megszállni is szállodákban, gyk.: nem holmi lepratelepen.


És most lehet jönni drága hotelekkel is, de a többség (ha teheti, tehát ha van rá lehetőség - és szerencsére van is) nem megy el 20000 forintokért per két fő, ha meg tud szállni 10000 forintért is (szintén két fő).


Ehhez képest most már érthető, hogy némiképp fura, hogy magyarok írják magyaroknak tanácsként, hogy Ukrajna "olcsó"...


Hát ha Ti 8 ezer forintokért szoktatok ebédelni, akkor nektek biztos! (Csak épp Ukrajnát nem Ti, jó (vagy nem annyira jó, akkor csak jobb) módú emberek látogatjátok...)


(Vagy legalábbis nem rátok jellemző szomszédunk látogatása.)


(Így akik odamennének, és azt olvassák a koszt és kvártély "olcsó", akkor azért azt várnák, hogy tényleg olcsó is legyen...)


(Engem a sör és a cigi nem érdekel, egyikkel sem élek, tőlem aztán ezek lehetnek akármilyen olcsók is, hidegen hagy.)

2018. febr. 26. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem "szoktunk" 8 ezerért ebédelni, de ha néha elmegyünk, sajnos ennyibe kerül. Nem a Váci utcában. Egyébként vidéken nőttem fel, de akkoriban még nem jártam étterembe, igy fogalmam sincs az árakról.

Tavaly Győrben voltunk náhány napot, akciósan foglaltunk szállodai szobát, 3 éjszaka helyett csak kettőt kellett fizetni, így fizettünk 35 ezer körül. Ez volt az egyik legolcsóbb, és ez nem Budapest.

Nyaralni Igalra járunk, senki nem is ismeri, egy falu, termálfürdővel, ott kerül 3500 forintba egy éjszaka fejenként. Egy volt kolléganőmnek van szintén falun vendégháza, ott még csak fürdő sincs, csak az erdőben lehet túrázgatni, nála 5 ezer/fő/éj, ellátás nélkül.

2018. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem választ kaptál a kérdésedre :-)

Pont ezért modják az általad említettre, hogy olcsó, mert magyarországon az emberek többsége a válaszolók által említett árakon szokott fizetni.

Mert nem találják, vagy nem is keresik a normális árú helyeket. (amik nem welness hotelek) Ja, és nem Budapest, nem kiemelt üdülőközpont, hanem simán vidék.

2018. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én voltam kint Kijevben novemberben, és ezek az árak amiket itt leírtál messze nem annyi. Mi nem 3 csillagos hotelban voltunk, hanem egy motelban, de nem 5000ft/éj, inkább 2-3ft/éj, mi 800ft/éjszaka áron voltunk, és nem volt rossz a szállás. Kijev belvárosában ebédeltünk meg, ami elvileg a drága helyek közé tartozik (Majdan tér és környéke) forintba átszámolva 1200 forintért ebédeltünk meg, egy elég jó étteremben, egy hatalmas pizzát ettünk, allig bírtuk megenni, és még az üdítő is benne volt az árban. Az ilyen meki meg az összes nyugati étterem, üzlet az jóval drágább.
2018. márc. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!