Kezdőoldal » Utazás » Európa » Neked (vagy ismerősödnek) mi...

Neked (vagy ismerősödnek) mi a véleménye a 2017/2018-as Ukrajnáról? Mindenhonnan egymásnak ellentmondó véleményeket kapok.

Figyelt kérdés

Kiemelek egy-két példát azok közül amik érdekelnek, de természetesen minden más tapasztalatot szívesen meghallgatnék.


Árak - szállás, illetve ebéd és egyéb (bolti, piaci) ételek árai.


Utak állapota a határátkelőktől.


Külföldi rendszámú autó esetén a bent ülőket (és magát az autót) érhetik-e bárminemű atrocitások.


Szegénység - egyik csapat véleménye: irgalmatlan nagy szegénység, áldatlan állapotok, vakolatlan házak, rettentően csekély fizetések, lepukkant tömegközlekedési eszközök, tizenéves szinte még kislányok idősebb (legalább valamennyire) pénzes pasasokon lógnak/nának, ugyanakkor a másik tábor szerint minimum 20.000 forint értékű ruhák a lányokon, gazdagon terített asztalok, dizsi minden hétvégén... Melyik igaz?



2018. márc. 28. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert mint mindenhol ott is vannak kulonbozo fejlettsegu reszek, tarsadalmi osztalyok.
2018. márc. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában a szegénység jellemző. 5-10 % csak a "gazdagok" száma.
2018. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Mindkettő. Atlagfizu 30 ezer forint. De mindenki ügyeskedik ahogy tud, mert muszáj. Vagy mennek 3 hónapra Csehországba, Németországba. A ruhára általában nagyon adnak. Bőrkabát, ilyesmi. Egy eredeti bőrkabát nek 30 ezer ft, hanem 80.

Pénzéhes csaj valóban sok van, de nem csak idősebbekre, ezek fiaira is másznak.

Házam nekem is vakolatlan, attól még belül leesik az állad. :-)

A gazdag vendéglátás hagyomány. Mindenki kitesz magáért.

Az utak állapota katasztrofális. Főleg a főutak, a mellékutak sok helyen elég jók.

Külföldi rendszámú autó: 1.5 millió ukrán jár külföldi autóval, mert sokkal olcsóbb.

Szállás ára változó. Éttermek vannak jók, árban is.

Disco minden hétvégén a szingli 18-25 közötti csinos csajokra jellemző. Meg az aranyfiukra, akiket ki akarnak halászni :D

2018. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pontosan erről beszélek! Ez a mondat összefoglalja az ott hallottakat, azok egymással szembenállását.


"Házam nekem is vakolatlan, attól még belül leesik az állad."


Totális ellentmondás, teljes ambivalencia!


Mert az egyik csapat véleménye a második hozzászólóé (akárhány ismerősöm járt kint (pláne 2017/2018-ban) mind azt mondja elképesztő állapotok vannak még mindig, kezdve a szegénységgel, a házakkal (belül is!), a vacak utak már szállóige lett, egy kamionos azt nyilatkozta, ahol megáll tizenéves (b@s.zki, szinte még gyerek!) lánykák "rárepülnek", gondolom azért, faluhelyen sok helyen a benti WC luxus, és egyéb ilyen "finomságokat" hallani tőlük). 18-25 éves szép lányok a dizsiben, mi van? Mert idehaza csak csúnya és 40-50 éves nők lennének csak? :) Mindenhol ez megy.


A másik tábor viszont azt írja (a VK-n és Instagrammon is ezt tapasztalom), hogy anyaországiakat megszégyenítő minőségű (ezért r.oh@dt drága árú) rucikban flangálnak, terített asztal lehet, hogy hagyomány, de, hogy nem lehet olcsó, az biztos, olyan Instás fényképeket tesznek fel, mintha nem is ukrajnai, hanem bonni, vagy nizzai éttermekben/cukrászdákban ennének (úgy ki van dolgozva az adott étek/sütemény, és ezek körítése)... Egyetlen fényképen sem látom azt a 90-95 százalékos szegénységet, mert vagy mindenhol jól élnek ezen fotók alapján, vagy sokkal több a "gazdag" fiatal tini, illetve tinilány, mint 10, vagy akár 20 százalék...

(És most csak a szegény(nek mondott) Kárpátaljáról beszéltem, nem Kijev környékéről.)

2018. márc. 30. 10:07
 5/5 anonim válasza:

3as vagyok.


"Totális ellentmondás, teljes ambivalencia!"

Miért? Tudod te mennyibe kerül egy vakolás?:D Örülök hogy sikerült a hőszigetelés, jövőre meglesz a nemesvakolat, de kell rá kb 1 millió forint.


"a vacak utak már szállóige lett"

Most gondolj a legrosszabb útra amit láttál. Szorozd be 5el. Na az lesz a Kárpátaljai főút.

Mellékutak a mi városunkba tökéletesek, mivel az önkormányzatnak sok pénze van, a főutakat viszont nem az önkormányzat kezeli. Hülyeség, de ez van.


"faluhelyen sok helyen a benti WC luxus"

Sok helyen nincs valóban. Mondjuk többnyire határtól távolabbi falvakban jellemző.


"18-25 éves szép lányok a dizsiben, mi van? Mert idehaza csak csúnya és 40-50 éves nők lennének csak? :) "


Nem tudom, 1x voltam csak Magyarországon diszkóba:D


"kamionos azt nyilatkozta, ahol megáll tizenéves lánykák rárepülnek"


Azt ugye tudod hogy ahol parkolnak a kamionosok, ott hivatásos lánykák lézengenek? Pénzéhes sok lány/ nem csak itt, Magyarországon is. De többnyire a helyi gengszterekre másznak inkább.


"anyaországiakat megszégyenítő minőségű rucikban flangálnak"


Igen, ez alap a legtöbb embernél. De mondom, legtöbben vagy minden évben elhúz 3 hónapra külföldre vagy ügyeskedik. Nem itteni fizuból telik rá. Havi 30-40 ezerből épp kivan a rezsi. Gázár már 500%al emelkedett, meguntam számolni is.


"olyan Instás fényképeket tesznek fel, mintha nem is ukrajnai, hanem bonni, vagy nizzai éttermekben/cukrászdákban ennének (úgy ki van dolgozva az adott étek/sütemény, és ezek körítése)..."


Jók az éttermek, legtöbb árban is jó. Vendéglátás hagyomány, ha nincs pénzed is kiteszel magadért, mert ezt követeli meg a lelked, nem tudom jobban elmagyarázni.


"mert vagy mindenhol jól élnek ezen fotók alapján, vagy sokkal több a "gazdag" fiatal tini, illetve tinilány, mint 10, vagy akár 20 százalék... "


Ja, mert cca70% Csehországban vagy Németben van az év felében.


Ha van még kérdésed írj.

2018. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!