Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyi utazást tervezünk és...

Erdélyi utazást tervezünk és érdekelne, hogy mennyire biztonságos oda utazni, mivel vigyázzunk?

Figyelt kérdés

Magyar rendszámos autóval megyünk, tusnádfürdőn lesz a szállás, de a közeli településeket, látnivalókat is megnéznénk.

Olvastam, hogy nagyon veszélyes az ország, sok a kocsifeltörés, rongálás. Hol érdemes parkolni, és hol nem? Este a szálloda parkolójába parkolnánk, de napközbe ugye nem? akkor is jellemzőek a rongálások, lopások?


Olvastam még a kamutrafipaxokról, illetve, hogy útközbe ne álljunk meg sehol autóval csak a turistapontokon, benzinkúton vagy lakott településen ahol sokan vannak.


Ezek közül mi igaz?


2018. márc. 25. 14:23
 1/6 anonim válasza:
58%
Sok a medve azon a környéken, azokkal vigyázzatok. Különben ahova készültök, ott többnyire magyarok laknak. Itt is a sötét bőrűek közül kell az észlény kategóriával vigyázni. És a macikkal.
2018. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy veszélyes. Az elmúlt években többször is jártam Erdély különböző részein. Nekem csak pozitív tapasztalataim voltak. Az emberek nagyon kedvesek, segítőkészek.

Ahova mentek, ott a környéken tényleg inkább csak magyarlakta részek vannak.

De útközben sem volt soha semmi gondunk.

Arra kell vigyázni, hogy sok helyen elég rossz minőségűek az utak.

2018. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb. minden, amit felsoroltal, hulyeseg. Tavaly voltunk 10 napig, ezalatt egyszer sem ert atrocitas, pedig 4 magyarrendszamu autoval voltunk. A rendorok nemigen korrumpalhatoak, mert rettentoen szigoru buntetest kapnak ha elkapjak oket, a sebesseghatarokat meg a szabalyokat tartsatok be, ennyi.


Erdely jo resze 80-90 szazalekban magyarok lakta, normalis kornyek, kb. mindenutt beszelnek magyarul, ha nem, nemetul es/vagy angolul siman megerteted magadat.


Az erdoben a medvekkel viszont tenyleg vigyazni kell, nem felnek az embertol, siman kimennek a Szent Anna tonal is a kukakat fosztogatni fenyes nappal, a tomegben.

2018. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tusnadfurdon a kornyekbeli ismeroseim allitasai alapjan en a medvetol sokkal jobban felnek, mint hogy feltorik az automat. Parkolni szerintem kijelolt fizetos helyeken erdemes, de Romaniaban eleg sok helyen ingyen is megoldhato. A tobbi leirt dolog nagy vicc :)
2018. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne hozzátok szóba Vona Gábort és minden jó lesz xd
2018. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

fúú, köszi a válaszokat :)

Lehet akik autófeltöréseket meséltek valójában medvék követték el :D

2018. márc. 26. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!